Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Andrzej Duda zażartował po angielsku. Ekspert ocenia

92

Prezydent Andrzej Duda odbył wizytę w Kanadzie. Podczas tej ekspedycji pozwolił sobie na żart w języku angielskim, co oczywiście odbiło się niemałym echem. W rozmowie z Plotkiem umiejętności językowe polskiego prezydenta ocenił ekspert Dariusz Głaz.

Andrzej Duda zażartował po angielsku. Ekspert ocenia
Andrzej Duda zażartował po angielsku. Ekspert ocenia (PAP, Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda podczas zagranicznych wyjazdów nierzadko pozwala sobie na wypowiedzi w języku angielskim. Do tej pory często był za to krytykowany. Różni eksperci mieli uwagi do umiejętności językowych prezydenta Polski. Wytykano mu choćby to, że nie mówi płynnie.

Przy okazji wizyty w Kanadzie prezydent Andrzej Duda pozwolił sobie na zażartowanie po angielsku. O jego wypowiedź zapytany został zaś Dariusz Głaz, który na Instagramie funkcjonuje jako "Pan od Angielskiego".

Pan prezydent nie próżnował od ostatniego wystąpienia w Davos i coraz lepiej radzi sobie z językiem angielskim. Nabrał pewności siebie, nie zacina się i pewnie rzuca żartami w stronę widowni. Congratulations - powiedział Głaz w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Firmy zwalniają pracowników. Eksperci: to są lokalne dramaty, tragedii na rynku nie ma

Żartobliwy komentarz prezydenta Andrzeja Dudy

Przy okazji wizyty w Kanadzie prezydent Andrzej Duda pojawił się na meczu hokeja. Śledził pojedynek Edmonton Oilers - LA Kings. W trakcie tego spotkania operator kamery wychwycił polskiego polityka.

Na telebimach pojawiła się belka z imieniem i nazwiskiem polskiego prezydenta. Oczywiście uwzględniono również jego funkcję.

Podczas konferencji prezydent pokusił się o zabawny komentarz. Po jego słowach w języku angielskim publiczność zaczęła się śmiać.

Dzień dobry. Gratuluję i przekazuję wyrazy szacunku dla wszystkich fanów Oilersów. Spektakularne zwycięstwo, siedem goli, hat trick, wow - mówił Duda.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić