Akademiki tylko dla zaszczepionych. Rektor tłumaczy odważną decyzję

210

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podjął decyzję, która może wywołać kontrowersje. Postanowił, że od października w akademikach UŚ będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Akademiki tylko dla zaszczepionych. Rektor tłumaczy odważną decyzję
Rektorat Uniwersytetu Śląskiego (Wikimedia Commons)

"W akademikach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione" - napisał w liście do studentów rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek.

Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji - kontynuował.

Rektor zaapelował też do wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli preparatu na COVID-19. Zachęca, by to uczynili "w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie".

Ponadto przekazał, że nowy rok akademicki rozpocznie się w murach uniwersytetu, o ile "sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować".

Akademiki tylko dla zaszczepionych. Co z zajęciami?

Rektor UŚ stawia sprawę jasno. Do akademików wejdą tylko ci, którzy się zaszczepią. A jak sprawa wygląda z zajęciami?

Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych - poinformował prof. Koziołek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić