Andrzej Duda "wyjaśnił" Donalda Tuska. "Wymiękł"

1157

Prezydent Andrzej Duda opowiedział o kulisach ubiegłorocznych wyborów prezydenckich. Zauważył, że wielu przewidywało start Donalda Tuska. – Ja wiedziałem, że się nie odważy – stwierdził prezydent.

Andrzej Duda "wyjaśnił" Donalda Tuska. "Wymiękł"
Andrzej Duda podkreślił, że Donald Tusk nie odważył się stanąć z nim w szranki w walce o fotel prezydenta (Getty Images)

Prezydent udzielił wywiadu dziennikarzowi portalu wPolsce.pl Marcinowi Wikło. Rozmowa ukazała się w sieci w związku z publikacją książki "Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii". Dziennikarz opisał w niej przebieg zwycięskiej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda o starcie Tuska w wyborach prezydenckich. "Okazało się, że wymiękł"

Andrzej Duda ocenił, że były premier Donald Tusk nie miał odwagi wystartować w zeszłorocznym wyścigu o fotel prezydenta. Zdaniem prezydenta szef Europejskiej Partii Ludowej mógłby przegrać wybory, na co nie chciał sobie pozwolić.

Miałem rację, że się nie odważy. Okazało się że wymiękł – stwierdził ze śmiechem Andrzej Duda.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent zabrał głos na temat pandemii. "Trudny rok"

W wywiadzie prezydent przyznał, że miniony rok jego urzędowania był niezwykle trudny i nieprzewidywalny. Powodem takiego stanu rzeczy miała być sytuacja pandemiczna. Andrzej Duda odniósł się w tym kontekście także do sytuacji w trakcie kampanii wyborczej.

W tamtym momencie nie przewidziałbym, że ta pandemia tak długo, z takim natężeniem będzie nas uciskać. Pod tym względem to był ogromnie trudny rok, a to przekładało się na wszystko – na sprawy codzienne, zawodowe – powiedział prezydent.

Andrzej Duda zabrał także głos na temat pęknięć w Zjednoczonej Prawicy. Stwierdził, że już w trakcie swojej kampanii dostrzegał początki konfliktu między koalicjantami.

Tych problemów było znacznie więcej niż wydaje się większości komentatorów. To nie były problemy tylko Zjednoczonej Prawicy, w relacjach pomiędzy koalicjantami, ale to były także problemy wewnętrzne, konkurencja różnych grup, różnych frakcji, także grup interesów w ramach Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił Andrzej Duda.

Na koniec Duda wypowiedział się również na temat swojego wyborczego zwycięstwa. Stwierdził, że to zasługa "grupy oddanych ludzi, którzy chcieli, żeby wybory były zwycięskie". Dodał, że dzięki temu może trwać "zmienianie Polski na lepsze".

Bez zwycięstwa w wyborach prezydenckich nie byłoby to możliwe – ocenił.

Obejrzyj także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić