Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Beata Kempa o prześladowaniach wiernych w Polsce. "To plan dużej, federalnej Europy"

101
Podziel się:

- Podejmowanie tematu prześladowania ludzi wierzących jest bardzo ważne, zwłaszcza w obliczu bardzo brutalnych aktów profanacji miejsc świętych, symboli religijnych, kiedy obrażane są uczucia religijne wierzących Polaków - podkreśliła europosłanka PiS Beata Kempa w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Beata Kempa o prześladowaniach wiernych w Polsce. "To plan dużej, federalnej Europy"
Beata Kempa (PAP, Andrzej Lange)

Beata Kempa dodała, że do prześladowań wierzących dochodzi także w innych krajach Unii Europejskiej. - Dzisiaj, kiedy profanuje się miejsca i symbole religijne, kiedy dochodzi do zabójstw kapłanów, kiedy w sposób brutalny wkracza się do świątyń, przerywa się nabożeństwa – dzieje się to m.in. w Polsce czy we Francji, gdzie bodajże w 2018 roku doszło do ponad tysiąca takich skandalicznych wydarzeń, a w kolejnych latach ta liczba wcale nie spada, tylko rośnie – to widać wyraźnie, że wiara chrześcijańska jest dyskryminowana - powiedziała w wywiadzie.

Jak zaznaczyła europosłanka PiS, obecnie bardzo dużo mówi się o równości, o niedyskryminowaniu.

A jednocześnie zapomina się o tym, że grupą w tej chwili najbardziej dyskryminowaną są chrześcijanie - zaznaczyła Kempa.

Beata Kempa twierdzi, że w Parlamencie Europejskim dużo mówi się łamaniu zasad praworządności czy "rzekomym prześladowaniu środowisk LGBT", a powinno się więcej mówić o łamaniu praw chrześcijan.

To wpisuje się w szeroki plan dużej, federalnej Europy z jednym rządem, ale bez Boga, bez wiary, z całkowitym odcięciem od chrześcijańskich korzeni, na których została zbudowana Unia Europejska. Jest to plan, który najpierw jest realizowany w dużych krajach unijnych, takich jak Francja, gdzie laicyzacja państwa postępuje właściwie od wieków, czy w Niemczech, gdzie na naszych oczach dokonuje się dechrystianizacja. Podobnie rzecz ma się w Hiszpanii, gdzie nie można się modlić przed klinikami aborcyjnymi. To pokazuje, że dokonuje się bardzo groźny proces, który ma jeden cel: odcięcie Europy od jej chrześcijańskich korzeni - powiedziała w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Beata Kempa.
Zobacz także: Jednak są problemy z gazem? "Niekompetencja Morawieckiego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
POLAK
4 tyg. temu
Czy ktoś ją obrzezał z umysłu :) ludzie w Polsce mają dość bezkarności kleru i chciwych biskupów, czas oddzielić państwo kościół i np taki Suski nie będzie przemawiał z kościelnej ambony czy premier z ciasnej Góry, emerytura Biskupa to 18 tyś miesięcznie a Kowalska po 30 latach pracy 1200 zł, np solidarna Polska przecież ich budynek partyjny to kościół :) i ile narobili finansowych problemów w Polsce np UE dotacje zabrane dzięki Ziobrze, i tak na marginesie umyj ten pusty łeb.
Łoś
2 miesiące temu
A jeżeli taka Kle.... przepraszam Kempa na siłę prześladuje mnie i narzuca mi swoje przekonania to ja mogę się czuć prześladowany? Jeżeli powiem publicznie, że według minie Boga nie ma to już obraziłem czyjeś uczucia religijne czy nie?
Tad56
2 miesiące temu
Jeżeli się ma taką mordę to się nie dziwię prześladowcom.
leśna baba
2 miesiące temu
Czy jak ktoś mi się wbije na imprezę, to mam się drzeć o prześladowaniu czy po prostu wezwać policję, żeby dowcipnisia zabrała?
Story
2 miesiące temu
Kępa korzenuami i podstawą Cywilizacji europejskich były pogańskie wierzenia. W każdym europejskim kraju była inna religia jako forma indoktrynacji i propagandy ustrojów panujących w tych krajach i przeważnie miały one patriarchalny charakter. A potem w Europie zaczęto ujednolicać kulturę wprowadzając tzw średniowieczny uniwersalizm czyli w każdym państwie europejskim, obojętnie czy to Francja, Polska czy Hiszpania : ten sam język urzędowy czyli łacina (zamiast języków ojczystych np Polski w Polsce), ta sama religia w każdym kraju (czyli chrześcijaństwo) oraz kultura łacińska i feudalizm w każdym kraju.
Cywilizowany
2 miesiące temu
Największymi prześladowcami to są właśnie katole i Kościół a w Izraelu ortodoksyjni Żydzi a w innych krajach buddyzm, islam, chrześcijaństwo, hinduizm i inne religie patriarchalne . Lubią zglądać innym do łóżek i talerzy i machać paluchem, jątrzyć i obgadywać a samych siebie gloryfikują oni wszystkich prześladują a zakaz prześladowania innych to prześladowanie.
Cywilizowany
2 miesiące temu
poseł PiS Marek Ast razem z resztą oszołomów wprowadza zaostrzanie kar za obrazę uczuć religijnych czyli krytykę religii, dogmatów itd. Zamiast wolności równości i tolerancji oraz demokracji będzie tolerancja tylko dla nietolerancji czyli religijnych fanatyków za krytykę religii i mówienie o niej prawdy. Pis będzie chronić kulty o pisowskim światopoglądzie czyli chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm itd to religie patriarchalne. A więc fanatycy religijni będą prześladować normalnych i nie będzie można słowa powiedzieć bo cię wsadzą za obrażanie religii. Ochrona przed obrazą uczuć religijnych jest sprzeczna z demokracją i prawami człowieka między innymi wolności słowa i wolności wyznania. A TAK W OGÓLE CHRZEŚCIJAŃSTWO, ISLAM, JUDAIZM, BUDDYZM, HINDUIZM I INNE RELIGIE PATRIARCHALNE SĄ PRZECIWNIKAMI : PRAW CZŁOWIEKA ORAZ DEMOKRACJI.
Normalny l
2 miesiące temu
Nich Kempa idzie się leczyć na nogi bo na głowę już zapuzno i tyle
Dana
2 miesiące temu
Pani Kempo a może jakiś przykład prześladowania chrześcijan w Polsce? Podane przez panią przykłady to nic nowego zawsze byli i są przeciwnicy wiary robiący złe rzeczy. Pedofilia w kościele jest jeszcze gorszą rzeczą prawda pani Kempa.
zdrowie
2 miesiące temu
A może przyjazny obywatelom rząd coś powie o traktacie WHO? 13 maja o 18.00 odbędzie się w Warszawie na placu zamkowym spotkanie pod hasłem - Nie dla traktatu WHO.
gość
2 miesiące temu
Oślica znowu dala głos. Ty WY nie dajecie NORMALNIE żyć WIĘKSZOŚCI Polaków! Jeszcze szukacie jelenie, który uwierzy w te wasze BZDURY?!
filip
2 miesiące temu
Jeśli LGBT źle w Polsce to mogą jechać na zachód nie wiem w czym problem?
Franciszek
2 miesiące temu
To jest wielka gra. Kto w niej wygra miliona może nie dostać.
Polak
2 miesiące temu
Gówno mnie obchodzą czyjeś uczucia religijne. Religia to wymysł ludzi zbyt głupich, by zrozumieć naukę. Moja postawa cię obraża? To tylko mówi o „sile” twojej wiary. Polska jest i będzie świecka. Jeśli komuś się to nie podoba, niech wyjedzie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić