Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Australia. Wykopali tunel, aby uciec z ośrodka dla imigrantów. Wśród nich Polak

4
Podziel się

Imigranci z ośrodka Yongah Hill Immigration Detention Centre szykowali się do ucieczki. Wykopali więc tunel mierzący aż 15 metrów, którym chcieli opuścić budynek. Tunel zasłonięty został komodą w jednym z pokoi. Komentujący sytuację porównywali zadziwiające odkrycie do sceny ze "Skazanych na Shawshank", choć bohaterowie z filmu uciekali z więzienia, a nie z ośrodka dla imigrantów. Wśród nich był Polak, donosi źródło ABC.

Australia. Wykopali tunel, aby uciec z ośrodka dla imigrantów. Wśród nich Polak
Wykopali tunel i próbowali uciec z ośrodka dla imigrantów w środkowej Australii. (refugeeaction.org.au, The Guardian)
bETbisHV

Imigranci z ośrodka dla imigrantów w Australii wykopali 15-metrowy tunel, którym zamierzali uciec z budynku. Co najciekawsze, jak informuje źródło ABC, wejście do tunelu znaleziono w jednym z pokoi, który należał do obywatela Polski. Zakryty był sporych gabarytów meblem. Mało brakowało, a imigranci opuściliby ośrodek, jednak tunel został odkryty.

Mężczyźni kopali go łącznie przez 5 miesięcy. Jeszcze tylko 3 miesiące ciężkiej pracy i byliby uwolnieni. Tunel minął już 3 ogrodzenia ośrodka, a aby opuścić jego teren, potrzeba było minąć jeszcze pozostałe 2. Tyle imigrantów dzieliło od realizacji celu.

bETbisHX

Kopali tunel fragmentem szuflady i częściami od lodówki

Mężczyźni kopali tunel m.in. za pomocą kawałków drewna po szufladzie, a także częściami po lodówce. Oświetlali go sobie natomiast latarkami od smartfonów. Gruzy i ziemię po wykopie wynosili natomiast w poszewkach od poduszek.

W ośrodku mieszkają jedynie nielegalni imigranci i pracownicy, którzy się nimi opiekują, a także strażnicy. Pensjonariuszy jest łącznie 315. Część z nich popełniło przestępstwo, a części anulowano wizy, podaje ABC.

bETbisId
Zobacz także: Imigranci wykopali tunel. Chcieli uciec z ośrodka w Australii. Wśród nich był Polak
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbisIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Sceptyk
7 miesięcy temu
Po co emigrować do Australii? Musieliby mi dopłacić i to niemało,żebym tam pojechał w celu innym niż wycieczka. Pająki, węże, zdradzieckie paskudztwa, taki polski Sejm, tylko wszędzie wokół,a nie w jednym miejscu, na Wiejskiej ;p
Dorcia
7 miesięcy temu
Ja nie wiem po co ich trzymać odesłać do swoich krajów
Facet
7 miesięcy temu
Moze szeukali zlota jak poszukiawcze na pewnym polskim kanale haha
bETbisIz
Franek Dolas
7 miesięcy temu
Franek Dolas
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić