Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Andrzej Duda ma odwiezić Biały Dom. O czym będzie rozmawiał z Donaldem Trumpem?

10

Andrzej Duda planuje wizytę w Białym Domu. Powodem są plany zwiększenia liczby żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce. Donald Trump zaczyna powoli przyjmować gości, ale nim Andrzej Duda pojawi się u prezydenta USA, wizyta musi być starannie przygotowana.

Andrzej Duda odwiedzi Donalda Trumpa?
Andrzej Duda odwiedzi Donalda Trumpa? (Getty Images)

Andrzej Duda odwiedzi Donalda Trumpa?

Jak podaje amerykański serwis "Politico", uzgadniane są szczegóły wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Według nieoficjalnych źródeł (m.in. "Politico"), wizytę zaplanowano już na przyszły tydzień, inne mówią ogólne, że odbędzie się "wkrótce".

Cel wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu

Andrzej Duda będzie prawdopodobnie rozmawiał z Donaldem Trumpem na temat zwiększenia liczby żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce. Przypomnijmy - Donald Trump planuje zmniejszenie liczebności amerykańskich żołnierzy w Niemczech o ponad 9000 osób. Część z nich może ulokować w Polsce.

Przez pandemię koronawirusa Donald Trump długo nie przyjmował gości. Jak przypomina "Rzeczpospolita", ostatnim przywódcą obcego państwa, który spotkał się z Trumpem, był Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii, w Mar-a-Lago na Florydzie. W lutym w Białym Domu gościł natomiast Juan Guaido z Wenezueli, a w styczniu Beniamin Netanjahu, premier Izraela.

Jak będzie wyglądać wizyt Andrzeja Dudy u Donalda Trumpa? Szczegóły wizyty prezydenta Polski w Białym Domu są na razie ustalane.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić