Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Aktywistka pro-life o śmierci ciężarnej Izabeli z Pszyczyny: "Dobrze się stało"

392
Podziel się:

Młoda aktywistka pro-life i jednocześnie TikTokerka o nicku "Najjjka" wypowiedziała się w zaskakujących i niezwykle kontrowersyjnych słowach o sytuacji Izabeli z Pszczyny. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył w tej sprawie zawiadomienie w prokuraturze.

Aktywistka pro-life o śmierci ciężarnej Izabeli z Pszyczyny: "Dobrze się stało"
Najjjka, aktywistka pro-life i TikTokerka (TikTok)

Tą sytuacją żyła cała Polska. Jej echa jednak nadal nie stygną.

Dla przypomnienia - 30-letnia fryzjerka, Izabela z Pszczyny zmarła w szpitalu w wyniku wstrząsu septycznego. Była w 22. tygodniu ciąży. Najpierw zmarło jej dziecko, potem ona sama. Kobieta osierociła 9-letnią córeczkę, którą teraz będzie musiał samotnie wychowywać jej mąż - Grzegorz.

Tymczasem w tej sprawie postanowiła wypowiedzieć się aktywistka pro-life i TikTokerka, @Najjjka. Jej słowa są nie mniej kontrowersyjne niż cała sytuacja ze śmiercią kobiety.

Poleciała po bandzie

TikTokerka nie przebierała w słowach w filmiku, który szybko stał się wiralem w Internecie. Kobieta o śmierci Izabeli powiedziała, że "bardzo dobrze, że tak się stało"! Przy okazji... obraziła lekarzy.

Bardzo dobrze, że tak się stało! Bo mimo wszystko to nie ludzie mają decydować o tym, które dziecko przeżyje, a które nie. To nie my o tym decydujemy, ludzie pro-life, tylko wy, jakieś pro-choice'y itd. Kto wam zezwolił na takie traktowanie życia? Nie macie w ogóle w sobie miłości do tych najmłodszych osób. Poza tym widzę, jak sumienie sobie chcecie po prostu wytrzeć słowem "płód".(...) Polecam wrócić na biologię wszystkim osobom, które będą się tłumaczyć, że to absolutnie nie jest człowiek i że można się go pozbyć. Ale wracając do tej sytuacji (...) [ z Izabelą z Pszczyny - przyp.red.], lekarze mieli ratować i kobietę i dziecko. Nie wiadomo, jak to wyglądało za plecami, kobieta mogła też coś źle zrozumieć przez lekarzy. (...) -zaczęła.
Ja osobiście się bardzo cieszę mimo wszystko, że wyszła taka ustawa, bo przynajmniej żadne dziecko na tym nie ucierpi w brzuchu mamy. To wy(...) prowadzicie chorą selekcję, na którą Pan Jezus się absolutnie nie zgadza. Widzę, że wy chcecie mieć po prostu krew na rękach, zezwalając na aborcję! Owszem, ja uważam, że lekarze źle postąpili w tym przypadku, bo na pewno było jakieś inne wyjście! - grzmiała dalej.

Z jej wypowiedzi jednak nie wynika jasno, czy tak naprawdę lekarze zrobili dobrze, czy źle. Aktywistka uważa też, że popieranie aborcji jest promowaniem rozwiązłości seksualnej z... własnym partnerem.

Przestańcie prowadzić jakąś chorą selekcję, że ta osoba ma żyć, a ta nie! Pytaliście Boga o zdanie? Nie, nie pytaliście! Bo wy patrzycie tylko na to, żeby w życiu wam było delikatnie, żebyście mogli sprawiać sobie przyjemność z partnerem ile wlezie i nie ponosić za to żadnej konsekwencji! (...) Bardzo dobrze, że lekarze nie popełnili tutaj grzechu związanego z aborcją, bo mieliby krew na rękach, tak jak wy - krzyczała do kamerki.

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Według ich ustaleń, dziewczyna popełniła przestępstwo i złożyli zawiadomienie w prokuraturze, powołując się na art. 255 Kodeksu Karnego.

Wygląda na to, że aktywistka wywołała kolejną burzę. Kaja Godek pęka z dumy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(392)
Konserwatywny...
4 tyg. temu
Droga tiktokerko idź do garów i mężowi dzieci rodzić zamiast korzystać z lewackich pomysłów i robić karierę. Według twojego poglądu powinnaś być uległa wobec męża i Boga i być w cieniu swojego męża Pana i władcy!
Fakt
miesiąc temu
Powinien być zakaz ustawowy dla czubów pro-lajf wstępu do aptek i szpitali. To nie ludzie beda decydować czy przeżyją tylko buk, albo sosna.
aga38
miesiąc temu
życzę jej żeby znalazła się w podobnej sytuacji co ta Iza, niestety - ciekawe jak wtedy by się wypowiadała na ten temat
Kate
miesiąc temu
Leczyć trzeba jak najszybciej.
SL5555
miesiąc temu
Ona I bòg.
Ava
miesiąc temu
Ty i tobie podobni macie krew na rękach.Na Boga się powołuje,ale ciebie Bóg nie przyjmie, Jeżeli przyjmujesz hostię,to za każdym razem grzeszysz. Tego i tego co piszesz Bóg nie odpuszcza. Może ciebie spotka to samo i to będzie sprawiedliwość boża.Stworzyciel pozbawił cię tego co nazywa się sumieniem.
Emeryt
7 miesięcy temu
Proponuję wszystkim z pro-life aby w razie jakiejkolwiek choroby nie szukali pomocy u lekarzy tylko u biskupa... A jak przypadkiem pęknie wyrostek robaczkowy to "dobrze się stało" bo "Bóg tak chciał"...
Konserwawny
10 miesięcy temu
Dorosły jest ważniejszy od dziecka.
Adrian
10 miesięcy temu
Przecież według konserwatywno religijnych osób dorosły jest ważniejszy od dziecka, a dziecko to własność rodzica i ma mieć tylko ślepe posłuszeństwo i popieracie autokratyczne wychowanie i dla was dziecko nie jest człowiekiem, człowiekiem będzie jak dorośnie. Islam, judaizm, buddyzm, chrześcijaństwo popierają patriarchalne ideologie.
Miastowy
10 miesięcy temu
Judaizm, islam, buddyzm, hinduizm itd też mają takie poglądy jak ta tiktokerka, Kaja Godek, Czarnek i chrześcijaństwo. Ale chrześcijaństwo czyli wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji lewica tępi i z nimi walczy a jednocześnie chroni innych wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji, którzy nazywają demokrację demoracją czyli judaizm i islam. A one też są takie same. Wszystkie religie patriarchalne są takie same.
Pedagog
10 miesięcy temu
Polecam artykuł jak internet zmienił świat na gorsze gazeta świat wiedzy
Fakty
10 miesięcy temu
Przecież dla was konserwatystów dziecko nie jest człowiekiem, a człowiekiem będzie jak dorośnie. Po drugie dla was przemoc domowa to wewnętrzne sprawy rodziny a żona i dzieci to własność mężczyzn oraz, że rodzice mają prawo bić dzieci bo są ich i będą je bić ile zechcą bo są ich oraz uznajecie, że dzieci to dzikusy które trzeba za wszelką cenę cywilizować oraz, że dzieci mają złą wolę i trzeba im narzycić,, dobrą wolę " czyli ślepe posłuszeństwo. I popieracie autokratyczne wychowanie czyli jednostronna komunikacja rodzić dziecko. Czyli dziecko ma same nakazy, zakazy i rozkazy od rodziców i rodziców nie obchodzą uczucia, potrzeby i zdolność dziecka, dziecko ma być posłuszne oraz, że dziecko nie ma prawa głosu w żadnej sprawie rodzinnej a przede wszystkim w sprawach, które bezpośrednio dityczą dziecka. Poczytajcie sobie stylach wychowawczych i jakie style wychowawcze występują w rodzinach konserwatywnych a jakie w tzw liberlanych. Poczytajcie sobie o demokratycznym stylu wychowawczym.
Miastowy
10 miesięcy temu
Ona potępia ludzi za to, że chcą mieć przyjemność z seksu zamiast robienia tego tylko w celu mnożenia potomstwa. Seks służy nue tylko prokreacji. Seksualność człowieka jest bardziej złożona niż u zwierząt. A ona chce upodobnić seksualność człowieka do zwierząt. To u zwierząt w dziczy jest tak, że samica nie ma możliwości usunięcia ciąży i często jest zapładniana wbrew swojej woli a płody w brzuchu ma nosić i niech poród zrobi z niej kalekę albo ją zabije.
kryminaltango
11 miesięcy temu
Czy na Tik-Toku to są też jacyś ludzie inteligentni ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić