Apokaliptyczny widok w Indonezji. Płonie rafineria

19

W rafinerii Balongan w zachodniej Jawie wybuchł ogromny pożar. Pięć osób zostało rannych, ewakuowano 950 okolicznych mieszkańców – poinformowała indonezyjska państwowa firma naftowa Pertamina w poniedziałek.

Apokaliptyczny widok w Indonezji. Płonie rafineria
Pożar rafinerii w Infonezji (PAP, EPA)

Pożar rozpoczął się tuż po północy w niedzielny wieczór. W mediach społecznościowych pojawiły się filmy, ukazujące ogromne płomienie pochłaniające rafinerię. Pertamina podała w oświadczeniu, że pożar w rafinerii, która może przetwarzać 125 000 baryłek ropy dziennie, wybuchł podczas złej pogody.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pożar rafinerii w Indonezji

"Przyczyna pożaru nie jest znana, ale incydent wystąpił podczas ulewnego deszczu i burzy" - poinformowała Pertamina. Rzecznik przedsiębiorstwa naftowego Ifki Sukarya dodał później, że pięć osób jest hospitalizowanych z powodu oparzeń. Na razie nie ma informacji o ofiarach.

W poniedziałek rano pożar nadal nie został opanowany. Na telewizyjnych nagraniach widać ogromną kolumnę czarnego dymu z odległości około 225 km na wschód od stolicy Dżakarty. Stanowa firma naftowa poinformowała, że ​​zamyka rafinerię i przeprowadza "kontrolę przepływu ropy", aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić