Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Lis przeprosił Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"

175
Podziel się

Na łamach najnowszego wydania "Newsweeka" Tomasz Lis przeprosił Krystynę Pawłowicz za naruszenie jej dóbr osobistych w artykule z 2016 r. "Mam gorzką satysfakcję" - skomentowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Lis przeprosił Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"
Krystyna Pawłowicz otrzymała przeprosiny od Tomasza Lisa (PAP)
bEUREGtN

W najnowszym wydaniu tygodnika "Newsweek Polska" redaktor naczelny Tomasz Lis przeprasza Krystynę Pawłowicz. Chodzi o "naruszenie jej dóbr osobistych – dobrego imienia, czci i godności w artykule pt. Bulterierka Prezesa, opublikowanym w wydaniu Newsweek Polska w dniu 18 kwietnia 2016 roku".

Oświadczam, że w publikacji zawarto bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące Pani Krystyny Pawłowicz. Ponadto oświadczam, że przedmiotowa publikacja zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące życia prywatnego i rodzinnego powódki oraz ukazuje postać Pani Krystyny Pawłowicz w sposób niezgodny z prawdą. Przedmiotowy artykuł zawiera również treści godzące w cześć i godność Krystyny Pawłowicz. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych Krystyny Pawłowicz i wprowadzenia czytelników w błąd - czytamy w oświadczeniu Tomasza Lisa.
bEUREGtP

Po opublikowaniu artykułu, w którym Pawłowicz nazwano m.in. "psem gończym Kaczyńskiego", sprawa trafiła do sądu. Tomaszowi Lisowi nakazano opublikowanie przeprosin i zapłatę 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Tomasz List przeprosił Krystynę Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"

W lipcu 2020 r. w "Newsweeku" pojawiły się przeprosiny, jednak nie spełniały one wymagań. Jak podaje portal wpolityce.pl, pełnomocnik Krystyny Pawłowicz zagroził, że będzie domagał się, by sąd wyznaczył karę dzienną za niewykonanie wyroku, w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

bEUREGtV
Wcześniejsze oświadczenia miało wielkość „pudełka od zapałek”. Trudno je było dostrzec. To nie były „przeprosiny”. Wniosłam o właściwe wykonanie wyroku. Przecież, gdyby chodziło o inną osobę, może mniej zdeterminowaną, to nie doczekałaby się ogłoszenia zwykłych przeprosin. Widziałam tez wielką łagodność i pobłażliwość dla strony przeciwnej. Gdybym to ja miała przeprosić, to już dawno miałabym na głowie komornika - skomentowała w rozmowie z portalem Krystyna Pawłowicz.
Sądy powinny skupiać się na tym co rzeczywiście dotyka osoby pokrzywdzone, a nie zwalać na złe procedury i na pandemię. Cztery lata czekałam na przeprosiny. Mam gorzką satysfakcję. W tej publikacji wymyślano mi życiorys na nowo, kłamano. Moja sprawa jest jak wołanie o urealnienie drogi sądowej, drogi do sprawiedliwości. Sądy stają często w poprzek interesom stron - dodała.
bEUREGtW

Zobacz także: Giertych wspomina o swojej decyzji ws. Pawłowicz. "Nie może pełnić tak ważnej funkcji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUREGuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
tom
7 miesięcy temu
Ile osób w Polsce oszukanych zostało przez załgany i nikczemnie kłamliwy artykuł pana Lisa i nie doczekało się przeprosin ze strony tego pisemka niemieckiego pod redakcją Tomasza Lisa...
Andrzej
7 miesięcy temu
Lis potrafił przeprosić. Pawłowicz za swoje wypowiedzi NIGDY!
drom
7 miesięcy temu
te żale do sądów do do kolegi z nominacji - tak reformował polskie sądownictwo, że sprawy toczą się jeszcze dłużej niż toczyły, a taki był ważny cel i interes społeczny w szkalowaniu sędziów ... PS. ich chyba nikt nie przeprosił ?
bEUREGur
Lech
7 miesięcy temu
Większość wpisów nie przychylnych pani pawłowicz pisze ta sama osoba zmieniając nick tak działa o2pl
jatoja
7 miesięcy temu
A kiedy Pawłowicz przeprosi Polaków za swoje chamskie zachowania w Sejmie?
jatoja
7 miesięcy temu
A kiedy Pawłowicz przeprosi Polaków ?
krystyna
7 miesięcy temu
Jak sie jest zapasionym i paskudnym z wygladu,to sie ma uprzedzenia,urojenia i czesto gesto przez przypadek tego samego wytypowanego przez maszynke u Ziobry sedziego hihihi
bobi
7 miesięcy temu
Krysiu jesteś mała i krucha, więc i wielkość przeprosin nie jest olbrzymia
węglarz
7 miesięcy temu
Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że lis łże jak pies. Nawet sąd to stwierdził.
kojot
7 miesięcy temu
Ale to już było w 2016 roku . Ciekawe ile osób przeczyta przeprosiny? a ile będzie maiło świadomość że lis mówił czy pisał prawdę? I tak to działa - najpierw oczernić, obrazić a po kilku latach przerosić.
Polak
7 miesięcy temu
Lisa sąd potrafił zmusić do opublikowania prawdziwych przeprosin. Dlaczego sądy są pobliżliwe dla TVP? Wielokrotnie już przekonaliśmy się, że ich przeprosiny to kpina.
pio
7 miesięcy temu
szkoda że nie miał honoru aby przeprosić wcześniej, bez wyroku... niestety dużo "postępowców" działa w ten sposób, obrażają i ośmieszają ludzi bo myślą że jak mają fryzurkę za parę stówek, a ktoś inny czesze się u siostry albo sam tzn. że jest mniej wart i można poniewierać...
olo
7 miesięcy temu
Panie Tomaszu, brawo, tak postępuje prawdziwy mężczyzna. Dużo zdrowia.
bEUREGuj
Maks
7 miesięcy temu
Ona jest przecież prawdziwą katoliczką. Bóg jej karze obrażać, nienawidzić i wyszydzać. Dodatkowo czysto boska pogarda. Wisienka na torcie dobroci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić