Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Autobus wpadł do przejścia podziemnego w Moskwie. Są ofiary śmiertelne

150
Podziel się:

Tragedia rozegrała się na jednej z najruchliwszych ulic rosyjskiej stolicy.

Autobus wpadł do przejścia podziemnego w Moskwie. Są ofiary śmiertelne
(thepictaram.club, Makar Generałow)

Autobus wpadł do wypełnionego ludźmi przejścia podziemnego. Zginęły co najmniej 4 osoby, choć niektóre rosyjskie media podają, że życie straciło 5 osób - podaje "The Guardian".

Wszystkie ofiary śmiertelne to piesi, którzy dostali się pod koła pojazdu. Kilkanaście osób zostało rannych. Poszkodowanych było od 12 do 15 - mówią rożne doniesienia. Na miejsce przyjechało 10 karetek pogotowia, straż pożarna. Przyleciały również trzy śmigłowce ratownicze.

Tragedia wydarzyła się w samym śródmieściu rosyjskiej stolicy. Autobus z pasażerami w środku wpadł do przejścia podziemnego niedaleko stacji metra Sławianskij Bulwar.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego kierowca stracił panowanie nad autobusem. Mężczyzna został zatrzymany. Usterka techniczna to jedna z teorii przyjętych przez rosyjskich śledczych. Służby twierdzą, że był to wypadek, który nie ma znamion ataku terrorystycznego.

W centrum Moskwy było mnóstwo ludzi, bo dla Rosjan 25 grudnia to zwykły dzień. Prawosławni święta zaczynają 7 stycznia.

Zobacz także: Zobacz także: Spektakularny wypadek na stacji benzynowej

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(150)
zbrodnia i ka...
5 lata temu
To kara Kara Boża na Rosjan za ich zbrodnie wojenne na Ukrainie.
Polak
5 lata temu
Nawet gdyby w centrum miasta wybuchło pięćdziesiąt bomb zabijając tysiąc osób, władze rosyjskie powiedziałby, że to był wybuch gazu spowodowany uszkodzeniem gazociągów. Niewinnych ludzi "winnych" temu "wypadkowi" wysłałoby się do obozów pracy, żeby obywatele myśleli i widzieli, że "władza" ich chroni i dba o nich.
Na miejscu Ru...
5 lata temu
Oskarżyłbym Macierewicza....
wkurzony
5 lata temu
Wyraznie widać że to zamach - Celowo wjechał w przejście. Zamach jak nic.
P
5 lata temu
Jak dla mnie to wjechał celowo
zwykły człowi...
5 lata temu
No cóż, wypadki mniejsze czy większe zdarzają się na całym świecie.Wyrazy współczucia dla rodzin i poszkodowanych w wypadku.
Rafiner
5 lata temu
(Kaznodziei 9:11, 12) I jeszcze raz zobaczyłem pod słońcem, że nie szybkim przypada zwycięstwo w wyścigu ani mocarzom — zwycięstwo w bitwie, ani mądrym — pokarm, ani tym, którzy się odznaczają zrozumieniem — bogactwo, ani nawet odznaczającym się wiedzą — łaska; gdyż wszystkich ich dosięga czas i nieprzewidziane zdarzenie. 12 Wszak człowiek nie zna swego czasu. Jak ryby chwytane w zgubną sieć i jak ptaki chwytane w pułapkę, tak są chwytani w sidło synowie ludzcy w czasie nieszczęsnym, gdy nagle ich zaskakuje.
Stefan
5 lata temu
Fajnie. Kilku ruSSkich mniej!!@
TNT
5 lata temu
Dlaczego on w dziwny sposób ruszył w prawą stronę będąc na poboczy w zatoczce? Hamulce hamulcami, ale żeby ruszyć to najpierw trzeba wrzucić bieg, sprzęgło i gaz do dechy- i co chyba najważniejsze manewrować kierownicą. Więc, co- nagle wszystko mu się zacięło i zaczęło żyć własnym życiem? Pieprzenie i tyle. Nawet jeśliby omyłkowo nacisnął gaz- w co wątpię, ponieważ kierowcy autobusów to doświadczeni ludzie- to po to ma kierownicę, aby móc wykręcić w bezpieczną stronę. Dlaczego nie podano nic na temat kierowcy- narodowość i wyznanie- i gdzie są zdjęcia z kamery z autobusu? Jak dla mnie to musiał być jakiś czeczen...
Mika
5 lata temu
Szkoda ludzi
ojejku
5 lata temu
na ulicy duży ruch i chciał pojechać na skróty, ot ruska fantazja
Wars
5 lata temu
a w śledztwie wyjdzie że spowodowały ten incydent zielone ludziki Putina )))
Mirosław Mucz...
5 lata temu
Niech spoczywają w pokoju[i]
Arek z Kra...
5 lata temu
Wsjo normalna jak mówią rosjanie - efekt alkoholowy. W młodości byłem prawie 2 lata na kontrakcie w Moskwie, nic mnie to nie zdziwiło. Kraj noł koments.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić