Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Afera w MWiK w Bydgoszczy. Niezaszczepionym grożono zwolnieniem?

218
Podziel się:

Pracownicy MWiK w Bydgoszczy mieli otrzymać polecenie obowiązkowego szczepienia się przeciw koronawirusowi. Tym, którzy nie chcieli się dostosować, rzekomo grożono zwolnieniem z pracy. Aferę nagłośnił Jakub Kulesza.

Afera w MWiK w Bydgoszczy. Niezaszczepionym grożono zwolnieniem?
Afera szczepionkowa w MWiK w Bydgoszczy (Pixabay)

Niespełna 35 mln Polaków zaszczepiło się przeciw koronawirusowi, ale to wciąż mało, aby mniej obawiać się czwartej fali. Teraz kluczowe jest, aby zachęcić do przyjęcia szczepionki niezdecydowanych. Polski rząd jednak na razie nie chce wprowadzić surowych obostrzeń dla niezaszczepionych.

Chcieli zwolnić niezaszczepionych?

Nie dziwi więc, że wielkie oburzenie wywołała afera, którą nagłośnił Jakub Kulesza z Konfederacji. Dostał on informację, że pracownicy MWiK w Bydgoszczy są zmuszani do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Do posła dotarły dokumenty, które potwierdzają, że taka sytuacja ma miejsce w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji. W zarządzeniu wydanym przez spółkę można trafić na takie zdanie.

Zobowiązuję wszystkich pracowników kwalifikujących się do szczepienia do niezwłocznego poddania się zalecanym szczepieniom ochronnym.

To jednak nie wszystko. Kierownik działu finansowego podobno żądał od kierowników wszystkich działów, aby zrobili listę osób, które nie są zaszczepione. Pracownicy z kolei dodają, że szefowie mieli grozić, że kto nie przyjmie szczepionki, zostanie zwolniony z pracy.

Co na to MWiK w Bydgoszczy? Radio PiK otrzymał wyjaśnienie od pracownicy bydgoskiej spółki, która wszystkiemu zaprzecza.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja to pracodawca, który działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i szanuje prawa swoich pracowników. Kierownik działu finansowego nie żądał nigdy żadnych list niezaszczepionych pracowników od szefów innych działów. Nieprawdą jest również to, że pracownicy za brak informacji o szczepieniu straszeni byli zwolnieniami - komentuje Alicja Stróż.
Zobacz także: Czwarta fala koronawirusa. Dr Michał Sutkowski ostrzega, że początek już niedługo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(218)
xxx
rok temu
35 milionów? Czyli cała Polska zaszczepiona, bo dzieci poniżej 12 roku życia na razie nie można?
krzych
rok temu
To sie nazywa wolnośc wyboru.Nikt,nikogo nie zmusza do bycia kierowcą,ale jak ktoś chce nim zostac,to musi zrobic prawo jazdy. Bez prawa jazdy nie mozna kierowac samochodem. Tak samo jest ze szczepieniem. Obowiazku nie ma ,wolno byc niezaszczepionym,ale osoby niezaszczepione musza się liczyć z ograniczeniami. Taki ich wolny wybór. Wolnośc wyboru
buehuehue
rok temu
Wystarczy sprawdzić w byle wykazie urlopów i zwolnień w biurowcu np. mającym 1000 osób, kto bierze L4, a kto nie bierze. 97,5% zwalniających się na L4 to ludzie zaszczepieni. Oczywiście jak fakty przeczom fake newsom z portali i płatnym komentarzom pisanym przez służby opłacone przez korporacje to tym gorzej dla faktów!
buehuehue
rok temu
Covid podobnie jak Bóg co jeszcze nie powiedział jednego słowa po ludzku, zwyczajnie nie istnieje. Wszystkie informacje o istnieniu covidu są płatnymi komentarzami służb, w rzeczywistości nie ma żadnego covida nikt nie zna nikogo kto był chory, albo zna kogoś komu wmówiono że chorował na to za pomocą fake testu.
buehuehue
rok temu
A tytoniem jak się MORDUJE 2,5 x więcej (80 tys/rok zgonów, covid 76 tys/2 lata) niż covid tak się morduję i jeszcze wszyscy udają głupszych niż są rzeczywistości. Ci sami mordercy sprzedają toksyczną truciznę udając wolność wyboru i ci sami sprzedają w sumie również toksyczną truciznę udając, że trzeba obowiązkowo popełnić samobójstwo buehuehuehue, A covida nigdzie nie ma pewnie ukrył się w trawie, nikt go nie widział, nie ma żadnych danych, żadnych badań tylko fake newsy w mediach buehuehuehuehue, proszę linki do badań. Nie ma takowych.
WALTER 121212
rok temu
Pomimo 10 letniej znajomosci , z nozaszepionym kolega z pracy NIE BEDE PRACOWAL , REKI MU TEZ NIE PODAM .A szef niechy z nim zrobi co chce , byle by tylko go od naszej brygady odizolowal SKONCZYLYTLY SIE ZARTY ,
Mecenas
rok temu
Zaszczepionych w Polsce podwójną dawką jest ponad 17 mln osób a nie 35. Poza tym producenci szczepionek określili „szczepienia” eksperymentem medycznym do 2024 roku (przedłużyli o jeden rok). A konstytucja RP mówi o zakazie zmuszania ludzi do udziału w eksperymencie medycznym. Więc pracownicy mogą podać pracodawcę do sądu.
best
rok temu
Miejmy nadzieję, że Bóg nad nami czuwa i czwarta fala nas uratuje.
stoik
rok temu
NIEKTÓRZY SĄ JUŻ CAŁKIEM OTUMANIENI przez konfabulujących akwizytorów koncernów zwących się ''ekspertami'', To czy ktoś decyduje się na szczepienia warunkowymi prywatna sprawa preparatami to jego prywatna sprawa . powinniśmy mieć wgląd w opinie lekarzy zwolenników i ... przeciwników .
Mirosław
rok temu
przedmiot logiki wprowadzić do szkół pod przymusem może będzie mniej przecwelonych
NA PODSTAWIE
rok temu
ogólnodostępnych danych, można łatwo policzyć ilość głupców w danym społeczeństwie, czyli tych którzy dali się raz, dwa, lub trzy razy zaszprycować. Prym wiedzie wiadomo "zachodnia cywilizacja", Polacy, którzy już w czasie „transformacji ustrojowej” 1989 r., uznani zostali przez zachód za „prymusów” w procesie wspomagania agresji wymierzonej w ich własne podstawy bytu gospodarczego, politycznego, cywilizacyjnego i kulturowego też nie zawiedli. Wyłamują się Australijczycy i Nowozelandczycy, co wyjaśnia przyczynę najintensywniejszego terroru zastosowanego przeciw nim przez globalistycznych "panów". Honor Słowian ratują Rosjanie, Bułgarzy, a nawet Ukraińcy z bardzo niskimi wskaźnikami idiotów.
;-)
rok temu
"Radio PiK otrzymał" - ten radio otrzymał?
ziew
rok temu
Pseudoafera bez żadnych dowód, granie na emocjach na nośnym temacie. Pseudosensacja nie warta uwagi, niczym nie poparta.
STOpSegregacj...
rok temu
Na ich miejscu do sądu! i wypłata odszkodowania!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić