Alerty RCB dla mieszkańców Trójmiasta. Lepiej się tam nie zbliżać

3

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła nowe alerty. Tym razem ostrzeżenia dotyczą mieszkańców Trójmiasta. Na niektórych plażach morskich w poniedziałek będzie obowiązywać zakaz wchodzenia do wody. Chodzi o operację prowadzoną przez saperów w Zatoce Gdańskiej.

Alerty RCB dla mieszkańców Trójmiasta. Lepiej się tam nie zbliżać
Alerty RCB dla mieszkańców Trójmiasta (Getty Images, Twitter)

Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu otrzymali w weekend SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o nieco niepokojącej treści. Użytkownicy sieci telefonii komórkowych na terenie Trójmiasta dowiedzieli się, że w poniedziałek 10 października nie będą mogli wchodzić do wody na określonych plażach.

Mieszkańcy Trójmiasta otrzymali alerty RCB

Zakaz zażywania kąpieli morskich będzie obowiązywać na odcinku Babie Doły - Gdańsk Westerplatte od godziny 16:00 do 21:00. Powodem jest planowana na poniedziałek neutralizacja niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Neutralizacja niewybuchów w Zatoce Gdańskiej

10 października odbędzie się ostatni etap operacji neutralizacji groźnych pozostałości po II wojnie światowej, która rozpoczęła się we wtorek 4 października. Wybuchy znajdujące się na morskim dnie są od tego dnia rozbrajane regularnie, a mieszkańcy Trójmiasta są systematycznie informowani o postępach w pracach.

W ramach akcji nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców z Gdyni mieli do wydobycia dwie miny morskie typ GC, każda o wadze blisko 1000 kg. Miny zlokalizowane były na podejściu do portu w Gdyni. Oprócz tego celem zadań minerów były trzy bomby lotnicze o wadze około 500 kg, zlokalizowane wewnątrz gdyńskiego portu.

Każdego dnia operacji wojskowi neutralizowali po jednym obiekcie. Do poniedziałku w promieniu 750 m od prowadzonych prac obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na otwartym terenie, w tym ulicach, tarasach, dachach czy balkonach. Eksperci zalecają także nie przebywać w pobliżu okien.

Zobacz także: Prognoza na najbliższe dni. Pogoda będzie sprzyjać spacerom
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić