Atak w Norwegii. "Łucznik" zamordował kilka osób w mieście Kongsberg

137

W mieście Kongsberg w okręgu Buskerud doszło do ataku. W godzinach wieczornych napastnik zaczął strzelać do – najprawdopodobniej przypadkowych – ludzi z łuku. Policja potwierdziła, że niektóre z trafionych strzałami ofiar zmarły. Sprawcę schwytano.

Atak w Norwegii. "Łucznik" zamordował kilka osób w mieście Kongsberg
Dramat rozegrał się w jednym z norweskich miast, napastnik strzelał do ludzi z łuku (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Doniesienia o zdarzeniu potwierdził norweski policjant Øyvind Aas. Jak relacjonował w rozmowie z dziennikiem "Dagbladet", funkcjonariusze otrzymali doniesienia o osobie poruszającej się z bronią około godziny 18:13.

O godzinie 13:13 otrzymaliśmy zawiadomienia od kilku świadków, którzy przekazali informację o człowieku z bronią. Niestety, możemy już potwierdzić, że w wyniku ataku zginęło kilka osób – relacjonował Øyvind Aas w rozmowie z "Dagbladet".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Strzelał do ludzi z łuku. Atak w Kongsberg w Norwegii

Około godziny 19 sprawca ataku został ujęty przez policję. Norwescy funkcjonariusze na razie nie są w stanie potwierdzić, jaka była motywacja napastnika i czy mogło dojść do ataku terrorystycznego.

Mieszkańcom miasta Kongsberg polecono, aby nie opuszczali domów. Gazeta "VG" podaje, że sprawca zaatakował w sklepie spożywczym Coop. Po zatrzymaniu miał zostać przewieziony do miejscowości Drammen, oddalonej od miejsca tragedii o około 40 kilometrów.

Według ustaleń agencji Reutera na miejscu tragedii znajduje się kilka zespołów policji oraz karetek pogotowia ratunkowego. Ściągnięto również oddziały bombowe i helikopter. Ranni zostali przewiezieni do szpitala i obecnie znajdują się pod opieką lekarzy.

Zobacz także: Zobacz też: 10 lat po tragedii na wyspie Utoya. ''Widzimy, że prawicowy ekstremizm wzrasta''
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić