Akcja policji na basenie. Kompletnie pijana matka przyszła z niemowlakiem

88

Pochodząca z Ukrainy mieszkanka Lublina wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Kobieta przyprowadziła swoje roczne dziecko na basen, mimo że była pod wyraźnym wpływem alkoholu. 34-latka została zatrzymana przez wezwaną na miejsce policję.

Akcja policji na basenie. Kompletnie pijana matka przyszła z niemowlakiem
Pijana kobieta przyprowadziła dziecko na basen. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

W sobotę 6 sierpnia pracownicy jednego z basenów w centrum Lublina zauważyli coś bardzo niepokojącego. Kobieta, która odwiedziła obiekt z maleńkim dzieckiem, popijała sobie beztrosko piwo. Prawdopodobnie nie miała świadomości, że mogą ją czekać za to poważne konsekwencje.

Matka piła piła alkohol na basenie w Lublinie

Personel, obawiając się, że pijana matka nie będzie w stanie sprawować odpowiedniej opieki nad niemowlakiem, natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji policję. Funkcjonariusze z komisariatu w Lublinie wkrótce przyjechali na miejsce.

Wskazana przez pracowników basenu kobieta rzeczywiście sprawiała wrażenie nietrzeźwej. Mundurowi postanowili zbadać ją na obecność alkoholu w organizmie. Wynik wprawił ich w osłupienie.

Okazało się, że 34-letnia obywatelka Ukrainy miała w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila. Trudno uwierzyć, że w takim stanie zdecydowała się zabrać niemowlę na basen.

Pijana matka zatrzymana przez policję

Kobieta została natychmiast zatrzymana przez policjantów, a dziecko przewieziono do szpitala na kontrolne badania. 34-latce postawiono już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja w przedmiocie zastosowania środka zapobiegawczego - przekazał nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Powiatowej Policji w Lublinie.
Zobacz także: Matka zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie. Policjanci pokazali dramatyczny moment interwencji
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić