o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

2 tysiące! Dodatkowe pieniądze, które możesz dostać, a o tym nie wiesz

24
Podziel się

Każdy emeryt, który spełni odpowiednie warunki, może dostać aż 2 tysiące złotych dodatku do emerytury! Jak to zrobić?

2 tysiące! Dodatkowe pieniądze, które możesz dostać, a o tym nie wiesz
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bErmLGXV

Emeryci, którzy są zatrudnieni jednocześnie w oparciu o umowę cywilnoprawną - musi to być umowa o dzieło lub umowa-zlecenie - mogą otrzymać dodatkowe ponad 2 tysiące złotych. Co trzeba zrobić? Wystarczy spełnić kilka warunków.

Osoby pobierające emeryturę mogą ubiegać się o przyznanie tzw. świadczenia postojowego. Aby dostać dodatkowe pieniądze, należy przede wszystkim wykazać, że w wyniku przestoju działalności, będącego pokłosiem pandemii, nie jest się w stanie wykonywać umowy cywilnoprawnej.

bErmLGXX

Dodatkowo, jak informuje "Biznesinfo.pl", jeśli na miesiąc przed złożeniem wniosku o świadczenie postojowe wysokość przychodów osoby emerytowanej nie przekroczyła 1299,99 zł, to takie świadczenie przysługuje jej w wysokości sumy wynagrodzeń z umów, które były wtedy wykonywane.

Jest jednak jedno "ale". Takie świadczenie można otrzymać tylko maksymalnie trzy razy. W celu jego ponownego uzyskania należy złożyć specjalne oświadczenie, że wcześniejszy wniosek nie wniósł poprawy w sytuacji materialnej takiej osoby.

Wciąż można składać świadczenia za marzec, kwiecień czy maj.

bErmLGYd
Zobacz także: Emerytura dopiero po 70. Demografia jest nieubłagana
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErmLGYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Wilemka
2 miesiące temu
Żal mi emerytów, wiem jaką emeryture ma moja ciocia i szczerze nie chciałbym za taka żyć, dlatego jak tylko wszedł ten program ppk to się do w nim zostałąm, stwierdziłam ze kilka stówek do wypracowanej emerytury z pewnością się przyda.
alkawawa
3 miesiące temu
jednym z dobrych sposób na podwyższenie emerytury w przyszłości jest niewątpliwie ppk, jeśli się nie wypiszesz to w przyszłości trochę dodatkowego grosza wpadnie
Julka
4 miesiące temu
Ja będac na emeryturze to szczerze nie chciałabym dodatkowo pracować ,dlatego teraz wolę odkładać pieniądze na ppk ,żeby na stare lata mieć po prostu wiekszą emeryturę.
bErmLGYz
Ikarus
4 miesiące temu
Większość z Was to chyba czerwone pająki i nie piszcie nie przemyślanych głupot tylko przemyślcie kto nas okradł od obalenia komunizmu co robiła ówczesną władza za grosze sprzedawała majątek narodowy obcemu kapitałowi i tak nastene partje rządzące doprowadziły do tego co mamy aby to zmienić trzeba następnych 30lat. I dopuścić do władzy PO to przy ich programie którego nie ma i polityce POlSKI nie będzie za za rok sprzedadzą resztę tego co zostało .
Polt
4 miesiące temu
Nie będę się płaszczył to pewne pułapki bo potem i tak zedrą kilka razy więcej .To nie jest państwo w którym można prowadzić biznesy chyba że ma się układy z politykierami .Patrząc na tych niby milionerów to przecież widać gołym okiem skąd te miliony.Najlepiej pracować bez firmy na siebie i wtedy dopiero Opłaca się pracować .
Obserwator
4 miesiące temu
Dlaczego rząd słucha glupkowatych fjutow z poko ko ko psl, opozycja wszystko szykuje dla. Siebie, by puzniej wytyka
Stop
4 miesiące temu
Jak można płacić za postojowe.tak jak matkom z 4 dzieci które nigdy nie pracowały a mialy meza a samotne matki pracują w z trójką dzieci mają prawie taką samą emeryturę. I toa być prawo i sprawiedliwość czy celowe dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Pracującej matce 300 lat odejmowali od stażu pracy urlop wychowawczy na 3 dziecko bo przekroczyła 6 lat . A niepracująca dostaje pieniądze od PiS gdy w ale ich nie popiera PiS tylko dzięki by sklocic tym kowidem oszustem też skandal
Stanislaw
4 miesiące temu
Kiedy wyrównanie tocookradacie
Bar
4 miesiące temu
Do Andego w budżetówce się pracowało takie były place
Emeryci
4 miesiące temu
1200pln do lekarza i dla księdza, a dalej kombinuje...nie dotyczy PiS.
Bezdomny
4 miesiące temu
Znalazłem smartfon, ale fajnie
EGON
4 miesiące temu
Należy również uważać żeby nie przedobrzyć. bo wszystko to co wypracowałeś ponad 250% opodatkowanej podstawy, złodzieje przenaczą na utrzymanie koryta i trzody Jarowej.
Młody
4 miesiące temu
Brawo PiS, PiS zadbał o najsłabszych by pasorzyty koszerni nie wykorzystywali biednych ludzi
bErmLGYr
Mlidy
4 miesiące temu
Dzięki PiS znikły zapisy na zeszyt, w spożywczych sklepach, zarobki poszły w górę 13 14 renciści zyskali itd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić