aktualizacja 

Rozbrajający widok w stolicy. Cała sześciopasmowa trasa musiała stanąć

161

To już warszawska tradycja. Jak co roku przy wsparciu strażników miejskich i wolontariuszy, nurogęsi z młodymi przechodzą przez jezdnie. Pierwsze ptasie rodziny bezpiecznie dotarły już nad rzekę.

Rozbrajający widok w stolicy. Cała sześciopasmowa trasa musiała stanąć
Tradycyjnie nurogęsi przeszły trasę szybkiego ruchu, by dostać się do Wisły. (Facebook, Ula Frydrych)

Wstrzymany ruch w Warszawie na ulicy Czerniakowskiej i ogromne korki zazwyczaj irytują kierowców, jednak widok nurogęsi maszerujących w szeregu środkiem trzypasmowej drogi z młodymi rozbroi każdego, kto siedzi za kierownicą.

Doświadczyć mogły tego osoby jadące Wisłostradą w ostatnią niedzielę po godzinie 14.

Jak co roku, razem z mieszkańcami Miasta Stołecznego Warszawy w ramach #ZielonyWolontariat pomagamy rodzinom nurogęsi pokonać trasę z Łazienek Królewskich do Portu Czerniakowskiego. Odnotowaliśmy pierwszy sukces w tym sezonie – w niedzielę ok. godz. 14.00 matka z 14 młodymi pokonała sześciopasmową ulicę Czerniakowską po tym, jak Straż Miejska w Warszawie - ze wsparciem naszych wolontariuszy - zatrzymała ruch na ulicy oraz przyległych chodnikach - chwali się Zarząd Zieleni Miejskiej w Warszawie.

Post ilustrują rozbrajające zdjęcia, na których rodzina nurogęsi pokonuje trzypasmową drogę, gdzie ruch wstrzymywany jest przez miejskich strażników.

Pracownicy Zarządu Zieleni Warszawy dodatkowo apelują do mieszkańców, aby ci w trakcie gęsich wędrówek trzymali na smyczy swoje psy, zachowywali spokój i trzymali się w odległości od wędrujących ptaków.

Wcześniej obniżono poziom wody w Kanale Piaseczyńskim tak, aby ptaki mogły pokonać przepust pod ul. Myśliwiecką. I jak dodają pracownicy ZZW: Po drodze ptaki odsapnęły na platformie pływającej z roślinnością, która podobnie jak tratwy na kanale, jest miejscem ptasiego odpoczynku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić