Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Alarm w szpitalu. Wykryto clostridium

136
Podziel się

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu został wyłączony z użytkowania. U jednego z pacjentów zidentyfikowano groźną bakterię. Trwa dezynfekcja.

Alarm w szpitalu. Wykryto clostridium
We wrocławskim szpitalu pojawiła się groźna bakteria. (Facebook)
bEUNxeZh

Na dwanaście godzin wyłączono z użytku wrocławski SOR przy ul. Kamieńskiego. U jednego z pacjentów wykryto groźną bakterię Clostridium, która powoduje infekcje przewodu pokarmowego.

Groźna bakteria wykryta na SOR-ze

Oddział nie działa od godz. 8:00 w piątek. Jak wyjaśnił polsatnews.pl Michał Nowakowski zostanie ponownie otwarty w piątek o godzinie 20:00 po przeprowadzeniu dezynfekcji.

bEUNxeZj
Jest to podyktowane bezpieczeństwem pacjentów. Do czasu jej zakończenia, zespoły pogotowia ratunkowego będą kierować się na SOR-y do innych wrocławskich szpitali - przekazał Nowakowski.

Clostridium to groźnba bakteria, która może wywołać różne objawy. Najczęściej jest to biegunka, bóle brzucha, gorączka, nudności. Jedna z odmian clostridium tworzy bardzo silną toksynę, czyli jad kiełbasiany.

bEUNxeZp
Zobacz także: Rezygnują ze szczepionki AstraZeneca. Jasne stanowisko prof. Tomasiewicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNxeZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Axel
8 miesięcy temu
A ja się do lekarza dostać nie mogę bo nie choruje na covida. A tylko te chorobę teraz znają. Ponoć inne to wytwór wyobraźni.
Pracownik
8 miesięcy temu
Trwa pademia, ludzie szukają pomocy a psełdo profesor zamyka sor bo SRACZKA JEST!!! BRAWO PANIE WITKIEWICZ!!! ZRESZTĄ TEN SZPITAL RZĄDZI SIĘ SWOIMI PRAWAMI. NIBY SOR A TAK NAPRAWDĘ ZWYKŁA IZBA PRZYJĘĆ KTÓRA ODSYŁA PACJETOW ALBO SIĘ ZAMYKA!!! BURDEL NIE SZPITAL!!MAŁO TEGO NIE PŁACĄ SALOWYM I SANITARUSZOM COVIDOVEGO!!!A TAK NAPRAWDĘ TO PAN DOKTOR WCHODZI NA 5 MIN. I SPIEPRZA. A SALOWA MUSI POSPRZĄTAĆ SANITARIUSZ ZAWIEŚĆ NA BADANIA I TO NAJCZĘŚCIEJ SAM SIĘ MĘCZY Z ŁYŻKIEM BY GO ZAWIEŚĆ. WSTYD PANIE WITKIEWICZ!!!
biol
8 miesięcy temu
Z powodu clistridium w pl nie zamyka się oddziału, w takie bajki uwierzą tylko Ci co są nie w temacie. Powiedzcie prawdę, pewnie mają New Delhi albo jeszcze równi ciekawy wynalazek.
bEUNxeZL
Smutna
8 miesięcy temu
Zdrowie wazne wspolczuje bardzo!!! Ja zostalam ukarana za nic ZA NIC!!! Chyba za to ze zyje!!! Bedac pierwszy raz w sadzie nie umialam sie obronic!!! Serce peka na milion kawalkow. Pol roku wczesniej dostam inf na mesage za co bede karana i tak sie tez stalo.!!! Nie moge sie pozbierac gdzie szukac sprawiedliwosci. Dotycz sadu w Belchatowie!!!
Justyna
8 miesięcy temu
Czesto wystepuje po podaniu antybiotyku.standard Czesto u osob starszych. I nie jest to nic strasznego!!!
kitok
8 miesięcy temu
Tylko atak kosmitów mnie jeszcze zdziwi, ci ludzie to nawet witaminy c nie kupują bo szkoda im kasy, później szpitale pełne i płacz od hasa do lasa.
Smutna
8 miesięcy temu
Zdrowie wazne bardzo. Ja kare ponioslam ZA NIC ZA NIC!!!!! Jak przezyc serce rozrywa na milion kawalkow. Gdzi szukac sprawiedliwosci nawet nie wiem gdzie.!!!! Pol roku wczesnie dostalam inf za co bede karana. Zbagatelizowala pomyslam nie mozliwe!!!JENAK BYLO MOZLIWE!!! SZOK CO SIE DZIEJ!!!
Moniq
8 miesięcy temu
To rzeczywiście GROŹNBA bakteria 🤔
Wenden Wrocła...
8 miesięcy temu
Leżałem w szpitalu na Kamińskiego 3 dni biegunkę to dostawałem po 5 minutach od tej zupy która jadłem tylko 2 razy bo puzniej odmawiałem jedzenia więc tutaj trzeba szukać przyczynę.
Eko.
8 miesięcy temu
Śmiechu warte, chyba się ktoś" urwał z choinki". Bakteria znana od dawna.
Pukys
8 miesięcy temu
Trend straszyć czym się da a nie tym co istotne...media tworzą reportaże, artykuły na zasadzie sensacji a nie wiedzy...grunt to ilość wejść.
Buba
8 miesięcy temu
Wasze "dziennikarstwo" jest tak żenujące, że aż dziwne, że ktoś w ogóle czyta te artykuły.Nie piszecie nic konkretnego,tylko wiecznie straszycie ludzi, albo jedzeniem albo bakteriami,albo innymi głupotami.Powinni odłączyć wam internet.
Gdhjk
8 miesięcy temu
Bakterie to lekarze którzy pieniądze stawiają ponad zdrowie i życie człowieka pobierają pieniądze za leczenie tylko po to by uciec za granicę z tonącego statku , odmawiają leczenia, badań, dają złą diagnozę, dają grupy inwalidzkie i renty chorym na głowę reszta chorób jest ignorowanych jednym słowem dyskryminacja
bEUNxeZD
Jeremiasz33:3
8 miesięcy temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Tylko Jezus jest drogą do nieba. W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I ŻYCIA I WYPEŁNIJ JE SOBĄ, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić