o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Atak na pielęgniarkę z Gliwic. Auto z przebitymi oponami, oblane farbą

1609
Podziel się

Gliwicka pielęgniarka wychodząc rano do swojej pracy, przeżyła ogromny szok. Jej auto stojące na parkingu oblano farbą, opony były natomiast przebite. Zdjęcia oraz opis całej sytuacji zamieściła na Facebooku jej córka.

Kolejny akt wandalizmu wobec służby zdrowia
Kolejny akt wandalizmu wobec służby zdrowia (Facebook.com)
bDTbEbat

Kolejny akt wandalizmu wobec służby zdrowia. W ostatnim czasie liczba zgłoszonych przypadków hejtu skierowanego na pracowników służby zdrowia lawinowo rośnie. Skarżą się oni przede wszystkim na oblewanie drzwi farbą lub sugestie, że powinni się wyprowadzić ze swojego miejsca zamieszkania.

Pielęgniarka ofiarą wandalizmu. "Walczmy z hejtem"

Na Facebooku pojawił się wpis pokazujący efekt działania chuliganów. Post został opublikowany przez panią Aleksandrę Korczyńską, która podzieliła się tym, co spotkało jej mamę przed udaniem się do pracy. "Ataki na pracowników służby zdrowia w czasach COVID-19, przekraczają moje możliwości pojmowania" - napisała.

bDTbEbav

Dziś moja mama, pielęgniarka gliwickiego szpitala, została ofiarą wandalizmu. A może i też nudy sąsiadów (?) po 1.5 miesiącu przymusowego siedzenia w domu. Wychodząc jak co dzień o 6stej rano do pracy, znalazła swój samochód z przebitymi oponami. Cały obsmarowany farbą ze sprayu - czytamy w poście.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar potwierdza, że do jego biura coraz częściej wpływają skargi dotyczące ataków i mowy nienawiści wobec osób pracujących w sektorze zdrowia. Przejawy niechęci najczęściej dotyczą takich zachowań jak nieprzychylne reakcje osób z otoczenia (sąsiadów, pasażerów w środkach transportu lub pracowników sklepów odmawiających im obsługi).

bDTbEbaB

Sytuacja ta budzi poważne zaniepokojenie Rzecznika w związku z potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa medyków i pracowników służby zdrowia, ochroną ich prawa do prywatności a także zagwarantowaniem konstytucyjnie chronionej wolności wypowiedzi - mówi Bodnar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTbEbaW
KOMENTARZE
(1609)
pit
12 miesięcy temu
W czasie ostatniej wojny, najważniejszym celem okupantów niemieckich i sowieckich była likwidacja polskiej inteligencji. W dużej mierze się to udało, a wojnę przeżyło wiele prymitywnych jednostek, uodpornionych na myślenie, które często dorobiły się majątku na kolaboracji z okupantem. Do dzisiaj żyją pośród nas, potomkowie tamtych kolaborantów, szmalcowników i donosicieli. To właśnie oni, wynosili wzorce ze swoich domów i dziś zatruwają życie w Polsce.
Janek
12 miesięcy temu
A widzieliście jak we Włoszech sasiedzi witają na klatce schodowej swoją sasiadke pielęgniarka wracający z pracy na każdym piętrze bili jej brawo i wręczali laurki z podziekowaniem
Ktoś
12 miesięcy temu
Jesteśmy z Panią 🌹🌹🌹
bDTbEbaX
lwszek w.
12 miesięcy temu
tak podzielić Naród i wytoczyć z niego najgłębsze pokłady nienawiści, ksenofobii, nacjonalizmu, mógł tylko psychopata. I udało mu się. Najgorsze, że to jeszcze nie koniec. Albo inaczej - to dopiero początek.
Sprawiedliwy
12 miesięcy temu
To podziękowanie za pełnioną służbę za narażanie życia każdego dnia szkoda że ten mądry nie zastał jeszcze złapany jakby zapłacił koszt położonego lakieru i nowych opon takich z górnej półki to na pewno by mu przeszło
Najnowsze komentarze (1609)
Gość .
12 miesięcy temu
Tak wygląda państwo Kaczyńskiego , szacunek gdzie ?? Ludzie potrzebni tylko przed wyborami .Dość tego dranstwa , wybory w lokalach w sierpniu nie teraz partyjne
Tommi
12 miesięcy temu
Sam akt wandalizmu jest do potępienia. Ale patrząc na zdjęcie tego auta to jedno mi się nasuwa na myśl. Strajk Pielęgniarek bo tak mało zarabiają. Po samych światłach widać że są ledowe czyli auto pewnie ma ze 4 - 5 lat. Skoro zarabiają po 2 tyś. jak deklarowały to chyba bezdomny z Torunia jej to auto dał. Nie zazdroszczę bo ja jej nie dałem i ja jej nie zabiorę tylko ludzie bądźcie uczciwi! Tak samo jak nauczyciele zarabiają po 2 tyś. Ja zarabiam nie całe 5 tyś. i nawet takiego auta nie biorę pod uwagę bo mnie nie stać.
Tommi
12 miesięcy temu
Sam akt wandalizmu jest do potępienia. Ale patrząc na zdjęcie tego auta to jedno mi się nasuwa na myśl. Strajk Pielęgniarek bo tak mało zarabiają. Po samych światłach widać że są ledowe czyli auto pewnie ma ze 4 - 5 lat. Skoro zarabiają po 2 tyś. jak deklarowały to chyba bezdomny z Torunia jej to auto dał. Nie zazdroszczę bo ja jej nie dałem i ja jej nie zabiorę tylko ludzie bądźcie uczciwi! Tak samo jak nauczyciele zarabiają po 2 tyś. Ja zarabiam nie cał3 5 tyś. i nawet takiego auta nie biorę pod uwagę bo mnie nie stać.
Anetta
12 miesięcy temu
Pierdoly. Setki tysiecy pracownikow sluzby sdrowia, a jedno autooblane farba jako akt wandalizmu i od razu, ze to hejt na sluzbe zdrowia. Typowa akcja deamacyjna Polski i Polakow. Kto chce zobaczyc prawdziwy hejt niech pooglada ambulanse ze staruszkami obrzucane kamieniami w Hiszpanii.
Rocker
12 miesięcy temu
Złapać Hama i wymierzyć mu sprawiedliwosc
Lilka
12 miesięcy temu
Do margo jestem pielęgniarką ale taka fura mi niepotrzebna czytaj dobrze bo już raz pisałam że jestem pielęgniarką chyba za mały móżdżek aby to zrozumiał?
Kaśka
12 miesięcy temu
Jak trzeba będzie dać zastrzyk to pielęgniarka będzie wtedy ok bo na miejscu . Jak spojrzą jej w oczy ci co to zrobili. Nie rozumiem niektórych postępowań ludzi.
Jadwiga
12 miesięcy temu
A pozniej chca by pielegniarki byly mile.zapamietamy
bDTbEbaP
Rafi
12 miesięcy temu
Polak Polakowi wilkiem
Ewka
12 miesięcy temu
Złapać robaki i rozdeptać.
Logik
12 miesięcy temu
Któryś tam się wysilil że taki fajny samochód że z pensji pielęgniarki ale już nie pomyślał bo by od tej czynności łeb mu rozwalilo że kobieta na kredyt go wzięła i teraz tyra nadgodziny żeby go spłacić buraki kumajcie co klikacie a nie idziecie tropem łonetow itefalenow. .
... 14...
12 miesięcy temu
To jest wlasnie Polska kraj prynmitywow I jednokomorkowcow, czlowiek pomaga innym z wlasnej nie przymuszonej wol narazajac zycie to trzeba go szykanowac, zygac sie chce Jak slysze takich przypadkach I wstyd mi ze jestem polakiem
Żal
12 miesięcy temu
Bo może poszła na chorobowe. W czasie pandemii jak 3/4 personelu i lekarzy. Wstyd dla tych co poszli.
Młody
12 miesięcy temu
Może okres miała
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić