Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Sondaż wskazuje, że Polacy chcą debaty przed II turą.

20

12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich, w której Rafał Trzaskowski zmierzy się z Andrzejem Dudą. Obecnie kandydaci na prezydenta RP jeżdżą po kraju, by rozmawiać z Polakami. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowana większość obywateli RP chce debaty wyborczej.

Wybory 2020. Sondaż wskazuje, że Polacy chcą debaty przed II turą.
Polacy chcą debaty (PAP)

Z sondażu wykonanego przez SW Research na zlecenie rp.pl płyną jasne wnioski. 85 proc. Polaków chce, aby Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda wzięli udział w debacie poprzedzającej II turę wyborów.

34,7 proc. ankietowanych twierdzi, że formuła nie ma znaczenia. 20,8 proc. uważa, że debata powinna zostać zorganizowana przez telewizje komercyjne, z kolei 10,2 proc. chciałoby debaty w TVP. 17,1 proc. respondentów przyznało, że debatę powinny zorganizować zarówno stacje komercyjne, jak i TVP.

2,2 proc. osób chciałoby obejrzeć debatę w innej formule. 5,7 proc. respondentów w ogóle nie chce debaty, a 9,3 proc. - nie ma zdania.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. PO chce debaty przed II turą. Borys Budka: mogę podać numer na antenie

Czytaj także: 

Wybory prezydenckie 2020. Czy będzie debata przed II turą?

W czwartek 2 lipca miała się odbyć debata organizowana przez TVN, TVN24, Wirtualną Polskę i Onet. Zaproszenie przyjął Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda z kolei nie wyraził chęci wzięcia udziału w takim wydarzeniu.

6 lipca debatę zamierza zorganizować TVP. Miałaby się ona odbyć w formule city hall w Końskich. Pytania zadawałaby publiczność. Co na to Rafał Trzaskowski? Na razie jednoznacznie nie powiedział, czy weźmie udział w takiej debacie. Apelował jedynie o "skończenie z ustawkami".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić