Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Agata Duda nie posiadała się ze szczęścia. Dostała niezwykły prezent

51

Pierwsza dama gościła w Pałacu Prezydenckim niezwykłą osobę - projektanta mody Szymona Łuszczkę. Ten młody mężczyzna choruje na zespół Downa i udowadnia całemu świata, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Agata Duda nie posiadała się ze szczęścia. Dostała niezwykły prezent
Agata Duda otrzymała prezent od młodego projektanta (prezydent.pl)

W czwartek Agata Duda zorganizowała w Belwederze wyjątkowe spotkanie. Gościem pierwszej damy był 24-letni projektant mody Szymon Łuszczka. Mężczyzna rozmawiał z małżonką prezydenta o swojej pasji, pierwszych krokach w świecie mody i swoich inspiracjach. Zaprezentował także swoje projekty.

Szymon Łuszczka choruje na zespół Downa, ale nie przeszkadza mu to w spełnianiu marzeń. Mężczyzna dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół ma za sobą już pierwszy pokaz i dalej rozwija swoją karierę.

Ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły Szymona Łuszczki do świata mody, o którym marzył od dziecka - czytamy na stronie kancelarii prezydenta.

Agata Duda otrzymała piękny prezent

Na pamiątkę wyjątkowego wydarzenia Szymon wręczył Agacie Dudzie suknię swojego projektu. Pierwotnie projektant wystawił suknię na aukcji, z której dochód przeznaczony był na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy.

Zwycięzca licytacji jednak zaproponował, by piękne ubranie wręczyć właśnie pierwszej damie. Na zdjęciach ze spotkania widać, że prezent bardzo ucieszył małżonkę prezydenta, która przyjęła go z wielkim uśmiechem na twarzy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Jesteś inspiracją"

W spotkaniu uczestniczyła także mama 24-latka Danuta Łuszczka, projektantka mody Gabriela Tomaka–Ząbek, która wspierała Szymona w jego projektach oraz związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych Bogusława Wybraniec. Uczestnicy mówili przede wszystkim o tym, jak ważne jest pomaganie i wspieranie osób potrzebujących.

Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. (...) Twoja droga jest ważna dla innych osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Myślę, że gdy zobaczą one, że można, że się da, że są ludzie, którzy chcą pomóc, to zachęci je do realizacji własnych pasji i zainteresowań, a przede wszystkim do wyjścia z domu - powiedziała pierwsza dama, zwracając się do Szymona Łuszczki.
Zobacz także: Układ między Ziobrą a Kaczyńskim? Reakcja z Solidarnej Polski
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić