Ratował życie innym. Koszmarna śmierć ratownika

16

W piątek doszło do tragicznego wypadku w Zawierciu. W wyniku zderzenia ambulansu i samochodu ciężarowego zginął 28-letni ratownik medyczny, a także naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu Michał Mikoda.

Ratował życie innym. Koszmarna śmierć ratownika
Na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Kromołowskiej w Zawierciu doszło do zderzenia karetki z samochodem ciężarowym. (OSP)

W piątek 19 marca przed godziną 15 doszło do koszmarnego wypadku w Zawierciu. Na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Kromołowskiej karetka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Kierowca ambulansu był zakleszczony w pojeździe. 28-letni ratownik medyczny zmarł po przewiezieniu do szpitala. Michał Mikoda był także naczelnikiem OSP w Ogrodzieńcu. Mężczyzna osierocił 2 letnią córeczkę.

Czasem tylko jedna chwila wystarczy, by doszło do tragedii. Tak było w piątek, gdy na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej oraz Kromołowskiej w Miasto Zawiercie karetka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Za kierownicą ambulansu siedział ratownik medyczny i naczelnik Ochotnicza Straż Pożarna w Ogrodzieńcu Michał Mikoda. Zmarł po przewiezieniu do szpitala... - napisał w mediach społecznościowych prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

W niedzielę 21 marca o 14:55 na miejscu tragicznego wypadku strażacy, ratownicy medyczni oraz mieszkańcy Zawiercia, symbolicznie uczcili pamięć 28-latka. Na miejscu było niemal 100 zastępów straży pożarnej. Pogrzeb mężczyzny odbędzie się prawdopodobnie w sobotę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Michał Mikoda osierocił 2-letnią córeczkę oraz swoją ukochaną partnerkę. Jura Rescue Team, którą założył 28-latek, stworzyła w sieci zbiórkę na pomoc dla rodziny Michała.

Michał będąc ratownikiem niósł pomoc każdego dnia. Ciężko byłoby zliczyć ile osób zostało przez niego uratowanych. Teraz my bądźmy ratownikami i pomóżmy rodzinie Michała - czytamy na stronie zbiórki.

Koledzy 28-latka z OSP na profilu jednostki złożyli kondolencje rodzinie zmarłego.

Najbardziej wymowna jest cisza..Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy dziś informacje o tragicznej śmierci Naczelnika naszej jednostki. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Michał, jeszcze się spotkamy/koledzy - czytamy na profilu OSP w Ogrodzieńcu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Trzecia fala epidemii przybiera na sile. Karetki jeżdżą z pacjentami po kilka godzin
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić