Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Aktywistka pro-life o śmierci ciężarnej Izabeli z Pszyczyny: "Dobrze się stało"

387
Podziel się:

Młoda aktywistka pro-life i jednocześnie TikTokerka o nicku "Najjjka" wypowiedziała się w zaskakujących i niezwykle kontrowersyjnych słowach o sytuacji Izabeli z Pszczyny. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył w tej sprawie zawiadomienie w prokuraturze.

Aktywistka pro-life o śmierci ciężarnej Izabeli z Pszyczyny: "Dobrze się stało"
Najjjka, aktywistka pro-life i TikTokerka (TikTok)

Tą sytuacją żyła cała Polska. Jej echa jednak nadal nie stygną.

Dla przypomnienia - 30-letnia fryzjerka, Izabela z Pszczyny zmarła w szpitalu w wyniku wstrząsu septycznego. Była w 22. tygodniu ciąży. Najpierw zmarło jej dziecko, potem ona sama. Kobieta osierociła 9-letnią córeczkę, którą teraz będzie musiał samotnie wychowywać jej mąż - Grzegorz.

Tymczasem w tej sprawie postanowiła wypowiedzieć się aktywistka pro-life i TikTokerka, @Najjjka. Jej słowa są nie mniej kontrowersyjne niż cała sytuacja ze śmiercią kobiety.

Poleciała po bandzie

TikTokerka nie przebierała w słowach w filmiku, który szybko stał się wiralem w Internecie. Kobieta o śmierci Izabeli powiedziała, że "bardzo dobrze, że tak się stało"! Przy okazji... obraziła lekarzy.

Bardzo dobrze, że tak się stało! Bo mimo wszystko to nie ludzie mają decydować o tym, które dziecko przeżyje, a które nie. To nie my o tym decydujemy, ludzie pro-life, tylko wy, jakieś pro-choice'y itd. Kto wam zezwolił na takie traktowanie życia? Nie macie w ogóle w sobie miłości do tych najmłodszych osób. Poza tym widzę, jak sumienie sobie chcecie po prostu wytrzeć słowem "płód".(...) Polecam wrócić na biologię wszystkim osobom, które będą się tłumaczyć, że to absolutnie nie jest człowiek i że można się go pozbyć. Ale wracając do tej sytuacji (...) [ z Izabelą z Pszczyny - przyp.red.], lekarze mieli ratować i kobietę i dziecko. Nie wiadomo, jak to wyglądało za plecami, kobieta mogła też coś źle zrozumieć przez lekarzy. (...) -zaczęła.
Ja osobiście się bardzo cieszę mimo wszystko, że wyszła taka ustawa, bo przynajmniej żadne dziecko na tym nie ucierpi w brzuchu mamy. To wy(...) prowadzicie chorą selekcję, na którą Pan Jezus się absolutnie nie zgadza. Widzę, że wy chcecie mieć po prostu krew na rękach, zezwalając na aborcję! Owszem, ja uważam, że lekarze źle postąpili w tym przypadku, bo na pewno było jakieś inne wyjście! - grzmiała dalej.

Z jej wypowiedzi jednak nie wynika jasno, czy tak naprawdę lekarze zrobili dobrze, czy źle. Aktywistka uważa też, że popieranie aborcji jest promowaniem rozwiązłości seksualnej z... własnym partnerem.

Przestańcie prowadzić jakąś chorą selekcję, że ta osoba ma żyć, a ta nie! Pytaliście Boga o zdanie? Nie, nie pytaliście! Bo wy patrzycie tylko na to, żeby w życiu wam było delikatnie, żebyście mogli sprawiać sobie przyjemność z partnerem ile wlezie i nie ponosić za to żadnej konsekwencji! (...) Bardzo dobrze, że lekarze nie popełnili tutaj grzechu związanego z aborcją, bo mieliby krew na rękach, tak jak wy - krzyczała do kamerki.

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Według ich ustaleń, dziewczyna popełniła przestępstwo i złożyli zawiadomienie w prokuraturze, powołując się na art. 255 Kodeksu Karnego.

Wygląda na to, że aktywistka wywołała kolejną burzę. Kaja Godek pęka z dumy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(387)
Emeryt
2 tyg. temu
Proponuję wszystkim z pro-life aby w razie jakiejkolwiek choroby nie szukali pomocy u lekarzy tylko u biskupa... A jak przypadkiem pęknie wyrostek robaczkowy to "dobrze się stało" bo "Bóg tak chciał"...
Konserwawny
3 miesiące temu
Dorosły jest ważniejszy od dziecka.
Adrian
3 miesiące temu
Przecież według konserwatywno religijnych osób dorosły jest ważniejszy od dziecka, a dziecko to własność rodzica i ma mieć tylko ślepe posłuszeństwo i popieracie autokratyczne wychowanie i dla was dziecko nie jest człowiekiem, człowiekiem będzie jak dorośnie. Islam, judaizm, buddyzm, chrześcijaństwo popierają patriarchalne ideologie.
Miastowy
3 miesiące temu
Judaizm, islam, buddyzm, hinduizm itd też mają takie poglądy jak ta tiktokerka, Kaja Godek, Czarnek i chrześcijaństwo. Ale chrześcijaństwo czyli wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji lewica tępi i z nimi walczy a jednocześnie chroni innych wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji, którzy nazywają demokrację demoracją czyli judaizm i islam. A one też są takie same. Wszystkie religie patriarchalne są takie same.
Pedagog
3 miesiące temu
Polecam artykuł jak internet zmienił świat na gorsze gazeta świat wiedzy
Fakty
3 miesiące temu
Przecież dla was konserwatystów dziecko nie jest człowiekiem, a człowiekiem będzie jak dorośnie. Po drugie dla was przemoc domowa to wewnętrzne sprawy rodziny a żona i dzieci to własność mężczyzn oraz, że rodzice mają prawo bić dzieci bo są ich i będą je bić ile zechcą bo są ich oraz uznajecie, że dzieci to dzikusy które trzeba za wszelką cenę cywilizować oraz, że dzieci mają złą wolę i trzeba im narzycić,, dobrą wolę " czyli ślepe posłuszeństwo. I popieracie autokratyczne wychowanie czyli jednostronna komunikacja rodzić dziecko. Czyli dziecko ma same nakazy, zakazy i rozkazy od rodziców i rodziców nie obchodzą uczucia, potrzeby i zdolność dziecka, dziecko ma być posłuszne oraz, że dziecko nie ma prawa głosu w żadnej sprawie rodzinnej a przede wszystkim w sprawach, które bezpośrednio dityczą dziecka. Poczytajcie sobie stylach wychowawczych i jakie style wychowawcze występują w rodzinach konserwatywnych a jakie w tzw liberlanych. Poczytajcie sobie o demokratycznym stylu wychowawczym.
Miastowy
3 miesiące temu
Ona potępia ludzi za to, że chcą mieć przyjemność z seksu zamiast robienia tego tylko w celu mnożenia potomstwa. Seks służy nue tylko prokreacji. Seksualność człowieka jest bardziej złożona niż u zwierząt. A ona chce upodobnić seksualność człowieka do zwierząt. To u zwierząt w dziczy jest tak, że samica nie ma możliwości usunięcia ciąży i często jest zapładniana wbrew swojej woli a płody w brzuchu ma nosić i niech poród zrobi z niej kalekę albo ją zabije.
kryminaltango
4 miesiące temu
Czy na Tik-Toku to są też jacyś ludzie inteligentni ?
!!!
4 miesiące temu
Skąd się biorą takie .......?
DOSC GLUPOTY
4 miesiące temu
prokurator i TWORKI
Giga
4 miesiące temu
Ona jakaś taka nijaka, a nie najjjka, po prostu nijaka, z główką chyba też coś nie tak.
Ona
4 miesiące temu
Dorwała się do internetu i gada co ślina na język przyniesie! Szkoda czasu na słuchanie i oglądanie. A do lekarza też pewnie nie chodzi, bo przebieg choroby,to decyzja odgórna. Masakra.
Ja ja ja
6 miesięcy temu
Patuska A nie aktywistka. Gadanie bzdur na tik roku nie robi z nikogo aktywisty czy polityka
Mi-Siu
6 miesięcy temu
Karma wróci...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić