aktualizacja 

Apartamentowiec w rosyjskim Kazaniu. Widok jest szokujący

Władimir Putin przeznacza ogromne pieniądze na wojnę z Ukrainą, ale nie ma ich na poprawę życia Rosjan. W filmie, który udostępnił polityk Anton Heraszczenko w mediach społecznościowych, widzimy apartamentowiec w Kazaniu, który znajduje się w katastrofalnym stanie.

Apartamentowiec w rosyjskim Kazaniu. Widok jest szokujący
Apartamentowiec w rosyjskim Kazaniu. Widok jest szokujący (Twitter)

Kazań to miasto doskonale znane w Rosji. Jest stolicą Tatarstanu, położone na lewym brzegu Wołgi. Oficjalnie Kazań uznany jest za trzecią, po Moskwie i Petersburgu, stolicę Federacji Rosyjskiej. W Rosji panuje przeświadczenie, że Kazań jest wizytówką kraju, jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter) udostępnił krótki filmik z wizyty w jednym z apartamentowców w tym mieście. Trzeba przyznać, że widok jest przerażający.

Zwykle pokazuje nowe budynki lub remontowane, ale chciałabym dzisiaj pokazać wam Kazań. Nie jest to opuszczony budynek. To apartamentowiec... warunki życia cię zszokują - podkreśla kobieta, która oprowadza widzów po kamienicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin testuje Finów po staremu. Ma dwa konkretne cele

Kamienica znajduje się w katastrofalnym stanie. Toalety publiczne na każdym piętrze wyglądają jak z horroru. Widzimy połamane okna, a nawet kuchnia jest tutaj wspólna. Na filmie widać także przeciekający sufit.

Myślę, że nawet generalny remont tutaj nie pomoże. Kto ma pieniądze, ten się stąd wyprowadza - słyszymy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Putin szuka pieniędzy na wojnę

Za 2,5 miesiąca miną dwa lata od rozpoczęcia przez Rosję nielegalnej inwazji na Ukrainę. Zachodnie sankcje gospodarcze nałożone na Federację Rosyjską mają zabrać Kremlowi fundusze na finansowanie machiny wojennej. Prezydent Władimir Putin, co zrozumiałe, robi jednak wszystko, by pieniędzy nie zabrakło.

Jednym ze sposobów na zapełnienie pustoszejącego budżetu Rosji jest podatek od nadzwyczajnych zysków dla dużych firm. Co ważne nie są nim najbardziej majętne rosyjskie przedsiębiorstwa, które działają w branży naftowo-gazowej.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić