"Bardzo symboliczne". Zdjęcie rosyjskiego czołgu obiegło sieć

Media społecznościowe obiegło zdjęcie pozostałości po jednym z rosyjskich czołgów, które zostały wykorzystane do inwazji na Ukrainę. Internauci szybko zorientowali się, że ma ona wręcz symboliczny kształt.

"Bardzo symboliczne". Zdjęcie rosyjskiego czołgu obiegło sieć
Z potężnego czołgu niewiele zostało (Facebook)

Zdjęcie pozostałości po rosyjskim czołgu opublikował w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Lotem błyskawicy obiegło ono sieć.

Piękne i bardzo symboliczne zdjęcie. RUS T-72B3, a w zasadzie to, co z niego zostało – napisał na Twitterze Jarosław Wolski, dziennikarz i analityk wojskowy.

Komentatorzy podkreślają, że pozostałości po czołgu do złudzenia przypomina czaszkę. To niezwykle wymowny kształt, biorąc pod uwagę fakt, ile cierpienia i śmierci przyniosła mieszkańcom Ukrainy agresja sąsiedniego państwa.

" Przypomina czaszkę, czy mi się tylko tak wydaje?", "kartka świąteczna dla orków (rosyjskich żołnierzy – przyp. red)" - komentują internauci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Od początku inwazji na Ukrainę rosyjska armia straciła ponad 5 tys. jednostek sprzętu wojskowego. Łączna wartość strat, jak wyliczył ukraiński "Forbes", opiewa już na blisko 11 miliardów dolarów.

Największą dotychczas stratą Rosjan był krążownik rakietowy Moskwa, który Ukraińcy ostrzelali pociskami manewrującymi typu Neptun. Krążownik wart był ok. 750 mln dolarów.

Zobacz także: Zobacz też: Przyjaciel Putina w rękach Ukraińców. "Zostawiają zabitych, wywożą lodówki"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić