Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Minister wysyła nauczycieli do zbierania truskawek. Jest komentarz premiera

10

W jednej z ostatnich wypowiedzi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przekazał, że wystosował apel m.in do nauczycieli, by wspomogli rolników. Te słowa skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Ardanowski wysyła nauczycieli do pomocy rolnikom. Co na to premier?
Ardanowski wysyła nauczycieli do pomocy rolnikom. Co na to premier? (Pixabay)

Szeroko komentowana wypowiedź ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego padła na antenie RMF FM. - Wystąpiłem (...) z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - mówił.

Pojawiło się wiele oburzonych osób. Teraz do słów Ardanowskiego odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że już zdążył z nim porozmawiać na ten temat.

On uznał tę wypowiedź za niefortunną. Jeżeli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to pan minister na pewno zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie. Ja chciałbym tylko podkreślić, że wszyscy nauczyciele cieszą się ogromnym szacunkiem społecznym. Bardzo im dziękuję za pracę w tych nietypowych warunkach - mówił Morawiecki podczas konferencji prasowej, podkreślając, że "wypowiedzi naruszające godność nauczycieli są niedopuszczalne".

Zobacz także: Ataki na Łukasza Szumowskiego. Gdzie jest Andrzej Duda?

Nauczyciele stanęli przed wielkim wyzwaniem

Szef rządu przypomniał, że nadejście epidemii koronawirusa okazało się dużym wyzwaniem między innymi dla nauczycieli, którzy musieli podjąć wysiłki mające na celu przestawienie się z tradycyjnych metod prowadzenia zajęć na nauczanie zdalne.

Oczywistą rzeczą jest, że nauczyciele to zawód, który jest jednym z najbardziej szanowanych w społeczeństwie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić