o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Lis przeprosił Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"

176
Podziel się

Na łamach najnowszego wydania "Newsweeka" Tomasz Lis przeprosił Krystynę Pawłowicz za naruszenie jej dóbr osobistych w artykule z 2016 r. "Mam gorzką satysfakcję" - skomentowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Lis przeprosił Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"
Krystyna Pawłowicz otrzymała przeprosiny od Tomasza Lisa (PAP)
bEiKRBhh

W najnowszym wydaniu tygodnika "Newsweek Polska" redaktor naczelny Tomasz Lis przeprasza Krystynę Pawłowicz. Chodzi o "naruszenie jej dóbr osobistych – dobrego imienia, czci i godności w artykule pt. Bulterierka Prezesa, opublikowanym w wydaniu Newsweek Polska w dniu 18 kwietnia 2016 roku".

Oświadczam, że w publikacji zawarto bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące Pani Krystyny Pawłowicz. Ponadto oświadczam, że przedmiotowa publikacja zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące życia prywatnego i rodzinnego powódki oraz ukazuje postać Pani Krystyny Pawłowicz w sposób niezgodny z prawdą. Przedmiotowy artykuł zawiera również treści godzące w cześć i godność Krystyny Pawłowicz. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych Krystyny Pawłowicz i wprowadzenia czytelników w błąd - czytamy w oświadczeniu Tomasza Lisa.
bEiKRBhj

Po opublikowaniu artykułu, w którym Pawłowicz nazwano m.in. "psem gończym Kaczyńskiego", sprawa trafiła do sądu. Tomaszowi Lisowi nakazano opublikowanie przeprosin i zapłatę 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Tomasz List przeprosił Krystynę Pawłowicz. "Mam gorzką satysfakcję"

W lipcu 2020 r. w "Newsweeku" pojawiły się przeprosiny, jednak nie spełniały one wymagań. Jak podaje portal wpolityce.pl, pełnomocnik Krystyny Pawłowicz zagroził, że będzie domagał się, by sąd wyznaczył karę dzienną za niewykonanie wyroku, w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

bEiKRBhp
Wcześniejsze oświadczenia miało wielkość „pudełka od zapałek”. Trudno je było dostrzec. To nie były „przeprosiny”. Wniosłam o właściwe wykonanie wyroku. Przecież, gdyby chodziło o inną osobę, może mniej zdeterminowaną, to nie doczekałaby się ogłoszenia zwykłych przeprosin. Widziałam tez wielką łagodność i pobłażliwość dla strony przeciwnej. Gdybym to ja miała przeprosić, to już dawno miałabym na głowie komornika - skomentowała w rozmowie z portalem Krystyna Pawłowicz.
Sądy powinny skupiać się na tym co rzeczywiście dotyka osoby pokrzywdzone, a nie zwalać na złe procedury i na pandemię. Cztery lata czekałam na przeprosiny. Mam gorzką satysfakcję. W tej publikacji wymyślano mi życiorys na nowo, kłamano. Moja sprawa jest jak wołanie o urealnienie drogi sądowej, drogi do sprawiedliwości. Sądy stają często w poprzek interesom stron - dodała.
bEiKRBhq

Zobacz także: Giertych wspomina o swojej decyzji ws. Pawłowicz. "Nie może pełnić tak ważnej funkcji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKRBhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(176)
tom
miesiąc temu
Ile osób w Polsce oszukanych zostało przez załgany i nikczemnie kłamliwy artykuł pana Lisa i nie doczekało się przeprosin ze strony tego pisemka niemieckiego pod redakcją Tomasza Lisa...
Andrzej
miesiąc temu
Lis potrafił przeprosić. Pawłowicz za swoje wypowiedzi NIGDY!
drom
miesiąc temu
te żale do sądów do do kolegi z nominacji - tak reformował polskie sądownictwo, że sprawy toczą się jeszcze dłużej niż toczyły, a taki był ważny cel i interes społeczny w szkalowaniu sędziów ... PS. ich chyba nikt nie przeprosił ?
bEiKRBhL
Lech
miesiąc temu
Większość wpisów nie przychylnych pani pawłowicz pisze ta sama osoba zmieniając nick tak działa o2pl
kmac
miesiąc temu
A kiedy pis dzielcy przeproszą Nas za Krychę!
jatoja
miesiąc temu
A kiedy Pawłowicz przeprosi Polaków za swoje chamskie zachowania w Sejmie?
jatoja
miesiąc temu
A kiedy Pawłowicz przeprosi Polaków ?
krystyna
miesiąc temu
Jak sie jest zapasionym i paskudnym z wygladu,to sie ma uprzedzenia,urojenia i czesto gesto przez przypadek tego samego wytypowanego przez maszynke u Ziobry sedziego hihihi
bobi
miesiąc temu
Krysiu jesteś mała i krucha, więc i wielkość przeprosin nie jest olbrzymia
węglarz
miesiąc temu
Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że lis łże jak pies. Nawet sąd to stwierdził.
kojot
miesiąc temu
Ale to już było w 2016 roku . Ciekawe ile osób przeczyta przeprosiny? a ile będzie maiło świadomość że lis mówił czy pisał prawdę? I tak to działa - najpierw oczernić, obrazić a po kilku latach przerosić.
Polak
miesiąc temu
Lisa sąd potrafił zmusić do opublikowania prawdziwych przeprosin. Dlaczego sądy są pobliżliwe dla TVP? Wielokrotnie już przekonaliśmy się, że ich przeprosiny to kpina.
pio
miesiąc temu
szkoda że nie miał honoru aby przeprosić wcześniej, bez wyroku... niestety dużo "postępowców" działa w ten sposób, obrażają i ośmieszają ludzi bo myślą że jak mają fryzurkę za parę stówek, a ktoś inny czesze się u siostry albo sam tzn. że jest mniej wart i można poniewierać...
bEiKRBhD
olo
miesiąc temu
Panie Tomaszu, brawo, tak postępuje prawdziwy mężczyzna. Dużo zdrowia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić