aktualizacja 

Uwaga! Oszuści okradają klientów Media Expert. Bardzo łatwo się nabrać

12

W internecie pojawił się sklep internetowy podszywający się pod Media Expert. Oszuści mocno się wysilili, by strona była identyczna jak ta oryginalna. Adres URL też jest do złudzenia podobny.

Uwaga! Oszuści  okradają klientów Media Expert. Bardzo łatwo się nabrać
Oszuści podszywają się pod Media Expert (Wikimedia Commons)

W fałszywym sklepie nie brakuje atrakcyjnych ofert. Jak pisze serwis dobreprogramy.pl, możemy tam znaleźć na przykład iPhone 11 w cenie 2299 zł. Promocja może zaciekawić wiele osób. Nie jest przesadnie niska, więc w oczach klienta może wydawać się wiarygodna.

Fałszywa strona Media Expert pojawiła się w internecie w Black Friday. Dla oszustów był to idealny moment, by przyszykować pułapki na konsumentów. Dodajmy, że przecież w tym roku Black Friday odbywał się głównie w sieci.

Media Expert. Jak odróżnić prawdziwy sklep od fałszywego?

Jak już zostało wspomniane, fałszywa strona internetowa Media Expert i ta podrobiona są praktycznie identyczne. Warto jednak zwrócić uwagę na adres URL. On też jest podobny, ale - z wiadomych względów - nie taki sam.

Prebytes Security Incident Response Team podaje, że fałszywy adres to mediaexpert-sale(.)pl. Ten prawidłowy możemy wyszukać chociażby w Google'u.

Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę? W fałszywym sklepie proponowany jest tylko jeden sposób dostawy (za darmo kurierem), a także jeden sposób płatności - przy użyciu karty. Właśnie w ten sposób przestępcy wyłudzają dane i mogą uzyskiwać korzyści finansowe.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić