Alarm! Mutacja COVID-19. WHO komentuje

247

Wielka Brytania zmaga się z nowym wariantem koronawirusa. Premier Boris Johnson bije na alarm, mówiąc, że może być on bardziej zaraźliwy i śmiertelny. Teraz do słów polityka ustosunkowało się WHO.

Alarm! Mutacja COVID-19. WHO komentuje
(YouTube)

Na piątkowej konferencji Boris Johnson poruszył temat nowego wariantu koronawirusa. Jak powiedział, ten szczep nie tylko szybciej się rozprzestrzenia, ale jest także bardziej śmiercionośny.

Nowy wariant bardziej śmiercionośny

Wydaje się, że istnieją pewne dowody na to, że nowy wariant, który został po raz pierwszy potwierdzony w Londynie i na południowym wschodzie kraju, może być powiązany z wyższym stopniem śmiertelności - mówił Boris Johnson.

Nowe dane zebrał zespół ds. badania nowych mutacji COVID-19 i innych wirusów atakujących układ oddechowy. Według ekspertów wariant może być nawet 30 proc. bardziej śmiercionośny niż jego inne mutacje.

Zobacz także: Prof. Horban o mutacjach koronawirusa. Zmniejszą skuteczność szczepień?

Maria Van Kerkhove, kierownik techniczna WHO w sprawie COVID-19, skomentowała słowa premiera Wielkiej Brytanii. Powiedziała, że ​​wciąż trwają badania mające na celu poznanie dokładnej specyfiki nowych wariantów. Powiedziała do tej pory, że "nie zauważono zwiększonej śmiertelności", jednak zwiększona transmisja wirusa może jeszcze bardziej obciążyć opiekę zdrowotną i skutkować większą liczbą zgonów.

Jeśli zwiększa się zdolność przenoszenia, będzie więcej przypadków. Wiem, że to może wydawać się oczywiste, ale będzie więcej przypadków, będzie więcej hospitalizacji i system opieki zdrowtnej będzie przeciążony. A w sytuacji, gdy masz przeciążony system opieki zdrowotnej, liczba zgonów moze się zwiększyć - przekazała.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić