Autobus z przedszkolakami wypadł z drogi. 14 osób trafiło do szpitala

7

Autobus, który wiózł małe dzieci na wycieczkę, wypadł z drogi w okolicach miejscowości Wytrębowice (woj. kujawsko-pomorskie). W środku było 31 przedszkolaków, nikt nie ma poważnych obrażeń. 14 osób, w tym cztery osoby dorosłe przewieziono do szpitala na badania.

Autobus z przedszkolakami wypadł z drogi. 14 osób trafiło do szpitala
Autobus z przedszkolakami wjechał do rowu (Facebook)

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Wytrębowice w gminie Łysomice, w powiecie toruńskim. Około godziny 10.15 Państwowa Straż Pożarna w Toruniu otrzymała informację o tym, że doszło do wypadku autokaru, którym podróżowały przedszkolaki.

Wypadek autokaru z przedszkolakami

Jak poinformował portal tvn24.pl Przemysław Baniecki, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, autokar przewożący dzieci z przedszkola wypadł z drogi i wjechał do rowu. Dzieci jechały z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie.

Na miejsce wypadku wyruszyło 10 zastępów straży pożarnej, osiem karetek pogotowia oraz wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poważnie ranny, ale część dzieci została przewieziona do szpitala na badania. Łącznie do placówek medycznych w regionie trafiło 14 z 31 dzieci, oraz cztery osoby dorosłe.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu

Kpt. Baniecki poinformował portal Onet, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane. "Dzieci trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu" - dodał.

Najbardziej poszkodowana jedna z opiekunek dzieci helikopterem LPR została zabrana do szpitala — kobieta ma złamaną nogę. Policja przebywa na miejscu wypadku i bada okoliczności. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane. Policja ustaliła, że uczestniczył w nim inny pojazd, a kierowca autokaru nie był pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: Przerażający wypadek w Annopolu. Nastolatkowie wypadli z auta pod wpływem uderzenia!
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić