Barbara Nowak znów w formie. Tropi "ludzi reżimu" w Sejmie i Europarlamencie

77

Barbara Nowak już nie raz szokowała swoimi wpisami w serwisie X. W czwartek opublikowała post na temat kolejnej rocznicy samospalenia w Krakowie Walentego Badylaka. Była małopolska kurator oświaty pokusiła się nawet o pewne odwołanie do współczesności. Grzmiała o... "ludziach reżimu".

Barbara Nowak znów w formie. Tropi "ludzi reżimu" w Sejmie i Europarlamencie
Barbara Nowak grzmi o "ludziach reżimu". O co jej chodziło? (X, Barbara Nowak)

Barbarę Nowak odwołano z funkcji małopolskiej kurator oświaty 15 grudnia 2023 roku. 64-latka w trakcie swej kilkuletniej działalności zdecydowanie nie kryła się z licznymi, kontrowersyjnymi wypowiedziami m.in. na temat społeczności LGBTQ+. Nie raz szokowała opinię publiczną.

9 marca 2024 roku Barbara Nowak ku zaskoczeniu wielu osób przekazała za pomocą swego konta w serwisie X (dawniej Twitter), że w zbliżających się wyborach samorządowych wystartuje do Sejmiku Małopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zajmie pozycję numer trzy na lokalnej liście.

Barbara Nowak nie wytrzymała. "Ludzie tego reżimu"

W czwartek zamieściła nowy post na platformie X. Przypomniała w nim historię byłego żołnierza Armii Krajowej, Walentego Badylaka. A w zasadzie jego tragicznej śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Barbara Nowak nie zostanie odwołana? "Wypowiedzi kurator Nowak bardzo im pasują"
21 marca 1980 Walenty Badylak, żołnierz AK, którego życie reżim komunistyczny naznaczył piętnem cierpień, dokonał na rynku w Krakowie samospalenia w proteście na kłamstwo katyńskie. Nie mógł żyć w kłamstwie, zginął za prawdę - napisała była małopolska kurator oświaty.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Dziś ludzie tego reżimu są w Sejmie RP i Europarlamencie - skwitowała dosadnie Barbara Nowak.

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy internautów. "Ludzie tego reżimu reprezentują was w Trybunale, dla odwrócenia uwagi zwanym Konstytucyjnym" - twierdziła jedna osoba. "Dobrze za to, że twój reżim już w odwrocie" - wtórowała inna.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić