Barbara Nowak znów straszy. "Polska ma być kolonią"

52

Barbara Nowak, była małopolska kurator oświaty, po raz kolejny uderza w obecny rząd Donalda Tuska i pomysł na reformę systemu edukacji. Stwierdziła, że w przyszłości szkoły nie będą uczyć i wychowywać a "Polska ma być kolonią". To nie pierwszy jej wpis w tym tonie, pewnie też nie ostatni.

Barbara Nowak znów straszy. "Polska ma być kolonią"
Barbara Nowak po raz kolejny uderza w rząd Donalda Tuska (Wikimedia Commons)

Barbara Nowak, była małopolska kurator oświaty, regularnie komentuje zmiany zapowiadane przez obecny rząd. W rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" wyznała, że nie była zaskoczona ze zwolnieniem jej ze stanowiska, ponieważ obecny rząd Donalda Tuska ma inne podejście do edukacji niż PiS.

Barbara Nowacka uderza w rząd

Barbara Nowak nie ukrywa, że bardzo istotne są dla niej wartości chrześcijańskie. Publicznie ubolewa nad faktem, że Barbara Nowacka chce znacząco ograniczyć lekcje religii i zrezygnować z prac domowych.

Na platformie X, była kurator udostępniła swój wywiad dla "Tygodnika Solidarność". Nie omieszkała dodać kolejnego komentarza na temat reform edukacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozmowa z dr Natalią Stefanik

W swoim wpisie Barbara Nowak zasugerowała, że Polska ma być podporządkowana innym państwom. Dodała, że w przyszłości dzieci nie będą czuły się związane z ojczyzną, a wkrótce Polska stanie się kolonią.

Szkoła w polityce ekipy #Koalicja13grudnia ma być jednym z najważniejszych poligonów w walce o podporządkowanie Polski interesom globalnym. Polska ma być kolonią, więc szkoła nie ma uczyć i wychowywać, bo nie ma być mądrych, dumnych z polskości Polaków - napisała Nowak.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci wyśmiali wpis i stwierdzili, że Polsce i patriotyzmowi Polaków nic nie grozi. Kilka osób, będących zwolennikami PiS stwierdziło, że podobnie jak Barbara Nowak, nie zgadzają się na zmiany

W udostępnionym wywiadzie Barbara Nowak powiedziała także, że nowa szkoła będzie wyśmiewać wszystkie cnoty. "Szkoła ma przestać mieć funkcję uczącą i wychowującą, kształcącą to, co neomarksistom się tak strasznie nie podoba, czyli wyśmiewane przez nich cnoty: charakteru, rozumu, moralności" - stwierdziła.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić