Robert Czykiel| 

Awaria w Alior Banku, Banku Pocztowym i Getin Banku. Problemy z płatnością kartą

12

Masz konto w Alior Banku, Getin Banku albo Banku Pocztowym? Spodziewaj się problemów z płatnością kartą. Wszystkie banki potwierdziły awarię i pracują, by jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

Awaria w Alior Banku, Getin Banku i Banku Pocztowym
Awaria w Alior Banku, Getin Banku i Banku Pocztowym (Getty Images)

Polacy coraz chętniej za zakupy płacą kartą i odchodzą od tradycyjnej gotówki. Ma to swoje minusy, gdy pojawiają się takie problemy, jak w piątek. Wielu Polaków musiało zrezygnować z zakupów, bo nie byli w stanie zapłacić.

Awaria w Getin Banku, Alior Banku i Banku Pocztowym

Problemy miały osoby, które posiadają konto bankowe w jednej z trzech popularnych sieci. Chodzi o Alior Bank, Getin Bank oraz Bank Pocztowy. Wszystkie banki już oficjalnie potwierdziły, że doszło do awarii.

"Drodzy Klienci, obecnie występują problemy z autoryzacją płatności kartami. Pracujemy nad przywróceniem dostępności usług. W tym czasie zachęcamy do wykonywania transakcji BLIKIEM. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość" - pisze na Facebooku Alior.

W Banku Pocztowym problem dotyczy autoryzacji kart. Bank pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Getin Banku. Klienci muszą zatem liczyć się z tym, że w piątek mogą mieć problemy z płatnościami kartą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić