aktualizacja 

Amerykanin w rosyjskiej TV. Tucker Carlson dostał program w Russia24

Tucker Carlson ponad rok temu stracił pracę w amerykańskiej stacji Fox News. Znany z prorosyjskich i proputinowskich wypowiedzi niedługo później przeprowadził wywiad 1 na 1 z Władmirem Putinem. Dziś Carlson znów ma pracę w telewizji. Dostał własny program w państwowej rosyjskiej telewizji Russia 24.

Amerykanin w rosyjskiej TV. Tucker Carlson dostał program w Russia24
Tucker Carlson jest teraz gospodarzem programu w rosyjskiej państwowej telewizji (PAP)

Russia24, jako rządowy kanał propagandowy, jest objęta sankcjami, co oznacza zakaz jej nadawania na terytorium UE.

Były dziennikarz FOX News ma w niej swój własny program pt. "Tucker". Pierwszy jego odcinek wyemitowano w poniedziałek wieczorem.

Nie był on niczym innym, jak powtórką materiału, który Carlson wcześniej udostępnił w swoich mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przegrają jak ZSRR? Gen. Bieniek mówi jasno

Tematem odcinka były kleszcze i borelioza. Carlson powiązał tę chorobę z badaniami, prowadzonymi przez rząd amerykański nad bronią biologiczną.

Przez teorie Tuckera Carlsona FOX News stracił miliony

Przez lata pracy dla FOX News Carlson był zagorzałym krytykiem amerykańskiej pomocy dla Ukrainy. Jeszcze przed inwazją sugerował, że Ameryka powinna stać po stronie Rosji.

W FOX News Carlson był gospodarzem popularnego programu publicystycznego. Na jego antenie sugerowano fałszerstwa wyborcze w USA. Za szerzenie kłamliwych teorii FOX News musiało zapłacić blisko 800 mln dolarów producentowi maszyn do głosowania.

Po rozstaniu z FOX News Carlson założył w mediach społecznościowych swój własny program.

Ten jeden wywiad

W lutym 2024 r. Carlson przeprowadził wywiad 1 na 1 z Władimirem Putinem. Był tym samym pierwszym zachodnim publicystą, który rozmawiał z rosyjskim dyktatorem od momentu inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Inni nie zostali zaakceptowani przez Kreml.

Rosyjskie media państwowe obszernie relacjonowały ten wywiad, natomiast zachodnie media skrytykowały go za kłamstwa i manipulacje. Władimir Putin mówił w nim o tym, że inwazja na Ukrainę była spowodowana rozszerzeniem NATO. Oskarżył też Polskę o współpracę z Hitlerem i odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Na te zarzuty zareagowało polskie MSZ i minister Radosław Sikorski.

Stacja Russia24 została przez Radę Unii Europejskiej wpisana na listę kanałów objętych zakazem emisji na terenie UE w czerwcu 2022 roku.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić