o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Andrzej Duda w mocnych słowach o debacie TVN. "To gangsterstwo polityczne"

25
Podziel się

Debata prezydencka organizowana wspólnie przez TVN, Wirtualną Polskę oraz Onet miała odbyć się 2 lipca. Została odwołana ze względu na brak akceptacji zaproszenia przez Andrzeja Dudę. Prezydent stwierdził, że ta debata byłaby "gangsterstwem politycznym".

Andrzej Duda w mocnych słowach o debacie TVN. "To gangsterstwo polityczne"
Andrzej Duda w mocnych słowach o propozycji debaty TVN (PAP, Andrzej Grygiel)
bDZodzgB

Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Do drugiego, ostatecznego "starcia" przeszli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Wielu Polaków z niecierpliwością czeka na bezpośrednie spotkanie tych dwóch polityków podczas debaty prezydenckiej, jednak póki co towarzyszy temu wzajemne wytykanie palcami.

Na organizację pierwszej debaty zdecydowały się wspólnie TVN, Wirtualna Polska oraz Onet. Jako datę wyznaczono 2 lipca o 19:25. Rafał Trzaskowski od razu zgodził się na udział, jednak Andrzej Duda, a w zasadzie jego wicerzecznik, zasłonili się wizytą prezydenta w jednym z polskich miast. Z tego powodu debatę ostatecznie odwołano.

bDZodzgD

Mocne słowa Dudy. "To gangsterstwo polityczne"

Andrzej Duda wziął jednak udział w rozmowie na antenie Polsatu w trakcie programu "Gość wydarzeń". Prezydent w stanowczych słowach odniósł się do całej sytuacji, o której w środę podczas jednego ze swoich wystąpień mówił, że są to "żądania prywatnej stacji telewizyjnej Pana Trzaskowskiego".

Wszystko zależy od tego, jakie będą przedstawione warunki i jakie będą realia tej debaty. Na pewno nie w taki sposób, że będzie dyktat jednej stacji medialnej dla kandydata czy kandydatów, bo to nigdy do tej pory nie miało miejsca - poza tym przypadkiem TVN-u ostatnio - i nigdy nie powinno mieć miejsca. To gangsterstwo polityczne - mówił Duda na antenie Polsatu.
bDZodzgJ

Wielu ekspertów zarzuca jednak prezydentowi dużą hipokryzję. Do tej pory jedyne debaty prezydenckie (były zorganizowane łącznie dwie) odbywały się na łamach Telewizji Polskiej, której zarzucano stronniczość, tendencyjność pytań oraz faworyzowanie jednego z kandydatów. Na ten moment wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia terminu debaty prezydenckiej przed drugą turą, w której udział potwierdziliby obaj politycy.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory 2020. Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZodzhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Julka
10 miesięcy temu
A jak nazwać to że prezydent weźmie udział tylko w debacie jemu przychylniej? Trzaskowski wygra bo ludzie nie są ślepi.
wyborca
10 miesięcy temu
czyżby lęk, obawy ze strony prezydenta?
Anna
10 miesięcy temu
W takim razie debata w tvpis tuba byla terroryzmem
bDZodzhf
Ttt
10 miesięcy temu
Te wybory są o debacie, o tym kto ma jakie IQ, o koronowirusie i obietnicach. Ja chcę wiedzieć Panie Trzaskowski dlaczego osoby odpowiedzialne za zapaść polskiej gospodarki, za zabór gotówki z OFE nie zostały wykluczone z PO. Dlaczego Pan Prezydencie Duda toleruje zachowanie niektórych polityków niegodziwe wobec Pana bez konsekwencji. Przecież nikt nie zna miejsca w szyku. No i najważniejsze jaki jest pomysł na Polskę, jaka strategia na następne 5-10-30 lat. Opozycja gra na osłabienie Polski. To jest nie dopuszczalne i wychodzi poza granicę debaty. Czas to pokazywać i przeliczać. My na tym tracimy Polscy obywatele.
Wojtek
10 miesięcy temu
To nie debata tylko ustawka. Zrobić na neutralnym gruncie w innej stacji i finito- w czym problem?! I nie urągać sobie nawzajem bo nie przystoi
Endi
10 miesięcy temu
TVN kreuje Trzaskowskiego a TVP Dudę dlatego aby było sprawiedliwie to ciężko będzie.
gościu
10 miesięcy temu
Gangsterstwo polityczne urządza duda. Jakoś nie słyszałem żeby trzaskowski przekazywał kasę na TVN ale widziałem jak duda podpisywał 2 mld zł nie swoich zresztą tylko nasze na tvp. A strach dudy jest uzasadniony bo w TVN nie znałby wcześniej pytań.....
Bajka
10 miesięcy temu
O jakim gangsterstwie Pan mówi Panie Duda ? Ani Pan Panie Duda ani Pan Trzaskowski oboje kandydaci na Prezydenta Polski nie znaliście pytań jakie będą zadawane = czy właśnie to było dla Pana Panie Duda przeszkodą aby się nie spotkać ? = czy o to chodzi ? bo inaczej nie da się wytłumaczyć
Rafal
10 miesięcy temu
Poseł KO powiedział prawde
Laska
10 miesięcy temu
Rafał jesteś nowoczesna
Mum
10 miesięcy temu
Najpierw pan Duda ochoczo przystał na debatę!!!(sam pomyślał???)....ale po kilku godzinach zmienił zdanie-prezes zakazał:)
Gosc
10 miesięcy temu
Na debatę trzeba było zaprosić prezesa a nie prezydenta, bo to prezes podejmuje decyzje w tym kraju, a nie prezydent. Pan prezydent nie zna pytań, prezes nie napisał odpowiedzi i jeszcze wymsknie mu się, że to jakaś ideologia i dziady zadawały pytania, a nie ludzie
Hola!!
10 miesięcy temu
Zakłamanie kandydata Dudy sięga zenitu. Najgłośniej zarzuca kontrkandydatowi grzechy które sam popełnia. Kiedyś modne było powiedzenie "Jak Cię złapią za rękę mów że to nie twoja reka". Pan Duda złapany za rękę powtarza to ręką opozycji. Kto kupił TVP za 2 mld złotych i śmie mówić o bezstronności tego medium?
bDZodzgX
Sxymon
10 miesięcy temu
My z Szymonem zrobimy wszystko żeby wygrać nawet z Szymka dobry aktor tak płakać nad konstyt.to ja nie potrafię! Pozdrawiam rafal🤑
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić