Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Bartłomiej Sienkiewicz odchodzi z rządu. Podał się do dymisji

Stało się to, co wielu przewidywało od dłuższego czasu. W związku z nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu w polskim rządzie nastąpiły spore przetasowania. O rezygnacji z funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformował Bartłomiej Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz odchodzi z rządu. Podał się do dymisji
Bartłomiej Sienkiewicz zrezygnował z funkcji ministra (PAP, Piotr Nowak)

Wczoraj, około godziny 20, miało miejsce specjalne posiedzenie Koalicji Obywatelskiej. Jego celem miało być ustalenie list w nadchodzących wyborach do Europarlamentu. Zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów, jednym z kandydatów partii Donalda Tuska został dotychczasowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Bartłomiej Sienkiewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzeba "wyszarpać" broń jądrową dla Polski? "Na tym polega polityka"

Sienkiewicz powalczy o mandat europosła

Listy Koalicji Obywatelskiej, jak i sama rezygnacja z funkcji ministra przez Sienkiewicza trudno nazwać zaskoczeniem. Większość z "jedynek", jakie Koalicja Obywatelska zdecydowała się wystawić na tegorocznych listach, już od dłuższego czasu poruszane były w mediach. Z tego też powodu w środę 24 kwietnia Donaldowi Tuskowi pozostało tylko potwierdzenie licznych spekulacji.

Poza Bartłomiejem Sienkiewiczem, o fotel eurodeputowanego powalczą również inni politycy Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich jest m.in. obecny minister aktywów państwowych Borys Budka, który o głosy wyborców powalczy na Śląsku. Swoich sił w nadchodzących wyborach spróbuje także Krzysztof Brejza otwierający listę KO w kujawsko-pomorskim.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W wyborach do Parlamentu Europejskiego z województwa łódzkiego wystartuje również obecny przewodniczący komisji śledczej Dariusz Joński. Z sąsiedniej Wielkopolski o mandat postara się również była premier Ewa Kopacz, a listę w Warszawie otworzy obecny minister spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić