aktualizacja 

Antyputinowski biznesmen znaleziony martwy na ulicy

Dan Rapoport został znaleziony martwy w Waszyngtonie. Biznesmen, który otwarcie sprzeciwiał się Władimirowi Putinowi, zginął w tajemniczych okolicznościach. W mediach pojawiły się doniesienia o jego samobójstwie. Żona Rapoporta temu zaprzecza i podkreśla, że w sprawie nadal trwa śledztwo.

Antyputinowski biznesmen znaleziony martwy na ulicy
Dan Rapoport (Facebook, Ukrainian Corporate Governance Academy)

Łotewsko-amerykański biznesmen Dan Rapoport został znaleziony martwy 14 sierpnia 2022 r. Ciało 52-latka miało leżeć przy jednym z apartamentowców w Waszyngtonie. Policja wysnuła teorię, że mężczyzna popełnił samobójstwo, wyskakując przez okno.

Tajemniczy zgon biznesmena

Rapoport miał przy sobie 2620 dolarów w gotówce, telefon komórkowy, breloki i słuchawki - przekazuje Daily Mail. Junija Pugaczewa, była redaktorka rosyjskiego magazynu "Tatler", napisała na Telegramie, że ​​pies biznesmena znajdował się w pobliskim parku. Leżał przy nim pożegnalny list, który miał napisać sam Dan Rapoport.

Alena Rapoport, żona biznesmena, zaprzeczyła twierdzeniom Pugaczewej. Poinformowała rosyjskojęzyczny serwis informacyjny RBC, że jej mąż faktycznie nie żyje, ale nie było żadnej notatki. Dodała, że śledztwo nadal jest w toku.

Nie było notatki pożegnalnej, samobójstwa, wyjazdu do Londynu ani rozłamu małżeństwa. Ku naszemu wielkiemu ubolewaniu nie ma już męża i ojca naszej córki — cytuje wdowę "Daily Mail".

Dan Rapoport urodził się w Łotwie. W 1980 roku przeprowadził się do Ameryki. Ukończył Uniwersytet w Houston, a następnie wyjechał do Rosji. Rapoport w 2011 roku zaangażował się w politykę opozycyjną w Rosji. Wrócił do USA w 2012 roku i mieszkał tam aż do 2016 roku. Później wyjechał do Kijowa.

W Ukrainie poślubił Alenę, z którą miał córkę. Kijów opuścił niedługo po wybuchu wojny. Jego dokładna lokalizacja nie była znana. Pugaczewa stwierdziła, że był w Europie, a w maju miała go widzieć w luksusowym londyńskim klubie "w towarzystwie młodych dziewcząt". Dodała, że Rapoport rozstał się z żoną. Alena dementuje te informacje.

W 2018 r. Bellingcat ujawnił, że Rapoport to człowiek "stojący za Davidem Jewbergiem". "Jewberg" był fikcyjnym kontem prowadzonym przez Rapoporta. Posty Jewberga uderzały w Putina, krytykowały wojnę w Ukrainie i zajęcie Krymu.

Zobacz także: Zatruta Odra. "Przeraża skala niekompetencji"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić