o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 bardziej śmiercionośny

261
Podziel się

Naukowcy odkryli, że nowy szczep koronawirusa, który rozprzestrzenił się już po całym świecie, jest nie tylko bardziej zaraźliwy, ale także bardziej śmiercionośny. Współczynnik zgonów jest wyższy aż o 30 proc.

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 bardziej śmiercionośny
(Getty Images)
bEstPSoR

Naukowcy odkryli, że nowy wariant koronawirusa pochodzący w Wielkiej Brytanii jest o 30 proc. bardziej śmiercionośny. Profesor Neil Ferguson z New and Emerging Respiratory Virus Threats Advisory Group (NERVTAG) potwierdził wyniki badań i dodał, że zmutowany szczep jest także o wiele bardziej zaraźliwy.

Nowy wariant bardziej śmiercionośny

Jest duże prawdopodobieństwo, że nowy wariant z Wielkiej Brytanii zwiększa ryzyko śmierci, ale wciąż pozostaje niepewność. [...] [Badania] Sugerują, że jest to 1,3-krotne zwiększenie ryzyka zgonu. Tak więc w przypadku 60-latków 13 na 1000 może umrzeć w porównaniu z 10 zgonami na 1000 w przypadku starych szczepów - przekazał prfesor.
bEstPSoT

Profesor podkreśla jednak, że można mieć stuprocentowej pewności. U wielu osób nowy wariant nie jest wykrywany, dlatego też statystyki nie są w pełni wiarygodne. W Wielkiej Brytanii gdzie jest najwięcej przypadków tylko w przypadku ośmiu procent zgonów wiadomo kto miał jaki szczep.

Zobacz także: Dr Grzesiowski o seniorach, którzy stoją w kolejce do rejestracji na szczepienia

Nowy wariant został wykryty pod koniec ubiegłego roku w Kent. Jak dotąd wykazano, że jest o wiele bardziej zaraźliwy. Rozprzestrzenił się także w innych państwach m.in. Japonii czy USA. Potwierdzono go także w Polsce.

bEstPSoZ

Odkryto także brazylijski wariant koronawirusa. Krążył w Manaus prawdopodobnie już od grudnia, a w ostatnim czasie jest wykrywany i coraz większej ilości osób. Wielka Brytania, która zmaga się z własną mutacją wirusa ogłosiła, że wstrzymuje wszystkie przyloty z Ameryki Południowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstPSpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(261)
LOTOS Lab.
6 miesięcy temu
To już fakty Chiny śmieją się z tego wirusa. I nikogo nie szczepią Chiny znają prawdę. Szczepionka jest w fazie testów i każda osoba co się zaszczepi będzie miała powikłania 98% w krótszej lub dłuższej z perspektywy. Na przykład kobiety będą rodzić dzieci bez rąk.
Jola
6 miesięcy temu
13 na 1000 w porównaniu z 10 na 1000 to wzrost 30 procent. Nie wytrzymam, posikałam się że śmiechu :D
...
6 miesięcy temu
a johnson twierdzil uparcie tydzien temu ze nie jest bardziej grozny
bEstPSpv
Lis68
6 miesięcy temu
Jacy naukowcy, opłacani przez firmy farmaceutyczne,oraz"doktorzy" pewnie tacy jak nasz minister zdrowia doktor nauk ekonomicznych-co on ma wspólnego z doktorem nauk medycznych to potem dochodzi do takich nonsensów, wybrali go bo był kimś w NFZ-e(FARSA I TYLE).
Lis68
6 miesięcy temu
NOWY SZCZEP nazywa się Geitz z Pfaizera odstrzelic tych gon...w oraz im podobnym co szerzą ta propagandę . Naraz na grypę nie szczepią-bo teraz nazywa się COVID,ludzie nie dajcie się zbałamucić trzeba zbiorowy pozew przeciwko tym co wprowadzają te obostrzenia, w polskim ustawodawstwie nie ma STANU EPIDEMI,trzeba usunąć ten chory rząd i wszystkich posłów, wybrać całkiem nowych. A tym zdegradowanym postawić zarzuty działania na szkodę państwa i społeczeństwa.
Olo64
6 miesięcy temu
To wariactwo osiąga apogeum,ciekawe co jeszcze wymyślą!
Mira
6 miesięcy temu
Nie prawda nie ma żadnego cov19 to wymysł państw między narodowych zastraszaja ludzi szczepia a po szczepionkach ludzie umierają są kalekami skończyć nawija ludzia makarony na uszy maski są tak potrzebne jak dupa do srania nikomu nie pomagają jeszcze szkodzą na płuca 15% tlenu reszta dwutlenek węgla ludzie się dusza
Bobik
6 miesięcy temu
Pozyjemy, zobaczymy...!
Polak!
6 miesięcy temu
Chcą nas na siłę zaszczepić! Farmazony i gierki jak np.sciagniecie Polaka( rozmowy..) przez nowego rzecznika RPO..żeby mu pijar zrobić a qoorwy sprzedają Polskę. Największe złoża na świecie MIEDZI I SREBRA są w Polsce . Zajmuje się tym KGHM- czyli była WSI--- a tzw.rzad oddaje ich eksploatacje ( żydek morawiecki) Żydom z Kanady ( opcja Izrael) . I to w momencie gdy Chiny będą budować szybka kolej do EU i potrzebują 40 t!! miedzi / na 1 km!!! To zdrada. Kanadyjski kapitał to opcja Trump,Izrael. Po wyborach Biden pierwsze co zrobił to zerwał umowy usa- Kanada zawarte prez Trumpa. Polska nie bo lubi być okradana .
Winicjusz(5)
6 miesięcy temu
Ksiądz Janusz Chyła przestrzega, że abortowane płody mogą być wykorzystywane jako materiał genetyczny do produkcji szczepionek, w tym przeciwko COVID-19. Wygląda na to, iż ks. Chyła ma całkowitą rację, bo ostatnio nasiliły się strajki kobiet z wieszakami [metalowymi], i  domagają się one powszechnej aborcji w każdym przypadku. Nietrudno dociec, kto tym kobietom opętanym przez szatana za strajki płaci; po pierwsze, producenci wieszaków metalowych, ale znacznie większe pieniądze dostają one od koncernów farmaceutycznych, które ustawicznie potrzebują do produkcji szczepionek  wyskrobanych płodów, więc strajki kobiet napędzają im dostawy komponentów. 
Bozka
6 miesięcy temu
Nie wierzę Dlaczego nie zamknięto granic by się nie dostała do Polski Teraz mówią że jest bardziej śmiertelny tak bo zaszczepili ludzi i wiedzą że będą umieralność większą dlatego jest groźny nue wirus tylko powikłania po szczepionce
Pozytywny wir...
6 miesięcy temu
A mi żadna korona nie straszna, jem 3 ząbki czosnku dziennie i latam mały samochodzik. Nawet gdyby ten czeski szczep był 90% śmiertelny to ja chętnie bym się z nim zmierzył na wesoło i z podniesioną głową :) :**** buziaczki dla wiruska.
ZBYNIO
6 miesięcy temu
Nowy wirus w angli jowy wirus w brazyli .....zaraz bedzie jowy wirus w etiopii i moze w finlandi a takze w madagaskar co kraj to wirus kazdy bedzie mial na swoj sposob a te bzdetne artykuly wypociny pisza bo przynajmniej maja prace nie ma o czym pisac a pisac trzeba zatem obijaja sie tylko w dziennikarstwie i copy wklej i covid covid ......
bEstPSpn
sędzia
6 miesięcy temu
Zapisujecie nazwiska lekarzy którzy na siłę chcieli przypisać wam covid i tych co do aktów zgonu przypisywali choć żadnego covidu nie było. To jest ważne bo musimy oczyścić po tym wszystkim Polskę z oszustów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić