Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Bayer Full przegrał proces. Chodzi o znaną piosenkę

23
Podziel się:

Bayer Full przez 25 lat zarabiał na cudzym utworze. Sąd orzekł, że zespół naruszył prawo do piosenki "Tawerna 'Pod Pijaną Zgrają'".

Bayer Full przegrał proces. Chodzi o znaną piosenkę
Bayer Full przegrał proces (AKPA)

Piosenkę "Tawerna Pod Pijaną Zgrają" napisał jeden z członków zespołu Wały Jagiellońskie - Grzegorz Bukała, jednak nie zarejestrował piosenki w ZAiKS-ie, za to od lat 90. "Tawerna" pojawia się na kasetach i płytach Bayer Full.

Na początku 2021 roku Bayer Full przegrał sprawę w Sądzie Okręgowym w Płocku. Po dwuletniej batalii sądowej stwierdzono, że zespół Świeżyńskiego naruszył prawa autorskie i wykonywał piosenkę "Tawerna 'Pod Pijaną Zgrają'" podając błędne dane autora.

Lider Bayer Full bronił się i twierdził, że napisał ją... kto inny, ale nie potrafił powiedzieć, kim on miałby być i skąd to wie. Bukała sprawę zgłosił do sądu w 2018 roku i doczekał się rozwiązania sprawy.

Wyrok początkowo zaskarżył Sławomir Świerzyński. Jak podaje Gazeta Wyborcza, Sąd Apelacyjny w Łodzi 30 września utrzymał prawomocnie wyrok.

Wciąż nie zgadza się z wyrokiem

Świerzyński, który dekadę temu podobno zawojował rynek w Chinach, kompletnie nie poczuwa się do odpowiedzialności w tej sprawie.

Uważam, że nie mam za co przepraszać, bo jestem w posiadaniu legalnie podpisanej umowy na wykorzystanie tego utworu. Od czasu powstania utworu minęło już wiele lat i nagle po takim czasie zgłosiła się osoba, która twierdzi, że utwór jest bezprawnie wykorzystywany. To dla mnie cios w plecy. Jeśli wykorzystywałem utwór bezprawnie, to dlaczego dopiero teraz zgłasza się potencjalnie 'poszkodowana osoba'? - tłumaczy się Świerzyński.
Zobacz także: "Tego się nie da inaczej nazwać". Lekarz o Niedzielskim. Użył mocnych słów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
OOO!!!
8 miesięcy temu
STRASZNIE DUŻO JADU "....PO CO TO ? ... czy Polacy już nie umieją rozmawiać ? Delektować się przypuszczeniami i dobrymi stronami sprawy ? ......Rozumiem , chamstwo zalewa wszystko dookoła , piosenki uliczne zyskały na Super popularności . J.Kurski bawi się do upadłego . Tzn do upadku widzów . TVP zawsze miała wizję i misję szerzenia Kultury . teraz szerzy BRAK kultury ,tandetę , kicz i kiepskie kabarety . Niejaka Nina T. to zapoczątkowała w TV2 . Prymitywne , tandetne piosenki z wyuzdanymi tancerkami widocznie biorą Jacka i Ministerstwo KULTU popierające totalną tandetę . Film Polski , żenada ; tematy z więźnia " , szerokie plany operatorów reżyserów idiotów z narracją z psychiatryka , Kto im taje te miliony na realizację ? Filmy historyczne o Wiźnie i inne czekają od dekad na realizację . Oni ' za nasze pieniądze ogłupiają nas !!!!!!! Nie tylko w tych dziedzinach !!!!!!
Rewolucja odb...
8 miesięcy temu
w tym kraju tylko rewolucjoniści pisowscy mają plecy, czyli fermenciarze
emeryt
8 miesięcy temu
Bardzo nieciekawy człowiek .
bombardier
8 miesięcy temu
Gdy świerzyński zostanie posłem PIS będzie wszystkie sprawy wygrywał. Z list PSL jakoś nigdy się nie udało wejść do sejmu.
Dred
8 miesięcy temu
Ponoć taki sławny w Chinach, a skończył jako złodziejaszek znany głównie z występów w Kurwizji.
Lucyfer
8 miesięcy temu
Remizowy artysta myślał, że mafia PiS mu wyrok załatwi. Przeliczył się.
Uomo
8 miesięcy temu
Kurski załatwi temu beztalenciu kilka fuch, to zarobi na grzywnę.
Piter
8 miesięcy temu
Artysta z Kurwizji, czego się po takim spodziewać.
Gizmo
8 miesięcy temu
Odwoła się do Ziobry, może mu coś załatwią z lewego funduszu. Mafia PiS wspiera swoich funkcjonariuszy.
Trzeżwy
8 miesięcy temu
Ciekawe jak partia wesprze Bayer Fulla? ....Swoją drogą dobór zespołu idealny dla tej władzy - Bayer Full i full bajer sprzedawany przez Morawieckiego,Glapińskiego i spółkę.
Jail
8 miesięcy temu
Funkcjonariusz PiS pewnie niezadowolony z retormy sądownictwa PiS. Trafił na niezależnego sędziego.
Mafia PiS
8 miesięcy temu
Ten złodziej jeszcze miał czelność się odwoływać. Ukradł utwór i zarabiał na czyjejść twórczości.
Łolaboga
8 miesięcy temu
Jaki poziom twórczości taki poziom uczciwości.
tOM
8 miesięcy temu
WIOCHMAN... KTÓRY MAJĄC TAKĄ KASĘ POZWOLIŁ NA CIERPIENIE ZWIERZĄT WSTYD HAŃBA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić