o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 bardziej śmiercionośny

261
Podziel się

Naukowcy odkryli, że nowy szczep koronawirusa, który rozprzestrzenił się już po całym świecie, jest nie tylko bardziej zaraźliwy, ale także bardziej śmiercionośny. Współczynnik zgonów jest wyższy aż o 30 proc.

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 bardziej śmiercionośny
(Getty Images)
bDJRfbNN

Naukowcy odkryli, że nowy wariant koronawirusa pochodzący w Wielkiej Brytanii jest o 30 proc. bardziej śmiercionośny. Profesor Neil Ferguson z New and Emerging Respiratory Virus Threats Advisory Group (NERVTAG) potwierdził wyniki badań i dodał, że zmutowany szczep jest także o wiele bardziej zaraźliwy.

Nowy wariant bardziej śmiercionośny

Jest duże prawdopodobieństwo, że nowy wariant z Wielkiej Brytanii zwiększa ryzyko śmierci, ale wciąż pozostaje niepewność. [...] [Badania] Sugerują, że jest to 1,3-krotne zwiększenie ryzyka zgonu. Tak więc w przypadku 60-latków 13 na 1000 może umrzeć w porównaniu z 10 zgonami na 1000 w przypadku starych szczepów - przekazał prfesor.
bDJRfbNP

Profesor podkreśla jednak, że można mieć stuprocentowej pewności. U wielu osób nowy wariant nie jest wykrywany, dlatego też statystyki nie są w pełni wiarygodne. W Wielkiej Brytanii gdzie jest najwięcej przypadków tylko w przypadku ośmiu procent zgonów wiadomo kto miał jaki szczep.

Zobacz także: Dr Grzesiowski o seniorach, którzy stoją w kolejce do rejestracji na szczepienia

Nowy wariant został wykryty pod koniec ubiegłego roku w Kent. Jak dotąd wykazano, że jest o wiele bardziej zaraźliwy. Rozprzestrzenił się także w innych państwach m.in. Japonii czy USA. Potwierdzono go także w Polsce.

bDJRfbNV

Odkryto także brazylijski wariant koronawirusa. Krążył w Manaus prawdopodobnie już od grudnia, a w ostatnim czasie jest wykrywany i coraz większej ilości osób. Wielka Brytania, która zmaga się z własną mutacją wirusa ogłosiła, że wstrzymuje wszystkie przyloty z Ameryki Południowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJRfbOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(261)
Greg
miesiąc temu
Nigdy nie rozumiałem, dlaczego ludzie są tak podatni na zbiorowe psychozy. A dodatkowo słabi i głupi. Wystarczy, że wszyscy wycofamy pieniądze z banku i będzie koniec tej farsy. Ja już to zrobiłem
Adam
miesiąc temu
Skończcie już bo to wasze straszenie już się przejadło. Takie wieczne straszenie społeczeństwa powinno być karalne. Co mamy jeszcze k....... a zrobić? Już nic w kraju nie działa normalnie, ludzie zamaskowani od roku siedzą w domach. O co Wam chodzi?
bnick
miesiąc temu
Chyba najzdrowiej będzie przestać czytać wiadomości
bDJRfbOr
XXX
miesiąc temu
Komu zależy żeby ludzi straszyć?
KORONA
miesiąc temu
NIE JEST WYKRYWANY????? CZEGOŚ TUTAJ NIE ROZUMIEM TO SKĄD WIEDZĄ ŻE JEST???? CORAZ WIĘCEJ KOMEDII Z TĄ PANDEMIA MINISTER ZDROWIA MÓWIŁ O CZESKIEJ ODMIANIE WIRUSA, ALE W CZECHACH NIC NIE WIEDZĄ, NO BO I SKĄD PRZECIEŻ JEST BEZOBJAWOWY, OBJAWIŁ SIĘ TYLKO MINISTROWI I TO NASZEMU NIE MY TEGO NIGDY NIE OGARNIEMY BO TYLE JESZCZE KRAJÓW NA TYM GLOBIE NO I ODMIAN I MUTACJI, MASAKRA!!!!!!
Najnowsze komentarze (261)
LOTOS Lab.
miesiąc temu
To już fakty Chiny śmieją się z tego wirusa. I nikogo nie szczepią Chiny znają prawdę. Szczepionka jest w fazie testów i każda osoba co się zaszczepi będzie miała powikłania 98% w krótszej lub dłuższej z perspektywy. Na przykład kobiety będą rodzić dzieci bez rąk.
Jola
miesiąc temu
13 na 1000 w porównaniu z 10 na 1000 to wzrost 30 procent. Nie wytrzymam, posikałam się że śmiechu :D
...
miesiąc temu
a johnson twierdzil uparcie tydzien temu ze nie jest bardziej grozny
Lis68
miesiąc temu
Jacy naukowcy, opłacani przez firmy farmaceutyczne,oraz"doktorzy" pewnie tacy jak nasz minister zdrowia doktor nauk ekonomicznych-co on ma wspólnego z doktorem nauk medycznych to potem dochodzi do takich nonsensów, wybrali go bo był kimś w NFZ-e(FARSA I TYLE).
Lis68
miesiąc temu
NOWY SZCZEP nazywa się Geitz z Pfaizera odstrzelic tych gon...w oraz im podobnym co szerzą ta propagandę . Naraz na grypę nie szczepią-bo teraz nazywa się COVID,ludzie nie dajcie się zbałamucić trzeba zbiorowy pozew przeciwko tym co wprowadzają te obostrzenia, w polskim ustawodawstwie nie ma STANU EPIDEMI,trzeba usunąć ten chory rząd i wszystkich posłów, wybrać całkiem nowych. A tym zdegradowanym postawić zarzuty działania na szkodę państwa i społeczeństwa.
Olo64
miesiąc temu
To wariactwo osiąga apogeum,ciekawe co jeszcze wymyślą!
Mira
miesiąc temu
Nie prawda nie ma żadnego cov19 to wymysł państw między narodowych zastraszaja ludzi szczepia a po szczepionkach ludzie umierają są kalekami skończyć nawija ludzia makarony na uszy maski są tak potrzebne jak dupa do srania nikomu nie pomagają jeszcze szkodzą na płuca 15% tlenu reszta dwutlenek węgla ludzie się dusza
Bobik
miesiąc temu
Pozyjemy, zobaczymy...!
bDJRfbOj
Polak!
miesiąc temu
Chcą nas na siłę zaszczepić! Farmazony i gierki jak np.sciagniecie Polaka( rozmowy..) przez nowego rzecznika RPO..żeby mu pijar zrobić a qoorwy sprzedają Polskę. Największe złoża na świecie MIEDZI I SREBRA są w Polsce . Zajmuje się tym KGHM- czyli była WSI--- a tzw.rzad oddaje ich eksploatacje ( żydek morawiecki) Żydom z Kanady ( opcja Izrael) . I to w momencie gdy Chiny będą budować szybka kolej do EU i potrzebują 40 t!! miedzi / na 1 km!!! To zdrada. Kanadyjski kapitał to opcja Trump,Izrael. Po wyborach Biden pierwsze co zrobił to zerwał umowy usa- Kanada zawarte prez Trumpa. Polska nie bo lubi być okradana .
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Ksiądz Janusz Chyła przestrzega, że abortowane płody mogą być wykorzystywane jako materiał genetyczny do produkcji szczepionek, w tym przeciwko COVID-19. Wygląda na to, iż ks. Chyła ma całkowitą rację, bo ostatnio nasiliły się strajki kobiet z wieszakami [metalowymi], i  domagają się one powszechnej aborcji w każdym przypadku. Nietrudno dociec, kto tym kobietom opętanym przez szatana za strajki płaci; po pierwsze, producenci wieszaków metalowych, ale znacznie większe pieniądze dostają one od koncernów farmaceutycznych, które ustawicznie potrzebują do produkcji szczepionek  wyskrobanych płodów, więc strajki kobiet napędzają im dostawy komponentów. 
Bozka
miesiąc temu
Nie wierzę Dlaczego nie zamknięto granic by się nie dostała do Polski Teraz mówią że jest bardziej śmiertelny tak bo zaszczepili ludzi i wiedzą że będą umieralność większą dlatego jest groźny nue wirus tylko powikłania po szczepionce
Pozytywny wir...
miesiąc temu
A mi żadna korona nie straszna, jem 3 ząbki czosnku dziennie i latam mały samochodzik. Nawet gdyby ten czeski szczep był 90% śmiertelny to ja chętnie bym się z nim zmierzył na wesoło i z podniesioną głową :) :**** buziaczki dla wiruska.
ZBYNIO
miesiąc temu
Nowy wirus w angli jowy wirus w brazyli .....zaraz bedzie jowy wirus w etiopii i moze w finlandi a takze w madagaskar co kraj to wirus kazdy bedzie mial na swoj sposob a te bzdetne artykuly wypociny pisza bo przynajmniej maja prace nie ma o czym pisac a pisac trzeba zatem obijaja sie tylko w dziennikarstwie i copy wklej i covid covid ......
sędzia
miesiąc temu
Zapisujecie nazwiska lekarzy którzy na siłę chcieli przypisać wam covid i tych co do aktów zgonu przypisywali choć żadnego covidu nie było. To jest ważne bo musimy oczyścić po tym wszystkim Polskę z oszustów.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić