Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Atrapa fotoradaru miała spowolnić ruch w okolicy i stworzyła duży problem

17
Podziel się

Na skraju wsi Marianka (woj. lubelskie) pojawiła się atrapa fotoradaru, która miała ostudzać zapały pędzących kierowców. Zamiast tego obiektem zainteresował się nadzór budowlany.

Atrapa fotoradaru miała spowolnić ruch w okolicy i stworzyła duży problem
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)
bELizdOZ

Mieszkańcy wsi Marianka (woj. lubelskie) ucieszyli się na widok fotoradaru. Ten pojawił się na skraju ich wsi przy głównej drodze. Wśród społeczności pojawiła się nadzieja, że urządzenie rozwiąże problem piratów drogowych. Prosty odcinek jezdni sprawiał, że ci często przekraczali prędkość.

Sprawę opisał portal Fakt, który porozmawiał z ludźmi, mieszkającymi we wsi. Ci przyznali, że pędzący kierowcy stanowili duży problem. Fotoradar okazał się niepodłączoną atrapą, która miała pełnić rolę straszaka. Nie wiadomo, kto zamontował urządzenie. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, gdyż nietypowy znak drogowy spełniał swoją rolę.

bELizdPb
Nie mamy chodnika, musimy chodzić poboczem. Jest niebezpiecznie. Często prosimy o pomoc policję, ale radiowóz nie będzie tu stał przez 24 godziny na dobę - powiedział Faktowi jeden z mieszkańców.

Problemy

Po pewnym czasie zagadkę fotoradaru rozgryźli kierowcy. Zapewne nie spodobał im się ograniczający ich straszak. Jeden z nich postanowił poinformować o atrapie portale internetowe, które ustaliły, że jest to samowola budowlana. Sprawę zaczęli badać pracownicy nadzoru budowlanego. Okazało się, że podróbka stoi na terenie prywatnym, przed ogrodzeniem jednej z posesji. Nie wiadomo, czy będzie musiała zostać usunięta.

bELizdPh
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELizdPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
kolanko
10 miesięcy temu
Mój wpis może jest nie na temat,ale.... W artykule mieszkaniec wsi narzeka na brak chodnika,zresztą ten sam problem pojawia się w kilku wpisach pod artykułem.Każdego dnia gdzieś wymienia się nawierzchnię chodnika albo drogi.Bardzo często są to jeszcze bardzo dobre kostki chodnikowe,trelinka,korytka odpływowe wody,krawężniki.Czy nie można by takich elementów nawierzchni gdzieś magazynować,a kto by chciał,mógłby je wykorzystać tam,gdzie środki finansowe nie pozwalają na zakup nowych ? Mieszkam na osiedlu,na którym 2 lata temu wymieniono ok 150 m nawierzchni z trelinki.Jak znalazł,tam gdzie dojazd do posiadłości stanowi polna droga,a one zostały wywiezione na wysypisko.Sam zresztą na swojej działce,chodniki zrobiłem z kostek wyszukanych na wysypisku./kostki położone 4 lata wcześniej,wywiezione na wysypisko przy przebudowie drogi/.Kiedy ja starałem się odłożyć na bok jak najwięcej kostek,za mną jechał spychacz i te kostki zasypywał.
Rydzyk
10 miesięcy temu
Sami jesteście atrapami jak nasi rządzący
jko
10 miesięcy temu
U mnie przez wieś z drogą bez chodnika też pędzą mistrzowie prostej prawie setką a w nocy nawet szybciej. Giną na razie niezliczone koty i psy a wielu mieszkańców rezygnuje z trzymania zwierząt bo i tak je samochód rozjedzie.
bELizdPD
Zibi
10 miesięcy temu
Nadzór budowlany poczuł się obrażony że ktoś śmiał coś bez pytania o zgodę. Poczuli się jakby ktoś na nich śrał
Skandal !
10 miesięcy temu
Dlaczego jak w innych miejscach w Kraj stoją normalne prawdziwe to tu nie może być postawiona dla bezpieczeństwa tylko musi być atrapa ?! Co za kolejny bezsens i brak zrozumienia dla mieszkańców !!! Do puki jak ktoś zginie wtedy się obudzicie kuźwa !!!
asddas
10 miesięcy temu
O ile wiem, atrapy fotoradarów są od pewnego czasu niezgodne z prawem. Przykro mi że nie mają chodnika ani jakiejkolwiek normalnej drogi ale 500plus z czegoś musi się spłacać...
bezyk
10 miesięcy temu
Dziennikarz, który napisał ten artykuł prawdopodobnie nie jest chory, prawdopodobnie nie będzie miał trepanacji czaszki.
gość 2
10 miesięcy temu
No to wysłać ich do Borów Tucholskich STEBNICY pałacu budowanego jako " śmiejemy się z Polaków i władz zwłaszcza Poznańskich.
WaW
10 miesięcy temu
Zlikwodować i postawić prawdziwy z obu stron wsi
Architekt 21
10 miesięcy temu
Rozebrać samowolkę Zamek w Stobnicy.
Architekt 21
10 miesięcy temu
A jak do tego radaru ma się samowolka budowlana z zamkiem w Stobnicy
Dres
10 miesięcy temu
Fotoradar na wygwizdowie, to tak jak ekipa z o2
nowiczok
10 miesięcy temu
Niech nakażą rozebrać wszystkie przydrożne krzyże i figurki które stoją bez pozwolenia a może wystarczy przywiesić krzyżyk żeby stało się nietykalne ???
bELizdPv
ip123
10 miesięcy temu
Teren prywatny, konstrukcja nie objęta prawem patentowym, więc w czym problem? Prywatnie można sobie ustawić plastikowy kubeł na odpady z dwoma wystającymi denkami butelek. Też zadziała a będzie stał legalnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić