o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Aleksiej Nawalny. Nowe informacje o stanie otrutego opozycjonisty

85
Podziel się

Szpital w Berlinie opublikował komunikat dotyczący stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego. Rosyjski polityk i działacz antykorupcyjny został otruty.

Aleksiej Nawalny. Nowe informacje o stanie otrutego opozycjonisty
Stan rosyjskiego polityka jest określany jako stabilny (Getty Images, Epsilon)
bDhldYIB

Z oświadczenia dowiadujemy się, że Nawalny pozostaje w śpiączce farmakologicznej i jest podłączony do respiratora. Ważne jest jednak, że symptomy powoli ustępują. Lekarze określili stan polityka jako stabilny.

Mimo że jego stan jest poważny, nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Ze względu na ciężkie zatrucie pacjenta na razie jest zbyt wcześnie, żeby oceniać długoterminowe skutki - czytamy w oświadczeniu.
bDhldYID

Aleksiej Nawalny pozostaje w śpiączce farmakologicznej

Aleksiej Nawalny był hospitalizowany 20 sierpnia w Omsku na Syberii. Polityk poczuł się źle, kiedy leciał samolotem z Tomska do Moskwy. Konieczne było lądowanie właśnie w Omsku.

Rzecznicka Nawalnego, Kira Jarmysz, przyznała, że "lekarze dalej nie mają prognoz". W Berlinie odkryto jednak, że polityk został otruty substancją z grupy inhibitorów cholinoesterazy. Nie zidentyfikowano jednak konkretnej substancji.

bDhldYIJ

Podczas dochodzenia, które jest prowadzone wspólnie przez niemiecki tygodnik "Der Spiegel" i ośrodek śledczy Bellingcat poinformowano, że lekarze uważają, że Nawalny mógł zostać otruty substancją z rodziny związków fosforoorganicznych. Mowa o truciznach takich jak soman, sarin, tabun i VX. To jednak nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Nawalny otrzymuje obecnie atropinę, którą stosuje się jako "odtrutkę" w przypadku zatruć, które są spowodowane inhibitorami acetylocholinoesterazy i pestycydami.

Zobacz także: Lekarka oskarżona o próbę zabójstwa

bDhldYJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
szacun
2 miesiące temu
w sumie trzeba być albo niezwykle odważnym człowiekiem albo szaleńcem, żeby być tam prawdziwym opozycjonistą
pomyśl
2 miesiące temu
Żyje tylko dlatego, że rodzina zgodziła się na wykluczenie zatrucia, aby mogli go wywieźć do szpitala w Niemczech.To na wniosek żony jest w szpitalu w Niemczech.
PERSONA
2 miesiące temu
Pan Nawalny powinien być przewidujący i wiedzieć co go czeka i herbatę wozić ze sobą w termosie..A za przykład mieć całą listę ludzi otrutych przez długie ręce kremla jak np.Litwinienko wypił herbatę z polonem a potem umierał przez 22 dni..ODWAŻNY CZŁOWIEK I ŻYCZĘ MU ,ABY JAK NAJSZYBCIEJ WRÓCIŁ DO ZDROWIA!!
bDhldYJf
Maciek^g
2 miesiące temu
KGB schodzi na psy. Brakuje twardej ręki i przez to chłopaki potrafią spieprzyć każde zlecenie. Za komuny taka fuszerka byłaby nie do pomyślenia.
Joanna
2 miesiące temu
Dlaczego nikt nie zada pytania ... kto finansuje Nawalnego? .. światowe życie .. podróże .. studia córki w USA.. od kiedy opozycjoniści tak żyją ? Nic nie dziele się bez powodu .
Najnowsze komentarze (85)
ela
2 miesiące temu
Nawalny prawdziwy Bohater,oby jak najszybciej wrocil do zdrowia.Zyczymy mu z calego serca.
Hmmm
2 miesiące temu
Raczej respirator go uziemi. Z pewnością nie przeżyje.
Aaas
2 miesiące temu
Oczywiście na o2. ani słowa o demonstracji w Berlinie, o tym, że decyzja rządu została odwołana na drodze sądowej i protest ma miejsce. Tu same ploty i o kosmetykach i liftingach jak zawsze, albo covidiach.
Astral
2 miesiące temu
Ehhh, a jak trują Niemców dwutlenkiem węgla z maseczek i innymi środkami ludobójczymi, to nie ma ekspertyz,albo są zakłamane, wystarczy popatrzeć na dyktaturę w Niemczech i ile ludzi dziś tam wyszło na ulice. Ram się o zgonach z powodu terroru politycznego nie mówi, ale wszędzie na około łamanie zasad pseudodemokracji.
ćwok
2 miesiące temu
"mógł zostać otruty" dowodów na to nie mamy, ale my to wiemy. Skąd my to znamy. Gdyby go naprawdę chcieli otruć "Putinowcy", zrobili by to tak, że nikt by się nawet nie domyślił, a to jest spartaczona robota, prowokacja i tyle. Chodzi o to aby ...?
hmm
2 miesiące temu
a moze ma Koronewirusa? teraz wszystko sie na te chorobe zwala... dlaczego tu robia wyjatek? Propaganda?
mmm
2 miesiące temu
modlę się o powrót do zdrowia tego wspaniałego człowieka
obatel
2 miesiące temu
..GDYBY CHCIELI GO OTRUĆ..!! ..ALE PRZEDSTAWIENIE MUSI TRWAĆ...!!
bDhldYIX
monkey99
2 miesiące temu
Pan Nawalny nie został otruty przez władze Rosji. Nikt z Kremla nie potrzebuje męczennika. Męczennicy potrzebni są opozycji i tym którzy ją finansują. Stawiam brylanty przeciw kasztanom, że otruli Amerykanie bądź Niemcy.
On dłużej śpi
2 miesiące temu
jak nasz czołowy opozycjonista 13 grudnia.
??????
2 miesiące temu
Próba Otrucia aby uniemożliwić nord stream 2 ???????
wp.de
2 miesiące temu
niemają zadnych wiesci i chyba go nieobudzą bo putin by sie obraził na niemców i wiecej nierozmawiał po niemiecku
Cicciolina
2 miesiące temu
Pewnie takie same rewelacje jak z otruciem Skripala w Anglii. Ktoś tam z wadą wzroku gdzieś tam coś tam widział, jakiś przygłuchy coś tam gdzieś tam słyszał i na tej podstawie Zachód już nakłada sankcje na Rosjan.
bnj
2 miesiące temu
To wszystko grubymi nicmi szyte gdyby Rosja chciala to by w kilka chwil zlikwidowala faceta,to jest tak jak z nasza margotka vel michalkiem przestepca a swiat kaze naszym wladza zwolnic kolezke z aresztu ,co zreszta sie stalo,tak to jest z tymi zatruciami ,kogo chca to podnosza na piedestal taki ten swiat jest niestety,a margotka jest wolna i sie smieje z naszych sadow ,jest pod opieka UE .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić