Barbara Nowak mówi o głupim społeczeństwie. "Naród Polski burzy się"

190

Barbara Nowak w najnowszym wywiadzie przyznała, że jej odwołanie ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty nie było dla niej zaskoczeniem. Gorzko oceniła także zmiany wprowadzone przez nową minister edukacji. Zdaniem byłej kurator planem nowego rządu jest by "społeczeństwo było głupie, abyśmy nie byli zagrożeniem dla Europy Zachodniej".

Barbara Nowak mówi o głupim społeczeństwie. "Naród Polski burzy się"
Barbara Nowak. (Wikimedia Commons)

Barbara Nowak w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" podkreśliła, że obecny rząd Donalda Tuska ma zupełnie inne podejście do edukacji i do wychowania niż rząd PiS, więc nie było dla niej zaskoczeniem, że pożegnała się ze stanowiskiem małopolskiej kurator oświaty.

Przyznała jednak, że zaskoczył ją jednak sposób odwołania. - Był on przejawem kompletnego braku szacunku do drugiego człowieka, a na dodatek charakteryzował się wielką dawką tchórzostwa - wyznała w wywiadzie.

Odniosłam wrażenie, że to "polowanie na czarownice" miało na celu zastraszenie mnie, a zarazem uczynienie ze mnie "przestrogi" dla ewentualnych naśladowców, którzy zechcą publicznie i głośno opowiadać się za wyznawanymi wartościami cywilizacji chrześcijańskiej. To ma być to słynne "opiłowywanie katolików" - stwierdziła Barbara Nowak cyt. przez "Tygodnik Solidarność".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wrzawa po wypowiedzi kurator Nowak. Lekarz użył dosadnych słów

Była kurator podkreśla, że "nie przestraszyła się". - Traktuję to raczej jako żenadę i błazenadę, ciąg dalszy happeningów antypatriotycznych czy puczu PO i Lewicy w Sejmie.

Barbara Nowak gorzko oceniła model kształcenia wprowadzany przez nową minister edukacji Barbarę Nowacką w nawiązaniu ograniczenia lekcji religii w szkołach czy do likwidacji prac domowych.

Szkoła ma przestać mieć funkcję uczącą i wychowującą, kształcącą to, co neomarksistom się tak strasznie nie podoba, czyli wyśmiewane przez nich cnoty: charakteru, rozumu, moralności - stwierdziła w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" Barbara Nowak.

Zdaniem byłej małopolskiej kurator nowy model wychowania i edukacji obecnego rządu będzie mieć opłakane skutki.

Za sprawą takiego modelu kształtowania młodych ludzi społeczeństwo ma być głupie. Ma być dużo głupsze niż dzisiaj. Po to, abyśmy nie byli zagrożeniem dla Europy Zachodniej. (...) Donald Tusk mówił, że "polskość to nienormalność". Należy z niej zatem natychmiast zrezygnować i wyrwać z serc i dusz patriotyzm Polaków - stwierdziła Barbara Nowak.

- To im się nie uda. Taki mają plan i usiłują go realizować, ale im bardziej tego próbują, tym bardziej naród Polski burzy się. My jesteśmy z Boga i z miłości Ojczyzny. Oni tego nie rozumieją, bo są przesiąknięci ideologią neomarksistowską i globalistyczną - dodała.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić