Awanturnik na pokładzie samolotu. 50-latek szybko pożałował swojego zachowania

13

Na pokładzie samolotu pił własny alkohol, zachowywał się głośno i wulgarnie w stosunku do innych pasażerów. Wobec 50-letniego mężczyzny, który 15 sierpnia przyleciał samolotem z Londynu do Gdańska, musieli interweniować funkcjonariusze Straży Granicznej.

Awanturnik na pokładzie samolotu. 50-latek szybko pożałował swojego zachowania
Zdjęcie ilustracyjne. (Nadodrzański OSG)

Patrol Zespołu Interwencji Specjalnych został wezwany przez pracowników lotniska. Z relacji załogi wynikało, że jeden z pasażerów nie stosował się do poleceń kapitana samolotu.

50-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego miał zakłócać lot, spożywając własny alkohol, a przy tym głośno i wulgarnie odnosząc się do innych podróżnych - relacjonują strażnicy graniczni.

W asyście strażników granicznych mężczyzna dobrowolnie opuścił pokład samolotu. Jednak już na płycie lotniska nie chciał wsiąść do pojazdu Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awaryjne lądowanie awionetki. Wyrwało klapę bagażową

Funkcjonariusze musieli więc zastosować środki przymusu bezpośredniego. W pomieszczeniach służbowych zbadali trzeźwość 50-latka. Miał prawie dwa promile alkoholu. Został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku, a później ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Do podobnej interwencji doszło na warszawskim Okęciu. W poniedziałek (14 sierpnia 2023 roku) funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie otrzymali zgłoszenie od dyżurnego lotniska o awanturującej się kobiecie na pokładzie samolotu odlatującego do Estonii. Po przybyciu na miejsce załoga wskazała kobietę, która okazała się 40-letnia obywatelka Estonii.

Według raportu personelu pokładowego oraz ustnego oświadczenia kapitana statku, pasażerka po wejściu na pokład zajęła nie swoje miejsce w klasie business, nie reagowała na polecenia załogi, była agresywna i odmawiała zajęcia swojego miejsca.

W związku z zachowaniem kobiety oraz stanem wskazującym na upojenie alkoholowe decyzją pilota Estonka została wycofana z rejsu. Pasażerka odmówiła opuszczenia pokładu samolotu.

W związku z niewykonywaniem wydawanych poleceń oraz stawianiem oporu, wobec kobiety użyta została siła fizyczna w postaci chwytów transportowych. W asyście funkcjonariuszy została przewieziona do pomieszczeń służbowych, gdzie wykonano jej badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia pomiarowego bezkontaktowego - relacjonuje SG.

Ze względu na jej stan kobiety i tym samym brak możliwości przeprowadzenia z nią czynności – została przekazana Straży Miejskiej z zamiarem umieszczenia w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przy ul. Kolskiej w Warszawie.

Finalnie, kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić