Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Afera wokół truskawek. Rafał Trzaskowski przeprosił za słowa... ministra PiS

84
Podziel się

W czasie spotkania z nauczycielami w Płońsku w województwie mazowieckim, kandydujący na urząd prezydenta Rafał Trzaskowski przeprosił ich za słowa wypowiedziane pod koniec maja przez obecnego ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Ardanowski radził pracownikom edukacji, aby w tych trudnych czasach zatrudnili się przy zbiorach truskawek.

Afera wokół truskawek. Rafał Trzaskowski przeprosił za słowa... ministra PiS
Rafał Trzaskowski przeprosił nauczycieli w imieniu "całej klasy politycznej". (ONS)
bCGzQJVN

Spotkanie miało miejsce w piątek 26 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Płońsku. Rafał Trzaskowski rozmawiał z nauczycielami i przedstawicielami edukacji.

Prezydent Warszawy postanowił przeprosić za słowa Ardanowskiego o truskawkach "w imieniu całej klasy politycznej". Jak stwierdził, ponieważ rząd PiS sam się do tego nie kwapi, on postanowił go wyręczyć.

Takie słowa paść po prostu nie powinny. Nauczycielom należy się najwyższy szacunek! - skomentował Trzaskowski pod nagraniem zamieszczonym na Twitterze.
bCGzQJVP

Czytaj także:

Jan Krzysztof Ardanowski o truskawkach

Przypomnijmy - Trzaskowski odnosił się do słów ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który zasugerował bezrobotnym, oraz nauczycielom i uczniom, by z powodu niedoboru siły roboczej, wybrali się do rolników pracować na polach.

bCGzQJVV

W rozmowie w RMF FM odnosił się m.in. do pytania o gwarantowane testy na koronawirusa dla wszystkich pracowników sezonowych, które jednocześnie nie są dostępne np. dla nauczycieli. Ardanowski zasugerował, że w takim wypadku pracownicy szkół mogą spróbować pracy na roli.

Wywołało to lawinę komentarzy zarzucających Ardanowskiemu arogancję oraz lekceważenie nauczycieli, a wielu wskazywało, że mimo znaczenia dla całego społeczeństwa płace nauczycielskie bywają gorsze niż przy zbiorach truskawek. Również premier Mateusz Morawiecki ocenił wypowiedź jako "niefortunną".

Zobacz także: Nauczyciele bezwzględni dla ministra. "Do zobaczenia na truskawkach!"

bCGzQJWq
KOMENTARZE
(84)
Villa 😃
1 tyg. temu
Ja ma ukończony studia, dwa kierunki. Był czas, że nie miałam pracy. Pracowałam wtedy przy zbiorze truskawek i wiśni. Sprzątałam biura. Nie wstydzę się tego. Nauczyło.mnie, to szacunku do ludzi i ich naprawdę ciężkiej pracy.
To jest
1 tyg. temu
już szczyt hipokryzji.... Za zrabowane kamienice w Warszawie przeproś Pan, za śmierć i spalenie ciała Jolanty Brzeskiej przeproś pan, za kradzież oszczędności z OFE przeproś pan, za Polska istnieje już tylko teoretycznie przeproś pan, za rezolucje przeciwko Polsce w Brukseli przeproś pan.. Przepraszaj!!!
Trzaskowski
1 tyg. temu
Takiego prezydenta chcecie ? Trzaskowski PO PSL SLD podpisali rezolucję w Brukseli przeciwko Polsce. Skutkiem tej rezolucji mogą być wielomiliardowe kary dla Polaków. W krajach cywilizowanych takich ,,polityków'' ścigały by służby specjalne. W Polsce taki ,,polityk " kandyduje na Prezydenta. Sprzeniewierzyli 300 miliardów z VATu w czasie rządów PO PSL. Teraz krzyczy i odgraża się, że wypali gorącym żelazem to wszystko co PIS zrobił dla Polski i Polaków. Przed kampanią twierdził że PIS dając 500 plus stosuje rozdawnictwo. Polacy oby nie było za późno. Chcesz powrotu bezrobocia 15-20%, stawek godzinowych 6 zł brutto, wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet, waloryzacji po 3-4 zł, cukru po 5 i benzyny po 6 zł, wprowadzenia masturbacji przedszkolaków w całej Polsce i wypędzenia z kraju kolejnego miliona Polaków za chlebem, ściągnięcie muzułmańskich imigrantów, flagi LGBT nad pałacem prezydenckim to głosuj na Trzaskowskiego.Tylko A.Duda może być ratunkiem dla naszej ojczyzny i dla nas zwłaszcza w tych trudnych czasach.
bCGzQJWr
Antyk
1 tyg. temu
oby tak dalej... i sie nie zapomniało
jaro58
1 tyg. temu
Nauczycieli na truskawki,górnikom osłonowe.Dba się o swój elektorat.
Najnowsze komentarze (84)
A za sie
1 tyg. temu
Niech za swoje przeprosi i grabierze swoich kolegow bo machlojkom i ukladom nie bylo konca.
Profesor
1 tyg. temu
Nauczyciele to najbardziej nielojalna grupa wyborców
Profesor
1 tyg. temu
Nauczyciele to najbardziej nielojalna grupa wyborców
Vonsmroden
1 tyg. temu
Ludziki już nie pamiętają, a co jego partia zrobiła dla nauczycieli, reformy pani Szumilas? No nie da się bez hejtu!
Vonsmroden
1 tyg. temu
Ciekawe coon zrobi, żeby poprawić dolę nauczycieli?
Mrowka
1 tyg. temu
Afera truskawkowa:^& kiedy komisja śledcza rusza:)
Pink Pig
1 tyg. temu
Nauczyciele... Buhahaha!!!! Kolejna po górnikach roszczeniowa kasta. Zero wiedzy i kompetencji. 30 godzin w tygodniu przepracowane, 2 miesiące płatnych wakacji i ciągle mało!!! Jak w szkole tak źle to zapraszam na kasę do Biedronki czy Lidla jakiegoś. Tam poznacie smak normalnej pracy. Albo do truskawek - wszak należy wspomoc naszych badylarzy
lilia
1 tyg. temu
To się nazywa klasa pana Trzaskowskiego, bardzo bym chciała zeby zostal naszym prezydentem :)
bCGzQJWj
Homo s.
1 tyg. temu
W drugiej turze z panem Trzadkowskim jednoznacznie wygrywa pan Hołownia, zresztą również z p. Dudą. Starcie p. Dudy z p. Trzaskowkim to ruletka że wskazaniem. Moim zdaniem nie warto ryzykować. Wolę Hołownię nie ideał ale ja też nie.
zbych
1 tyg. temu
Przed ciszą wyboczą mam instrukcję jak wybrać Adriana na prezydenta. Chodzi o to, że skreślając Adriana na formularzu do głosowania wybiera się go. Tak, że drodzy przeciętni Polacy nie skreślajcie broń boże Trzaskowskiego, bo go omyłkowo wybierzecie. A jeszcze jedno. Lepiej weźcie ze sobą długopis.
oszukany ja
1 tyg. temu
puścili tekst dla oka a pozostałe gdzie
Anna
1 tyg. temu
Zaglosujta na KAŁBOJA CzajKOskiego to -KONIEC500+wiekEmerytalny67 POzamykaneKopalnie TYSIĄCEmigrantów na Polskich ulicach i LGBTw PRZEDSZKOLACH -na1000%---WTEDY BEDZIECIE ZADOWOLENI Z ZYCIA
plantacja
1 tyg. temu
poprawnie powiedzial minister trzaskowski do zbierania truskawek do roboty na kolanach jak inni
xyz
1 tyg. temu
Taka ciekawostka. PO to partia, która w małych miejscowościach i na wsiach w ogóle nie istnieje. Nie ma tam żadnych struktur, chociaż mieszka tam 40% obywateli. Oni nie mają kompletnego pojęcia o rolnictwie i sprawach ludzi z nim związanych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić