Baranowski znowu to zrobi. Mąż Bogumiły Wander prosi o wpłaty

227

Krzysztof Baranowski znowu to zrobi. Żeglarz ogłosił, że zamierza już po raz trzeci wypłynąć w rejs dookoła świata. Mąż Bogumiły Wander prosi o pomoc finansową, w celu doposażenia legendarnego jachtu.

Baranowski znowu to zrobi. Mąż Bogumiły Wander prosi o wpłaty
Krzysztof Baranowski (AKPA, AKPA)

Kapitan Krzysztof Baranowski, znany także jako mąż legendy PRL-owskiej telewizji, prezenterki Bogumiły Wander, po raz kolejny poczuł zew morza. Na Facebooku poinformował, że zamierza po raz trzeci w życiu wyruszyć w rejs dookoła świata.

Wyznaczenie sobie celu i dążenie do niego mimo przeszkód to credo, którym kieruję się w życiu -n a lądzie i na morzu. Cele trzeba sprecyzować. Jeśli nie ma wyznaczonego kursu to człowiek zaczyna dryfować. Tak jak statek zaczyna dryfować, kiedy kapitan nie wie, gdzie płynąć - Baranowski napisał na Facebooku.

Kapitan Baranowski wypłynie już w lipcu. Czasu zostało niewiele, dlatego już teraz poprosił fanów o pomoc. 84-latek zbiera fundusze na doposażenie jachtu, którym wyruszy świat. Za wpłaty internauci mogą liczyć na upominki i ekskluzywną relację z podróży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lecisz z przesiadką? Koniecznie zwróć na to uwagę
W zamian za wpłaty są nagrody - pamiątki z tego wydarzenia oraz dostęp do zamkniętej grupy, w której na bieżąco będą publikowane najświeższe wiadomości z przygotowań, a później z samego rejsu - napisał Baranowski, dołączając do posta link do zbiórki pieniędzy.

Krzysztof Baranowski po raz trzeci okrąży świat

Baranowski jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską drogą na Horn. Ponad 25 lat później powtórzył ten wyczyn i odbył kolejną samotną żeglugę - stając się tym samym jedynych dotychczas Polakiem, który odbył rejs dookoła świata po raz drugi.

Wilk morski już w ubiegłym roku planował trzeci rejs, chcąc zadedykować go swojej chorej na Alzheimera żonie. Zrezygnował jednak z powodu wojny w Ukrainie.

Byłoby nieetyczne i niestosowne zajmować się regatami, skoro tam giną ludzie -powiedział wówczas w rozmowie z fakt.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić