Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Andrzej Duda w USA. Internauci kpią ze zdjęcia prezydenta Polski z Trumpem

943
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą dyplomatyczną do Białego Domu. W trakcie spotkania z Donaldem Trumpem w social mediach prezydenta Polski pojawiło się zdjęcie, na którym miał podpisywać "ważną umowę w Białym Domu". Internauci podają jednak w wątpliwość, czy opis jest zgodny rzeczywistością.

Andrzej Duda w USA. Internauci kpią ze zdjęcia prezydenta Polski z Trumpem
Prezydent Andrzej Duda miał podpisywać w Białym Domu ważne dokumenty (Instagram.com, Jakub Szymczuk, prezydent_pl)
bCHqbUPV

Kontrowersyjne zdjęcie pojawiło się w oficjalnych social mediach Prezydenta Polski. Na fotografii widać Andrzeja Dudę, który siedzi przy stole i podpisuje dokumenty. Nie podano jednak szczegółów, o którą umowę chodzi. Za Dudą w pewnej odległości stoi Donald Trump.

Andrzej Duda w USA. Prezydent podpisywał Księgę Gości Białego Domu?

Internauci nie są przekonani, że Andrzej Duda podpisywał w Białym Domu umowę. W social mediach pojawił się mem, na którym fotografia prezydenta została zestawiona ze zdjęciem z wizyty Angeli Merkel.

bCHqbUPX

W trakcie swojej wizyty Angela Merkel podpisywała się w książce podobnej do tej, którą na zdjęciu miał Andrzej Duda. Jednak pod fotografią z wizyty niemieckiej polityk widnieje podpis, że Angela Merkel wpisuje się do Księgi Gości Białego Domu.

Wielu internautów podeszło do zdarzenia w sposób żartobliwy. Inni wyrażali oburzenie tym, że ich zdaniem Kancelaria Prezydenta przekazuje Polakom fałszywe informacje na temat przebiegu wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. W komentarzach pojawiły się również zdjęcia innych gości Donalda Trumpa, podpisujących się w Księdze.

bCHqbUQd

Na razie nie wiadomo, czy podpis pod zdjęciem jest wynikiem błędu, czy internuaci nie mają racji, a Andrzej Duda rzeczywiście podpisywał w Białym Domu umowę. W trakcie wizyty obaj prezydenci omawiali m.in. kwestie dotyczące współpracy gospodarczej i militarnej Polski i USA.

Na temat fotografii zabrał głos również Leszek Miller. Polityk udostępnił ją na swoim Twitterze z komentarzem, że Andrzej Duda zamieścił zwyczajowy wpis do Księgi Pamiątkowej.

Zdjęcie Andrzeja Dudy wzbudziło kontrowersje nie tylko z powodu podpisu. Przy okazji jednej z wcześniejszych wizyt Kancelaria Prezydenta udostępniła inną fotografię z podpisywania umowy przez Dudę. W tamtym przypadku Prezydent Polski stał, a Donald Trump – siedział. To spotkało się z dezaprobatą internautów, którzy odbierali to jako brak szacunku wobec głowy naszego kraju lub dowód na nieznajomość protokołu przez gościa Białego Domu.

bCHqbUQe

Zobacz też: Robert Biedroń o wizycie Andrzeja Dudy w USA: na jego miejscu wziąłbym ze sobą krzesło

bCHqbUQy
KOMENTARZE
(943)
Aga
2 tyg. temu
Nikogo nie hejtuję, wyjaśniam: Andrzej Duda wpisuje się do White House Guest Book w Gabinecie Roosevelta, tak samo jak inni przywódcy, Trump stoi, bo do własnej księgi nie będzie się wpisywać. Popatrzcie na grubość dokumentu, to jest księga pamiątkowa, a nie żadna deklaracja czy umowa!
eH!De
2 tyg. temu
Dla dudeka to i księga gości jest dokumentem. Byle co, byle podpisać. Skądś się przecież wzięła ksywa "długopis" 😁
To sa jaja.
2 tyg. temu
Duda ze swoja swita przelecial ocean, zeby podpisac bardzo wazny dokument i wlasnie go podpisuje. To ksiega gosci Bialego Domu.
bCHqbUQz
księgowy
2 tyg. temu
po co ten hejt?, żeby rozliczyć delegację musiał podpisać listę obecności i przedłożyć rachunki szefowi - normalka.
księgowy
2 tyg. temu
Duda podpisuje listę obecności i frakturę. Trump musi mieć podkładkę na wydatki: samochód x 3, ochrona x 5, prąd, rozstawienie flag, urządzenie konferencji. Duda podpisuje i Trump ma zwrot kosztów.
Najnowsze komentarze (943)
POIH
1 tyg. temu
DOKUMENTY PODPISUJE SIE WSPOLNIE
franek
2 tyg. temu
dudek wpisuje sie do księgi gosci....
kazimierz
2 tyg. temu
Umowy zawsze są w dwóch egzemplarzach. Po ich podpisaniu strony wymieniają się nimi. Gdzie widać drugi egzemplarz ?
Prześmiewca
2 tyg. temu
Hejterom wszystko jedno czy Duda stoi czy siedzi - wszystko się nadaje. Poprzednio kiedy Duda stał a Trump siedział to zapewne Trump wpisywał się do swojej Księgi Pamiątkowej Białego Domu.Cha! Cha!
Strzyga
2 tyg. temu
Czyżby podpisywał Umowe Szczepionkową..?! Trump daje szczepionki od Gatesa a Duda Polaków do ich testowania..?;)
Polak
2 tyg. temu
Nie ma się czemu dziwić, bo to zapewne ostatnia wizyta w Białym domu. Pomyliły mu się księga gości z umowami....
Polak
2 tyg. temu
Tak, to jest pokój w którym goście wpisują się do księgi. Umowy podpisuje się w pokoju owalnym! Czyli Duda i pis okłamali obywateli!!! Tfu....
rrezun-one
2 tyg. temu
Pierwszy raz w życiu mógł coś podpisać bez presji i nakazu a Wy się czepiacie. Okazał samodzielność.
bCHqbUQr
augustyn
2 tyg. temu
dziś PAD, jutro pAD
zdziwiony
2 tyg. temu
A czy nie ma CISZY WYBORCZEJ?
John
2 tyg. temu
Wiem bezpośrednio z USA, że właśnie dokonywał wpisu do księgi pamiątkowej. Żadnych umów w czasie pobytu nie podpisywał.
komentarz
2 tyg. temu
Nie każdemu jest dane wpisywać się do Księgi Gości Białego Domu i to w przytomności Gospodarza? Rzecznadzwyczajna Polska!
hjw
2 tyg. temu
Internauci kpią ze wszystkiego i ze wszystkich tylko siebie nie widzą
profesor
2 tyg. temu
A z czego internauci nie kpią, można ich zaliczyć do ludzi o małej inteligencji. Wyśmiewać i kpić z każdego to każdy potrafi, niech każdy siebie oceni.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić