Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Masz konto w tym banku? Uważaj na fałszywe maile wysyłane do klientów

0
Podziel się:

W ostatnich dniach klienci banku Santander mogli otrzymać podejrzane maile, których nadawcą rzekomo była hiszpańska spółka. W wiadomości znajduje się informacja o konieczności dokończenia aktualizacji danych.

Santander ostrzega klientów przed oszustwem
Santander ostrzega klientów przed oszustwem (Getty Images)

Klienci banku Santander zgłaszają, że na ich skrzynki pocztowe zaczęły trafiać podejrzane maile. Jako nadawcę wiadomości widać "Santander", natomiast w treści widnieje informacja o konieczności dokończenia aktualizacji w systemie banku.

Drogi Kliencie, Santander niedawno wprowadził nową aktualizację twoich informacji i twoich beneficjentów, która pozwala naszym klientom zabezpieczyć swoje konta internetowe oraz łatwość użytkowania oraz płatności - to treść fałszywego maila wysłanego przez hakerów.

Fałszywe maile. Jest reakcja banku

W wiadomości znajduje się również hiperłącze. Jest w nim napisane "Zakończ aktualizację". Kliknięcie w ten link powoduje przekierowanie na stronę łudząco przypominającą stronę banku. To jednak witryna przygotowana przez oszustów, na której jeśli wpiszemy swoje dane do logowania, będą one już w posiadaniu hakerów. W mailu znajduje się również informacja, że aktualizacja jest obowiązkowa.

Ukryty link kieruje do fałszywej strony do logowania. Jeśli otrzymasz e-maila o podobnej treści - nie klikaj w link! Przestępcy w ten sposób chcą zdobyć Twoje dane do logowania do bankowości internetowej - podał Santander w oficjalnym komunikacie prasowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić