o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Antyszczepionkowcy zakłócili konferencje Adama Niedzielskiego

33
Podziel się

26 lipca w Jeżowie odbyła się konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego. Dotyczyła ona szczepień na COVID-19. Minister, zaniepokojony niski poziomem zaszczepienia na koronawirusa apelował o uczestnictwo w programie szczepień. Doszło jednak do incydentu podobnego do tego, który miał miejsce w Grodzisku Mazowieckim.

Antyszczepionkowcy zakłócili konferencje Adama Niedzielskiego
Adam Niedzielski zaatakowany przez antyszczepionkowców w Jeżowie (PAP, Darek Delmanowicz)
bEEEnMJN

Podczas konferencji ministra Adama Niedzielskiego, która miała miejsce w gminie Jeżowo na Podkarpaciu doszło do incydentu z udziałem antyszczepionkowców. Konferencja dotyczyła szczepień na COVID-19. Minister zdrowia spotkał się z prasą przed ośrodkiem zdrowia, a podczas jego przemówienia pojawiła się grupa antyszczepionkowych demonstrantów.

Towarzyszył im poseł znany z antyszczepionkowych poglądów, Grzegorz Braun.

bEEEnMJP

“Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują” - powiedział Adam Niedzielski, podkreślając jednocześnie, że nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach na COVID-19. Oprócz tego dodał, że w tym momencie jesteśmy w takim punkcie dyskusji o szczepieniach na koronawirusa, że “normalne rozmowy są bardzo utrudnione”.

Czwarta fala koronawirusa jesienią?

Adam Niedzielski zaznaczył, że obecnie jesteśmy w sytuacji, gdzie mamy perspektywę pojawienia się czwartej fali koronawirusa. “To szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym, co może nas uratować” - podkreślał minister zdrowia. Uwypuklił również fakt, że szczepienia naprawdę działają co widać po liczbie zakażeń, hospitalizacji i wskaźnikach umieralności, np. w Wielkiej Brytanii.

bEEEnMJV

Konferencja została zwołana w Jeżowie ze względu na to, że jest to jedna z najsłabiej zaszczepionych gmin w całej Polsce. Adam Niedzielski podkreślił, że wraz z wójtem i kierownikiem tamtejszej przychodni szukają motywacji, która mogłaby zachęcić mieszkańców Jeżowa do dalszych szczepień.

Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca pośród gmin pod względem poziomu zaszczepienia. Rządkowe dane mówią o tym, że dotychczas zaszczepiono tam 1,8 tysięcy mieszkańców. Poziom zaszczepienia na koronawirusa wynosi niecałe 20 procent (17,8).

bEEEnMJW

Antyszczepionkowcy w Grodzisku Mazowieckim

25 lipca, w ubiegłą niedzielę dwie osoby odniosły niewielkie obrażenia w wyniku szarpaniny z udziałem antyszczepionkowców, do której doszło w Grodzisku Mazowieckim. Na dostępnych nagraniach widać agresję osób, które chcą dostać się do punktu szczepień na koronawirusa. Wykrzykują one antyszczepionkowe hasła.

Policja w Grodzisku Mazowieckiem potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce. Doszło nawet do interwencji służb mundurowych. Około godziny 13:30 policja otrzymała zgłoszenie, że do budynku chciała wedrzeć się grupa osób. Doszło do awantury, a potem szarpaniny.

bEEEnMJX

“Do dwóch osób wezwano pogotowie ratunkowe. Doznali niewielkich obrażeń ciała. Około godz. 16 grupa protestujących osób rozeszła się. Dwie z nich zostały zatrzymane pod zarzutem popełnienia przestępstw, to jest znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności cielesnej poszkodowanych” - dodała policjanta z Grodziska Mazowieckiego w rozmowie z onet.pl.

Zobacz także: Zrywane kontrakty i drożyzna. Bolączki budowy dróg w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEnMKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Edward
2 miesiące temu
Witam, zaden Posel czy Lekarzyna nie bedzie mnie zmuszal do niczego ani do szczepionki ani do czegokolwiek innego. Jestem wolnym Polakim sam decyduje o sobie. Moj dziadek jak tez wielu innych, walczyl na dwoch wojnach przelal swoja krew za Ojczyzne i wolnosc. I nikt mi mojej wolnosci nie odbierze zaden lekarz czy posel lub partia. Nie pozwole sobie odebrac wolnosci jak tez nie pozwolili zolnierze ktorz walczyli o nia. Koniec z tym cyrkiem ktory dzieje sie w tym Kraju.
Vvvv
2 miesiące temu
Nie chcą się szczepić niech dadzą innym wybór glupi ludzie zacofany kraj za mordy trzeba trzymać tych antyszczepionkowcow oni na wszystko są Anty
Wolny Polak
2 miesiące temu
Redaktorku bandytów to masz na wiejskiej razem z Szumowskim i Niedzielskim którzy doprowadzają ludzi na masowy holokaust ! A tobie życzę żebyś dostał wszystkie Szczepionki jakie są na rynku widać że jesteś anty Polak .
bEEEnMKr
Staś aKapela
2 miesiące temu
Teraz będą też robić prowokacje, podstawieni ludzie będą robić burdy, z ludzi będą robić idiotów, pokazując że ci którzy mają obawy, sami chcą decydować o swoim ciele to oszołomy wierzący w płaską ziemię i inne takie bzdury.
Facet
2 miesiące temu
kolejny artykuł "Odszkodowania za powikłania po szczepionce na Covid-19 nawet do 100 tys. złotych"
Facet
2 miesiące temu
własnie przeczytałem na msn. "SZCZEPIONKA PFIZERA POWODUJE ZAWAŁY? UJAWNIONO WYNIKI BADAŃ "
cześ
2 miesiące temu
Nie antyszczepionkowcy tylko logicznie myślący!
O Co chodzi
2 miesiące temu
Dlaczego my sie przejmujemy? Niech poumieraja Ci Co sie nieszczepili
yes
2 miesiące temu
to jest eksperyment paramedyczny ! nie szczepionka!
Wierny
2 miesiące temu
A ile dał za niby szczypawke? Tyle comateuszek i reszta pobratymców!
Jedna banda
2 miesiące temu
Szczepienia są dobrowolne w czym problem.
Ale jaja
2 miesiące temu
Drzwi do wszystkich drzwi
Smutny
2 miesiące temu
Na wiosnę będzie dużo mniej antyszczepionkowcow . Jednak nie dlatego że się zaszczepią .
bEEEnMKj
do otrutych
2 miesiące temu
Nauka Polska, PAP, dr. Ewelina Król, która chce stworzyć bezpieczną szczepionkę- wypowiedź: Aktualne szczepionki przeciwko koronawirusom napędzają zachorowania! Opiera się to na tej zasadzie, że konkretne białko wirusa, zawarte w szczepionce - glikoproteina S, zwana też białkiem spike, prowokuje układ immunologiczny zakażonego człowieka do patologicznie wzmożonej produkcji przeciwciał atakujących wirusa. Niestety, powoduje to też powstawanie przeciwciał, które mają niski poziom neutralizacji wirusa i łączą się z nim w taki sposób, że wirus łatwiej wnika do niektórych komórek i je niszczy. Może w ten sposób niszczyć serce, mózg, wątrobę, płuca, i inne ważne narządy. Zatem szczepionka, zamiast chronić przed infekcją, często ją aktywuje. Ekstremalnie wzmożona produkcja przeciwciał (po zaszczepieniu), może mieć katastrofalne skutki, i zamiast hamować epidemię, to będzie ją napędzać, ku uciesze producentów szczepionek i międzynarodowych faszystów, chcących ograniczenia wzrostu populacji na planecie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić