Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|
aktualizacja

Amerykanie okrutnie zadrwili z Rosjan. Ta szpilka będzie boleć

Podziel się:

Amerykanie wbili przysłowiową szpilę Rosjanom. W niepozornym tweecie o przeprawie przez rzekę (w dodatku Wisłę), USA zadrwiły z rosyjskiej myśli wojennej, która przyniosła oblegającym Ukrainę potężne straty w ciężkim sprzęcie i ludziach.

Amerykanie okrutnie zadrwili z Rosjan. Ta szpilka będzie boleć
Polski KTO Rosomak nad Wisłą, w okolicy Puław (PAP, Wojtek Jargi�o)

Miasteczko Biłohoriwka stanie się jednym z symboli klęsk rosyjskiej armii w wojnie z Ukrainą. Z 550 żołnierzy 74. brygady zmechanizowanej zginęło lub zostało rannych nawet 485. Zdjęcia z nieudanej przeprawy Rosjan przez niewielką rzekę w obwodzie ługańskim obiegły świat.

Pod Biłohoriwką, w wyniku nieudanego forsowania przeprawy, Rosjanie stracili ok. dwa bataliony sprzętu - czołgów, transporterów opancerzonych i innych elementów wyposażenia. Próbowali przeprawić się przez Doniec, aby spróbować okrążenia wojsk ukraińskich w okolicy miasta Rubiżne. Nie udało się.

Takiej okazji nie mogli nie wykorzystać Amerykanie. Dowództwo U.S. Army na Europę i Afrykę pokazało zdjęcia, jak przez rzekę - Wisłę zresztą - przeprawiają się Amerykanie. We wpisie zaprezentowano przeprawę przez Wisłę. Ale sam wpis jest potężnym szyderstwem z Rosjan.

Gdybyście zastanawiali się jak wygląda udana przeprawa przez przeszkodę wodną, prezentujemy ją dzięki uprzejmości 74. kompanii mostów wielozadaniowych z Fort Hood w Teksasie - brzmi tweet.

Rosjanie, próbujący forsować Doniec, dokonywali tego niemal w tym samym czasie. Siłami, jak zostało to zaznaczone wcześniej... 74. brygady zmechanizowanej. Podtekst jest zatem oczywisty: Amerykanie pokazali, że podobną rzekę są w stanie, w warunkach wojennych, pokonać sprawniej i to przy pomocy o wiele mniejszych sił.

Przeprawa przez rzekę jest elementem ćwiczeń DEFENDER EUROPE 2022. Od 1 do 26 maja br. na terenie Polski i ośmiu innych krajów Europy odbywają się duże ćwiczenia sojusznicze pod tym kryptonimem. Bierze w nich udział 18 tys. żołnierzy z ponad 20 krajów, w tym 7 tys. - z Polski. Trudno nie powiązać ich z rosyjską agresją na Ukrainę.

Zobacz także: Wielkie ćwiczenia wojskowe. Pokaz sił NATO z polskimi i amerykańskimi żołnierzami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić