Beata Kempa o prześladowaniach chrześcijan. "Powszechne zjawisko"

428

W poniedziałkowej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja gościła Beata Kempa. Posłanka do Parlamentu Europejskiego mówiła o sytuacji prześladowań chrześcijan na świecie. - Grubo ponad 360 mln chrześcijan doznaje prześladowań. Skala jest ogromna, jeśli idzie o świat - wskazała europosłanka.

Beata Kempa o prześladowaniach chrześcijan. "Powszechne zjawisko"
Beata Kempa (PAP, Andrzej Lange)

W poniedziałek 22 sierpnia br. po raz czwarty obchodzony był Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Przekonania, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Polski.

Sytuacja chrześcijan w Iraku, w Pakistanie, czy też w innych krajach jest nadal dramatyczna. Jest taka fundacja, nazywa się Open Doors; to jest bardzo znana fundacja, która ogłasza wyniki w raportach. Raport z ostatniego czasu pokazuje, że grubo ponad 360 mln chrześcijan doznaje prześladowań. Skala jest ogromna, jeśli idzie o świat. Widać, że chrześcijanie doznają szczególnych aktów przemocy i wszystkiego, co się wiąże z prześladowaniem - grzmiała Beata Kempa na antenie Radia Maryja.

Posłanka dodała, że dane te rosną w zatrważającym tempie, bo rok do roku liczba zabitych chrześcijan rośnie o ok. 24 procent. - To jest bardzo zatrważające. Ponad sześć tysięcy chrześcijan w ubiegłym roku zostało zabitych ze względu na wiarę, a drugie tyle, czyli też ponad sześć tysięcy, w tej chwili znajduje się w aresztach, albo jest przetrzymywanych bez wyroków - podkreśliła europosłanka.

Przy okazji eurodeputowana podziękowała polskim duchownym za pomoc chrześcijanom, którzy są prześladowani. - Sama pomoc materialna dla chrześcijan jest dzisiaj naprawdę bardzo potrzebna i Polacy taką pomoc organizowali i organizują, ale myślę, że tutaj wielkie zasługi ma przede wszystkim Kościół polski – polscy księża, polscy misjonarze, bo to oni bezpośrednio, będąc tam na miejscu, często narażając swoje życie i zdrowie, taką pomoc niosą. Ale też nie byłoby tej pomocy, gdyby nie wielka ofiarność Polaków, za co chcę bardzo serdecznie podziękować - zaznaczyła Kempa.

Rozmówczyni Radia Maryja, podkreśliła, że na Zachodzie wiele mówi się o wolności religijnej, jednak jej zdaniem ignoruje się chrześcijaństwo.

Jeśli idzie o wartości chrześcijańskie, to są one bardzo mocno 'spychane do narożnika'. To jest już powszechne zjawisko - stwierdziła.
Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić