o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Antybohater filmu braci Sekielskich. Ruszył proces apelacyjny księdza

22
Podziel się

Ksiądz Arkadiusz H. z diecezji kaliskiej to antybohater filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Duchowny w marcu br. został skazany za molestowanie ministranta. W piątek 15 października w Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces apelacyjny.

Antybohater filmu braci Sekielskich. Ruszył proces apelacyjny księdza
Ksiądz Arkadiusz H. (Kadr z filmu "Zabawa w chowanego")
bESLYFzF

Przestępstwa, których miał dopuścić się ks. Arkadiusz H., ujawniono w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Ponad 20 lat temu duchowny molestował dwóch braci - Jakuba i Bartłomieja z Pleszewa.

Gdy sprawą zajęła się prokuratura, okazało się, że ofiar księdza jest znacznie więcej. Jednak ich sprawy zostały umorzone ze względu na przedawnienie. Duchowny w filmie braci Sekielskich przyznał się do molestowania chłopców. Podkreślał również, że "walczy ze swoimi słabościami".

bESLYFzH

Proces księdza Arkadiusza H. rozpoczął się na początku marca br. W trakcie rozprawy oskarżony o molestowanie duchowny przyznał się do winy i przeprosił za swoje czyny.

W marcu br. ks. Arkadiusz H. został skazany na 3 lata więzienia. Otrzymał także 10-letni zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą. Prokuratura uznała jednak wyrok za zbyt łagodny i złożyła apelację.

Rozpoczął się proces apelacyjny księdza.

W piątek 15 października w Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces apelacyjny. Prokurator zażądał sześciu lat więzienia, a obrońca duchownego złożył wniosek o zmniejszenie kary do 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

bESLYFzN
Ogłoszenie wyroku zostało odroczone z uwagi na konieczność dokonania analizy przepisów dotyczących przedawnienia karalności czynu oskarżonego w kontekście zmiany przepisów - tłumaczy Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu, cytowana przez portal wlkp24.info.pl

Inne przepisy obowiązywały bowiem w momencie popełnienia czynu, a inne w czasie, gdy prokurator wniósł akt oskarżenia. Będzie zatem rozważana ewentualność umorzenia postępowania.

Kolejna rozprawa odbędzie się 28 października. Przeciwko duchownemu toczy się jednocześnie proces cywilny. Bracia z Pleszewa złożyli pozew przeciwko diecezji kaliskiej, domagając się od niej zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych.

bESLYFzO
Zobacz także: Burza po materiale TV Trwam. Biedroń komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLYFAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Oska
miesiąc temu
Zadośćuczynienie..sprawa nadmuchana jak balon.nie wiem,to polska czy usa.za chciwość za pieniądze-czlowieku pyle marny
Wierzący
miesiąc temu
Prawdziwi polscy katolicy powinni dołożyć wielu starań, aby wszelkie chwileńki słabostek (brr...) pana Arkadiusza H uległy przedawnieniu, aby zreformować przepisy w taki sposób, by domaganie się jakiegokolwiek zadośćuczynienia przez jego Ofiary, traktowane było jako przestępstwo, oraz aby jeszcze za życia układano na jego cześć pieśni pochwalne i dziękczynne. Reszta Społeczeństwa, powinna domagać się SPRAWIEDLIWOŚCI, przyzwoitości i szacunku dla drugiego Człowieka (o jego szacunku dla Pana Boga, mowy być tutaj nie może). Masakra...
bogdan
miesiąc temu
środowisko kościelne,sportowe,szkolne itp wszędzie według komisji francuskiej procent napastowanych dzieci oscyluje wokół 0.3% dlaczego szukamy ich tylko w kościele czy dzieciaki w takim harcerstwie itp. nie potrzebują pomocy.
bESLYFAj
Rob
miesiąc temu
Gdyby to spotkało kogoś z mojej rodziny to tego śmiecia spaliłbym żywcem rodzinę na jego oczach. A po drugie jak może się przedawnić sprawa w tak wstretnym przestępstwie. No ale obecną władza bedzie ich chroniła!!!
Róża
miesiąc temu
Widać,że tego kieckowego wojna nie zniszczyła bo ma bęben większy niż w orkiestrze,wszystko za darmo,kasa codziennie leje się do puszki,podatku się nie płaci od wzbogacenia a przecież ksiądz to jest zwykła osoba,która powinna rozliczać się z fiskusa tak jak szary człowiek,który na nich pracuje,nie mieliby za co żyć ,gdyby ludzie nie płacili za wszystkie sakramenty,jakie są płatne u plebana
Róża
miesiąc temu
Przyjdzie kryska na matyska,skandalem by było umorzenie sprawy tego księżulka pedofila,który być może i w młodości będąc uczniem szkoły średniej i w seminarium dobierał się do chłopców
Zmzm
miesiąc temu
Lekiem na całe zło jest kastrowanie
NARÓD POLSKI
miesiąc temu
Religia od wieków z politykami łączy ich jedno MAFIJNE powiązania beż znaczenia jaka opcją polityczna jest przy korycie
,,Bul"
miesiąc temu
Napiszcie coś o ZATOCE SZTUKI !
o.Misjonarz
miesiąc temu
Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
Teresa
miesiąc temu
Zachęcam do wzięcia udziału w akcji,,pomoc kościołowi w potrzebie " i wpłaci 1% swojego podatku
traker
miesiąc temu
To nie jest żadne wyłudzenie pieniędzy . Temat zboczeńców w kościele dopiero ujrzał światło dzienne . Wcześniej ujawnienie takiej prawdy i sprawy było nie do pomyślenia i nie do uwierzenia. Etc Do niedawna niestety Polskie babcie kryły tych księży .
Basta
miesiąc temu
Należy się drugie tyle !!!
bESLYFAb
1234
miesiąc temu
To jest taka trauma na całe życie, że ciężko się o tym rozmawiać a co dopiero aby się o tym chwalić.Gdyby ktoś to przeżył to by na pewno zrozumiał dlaczego tak ciężko o tym mówić.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić