BOB| 
aktualizacja 

Ambitny plan Poczty Polskiej. Chce podbić rynek paczkomatów

28

Poczta Polska widzi, że Polacy coraz chętniej korzystają z paczkomatów. Dlatego państwowa spółka zamierza znacznie zwiększyć liczbę swoich paczkomatów.

Ambitny plan Poczty Polskiej. Chce podbić rynek paczkomatów
Poczta Polska stawia na paczkomaty

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków przerzuciło się na zakupy online. Na tym korzystają firmy kurierskie, które mają ręce pełne roboty, aby dostarczać swoim klientom zamówienia. Świetnie sprawdzają się także paczkomaty.

Poczta Polska stawia na paczkomaty

InPost ma poważną konkurencję, bo na ten rynek coraz odważniej wchodzi Poczta Polska. Państwowa spółka poinformowała, że w najbliższych miesiącach odda do użytku jeszcze więcej paczkomatów.

Plan jest taki, aby do 2022 roku powstało 2 tys. nowych paczkomatów z Poczty Polskiej. Mają one znajdować się głównie przy marketach i galeriach handlowych. W tej chwili wiadomo, że najwięcej ma powstać na Pomorzu.

Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku

Poczta Polska ma plan, aby do 2022 roku aż 50 proc. paczek trafiało do paczkomatów. Państwowa spółka już w tej chwili ma 13 tys. punktów odbioru. To nie tylko paczkomaty, ale także sklepy Żabka, kioski Ruchu, czy stacje Orlen oraz tradycyjne placówki pocztowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić