Brutalny gwałt na 13-latce. Policjant nie pomógł, zrobił to samo

356

Brutalny gwałt zbiorowy na 13-letniej dziewczynie w Indiach. Poprosiła o pomoc policjanta. Gdy opowiedziała mu o swojej krzywdzie, ponownie została zgwałcona.

Brutalny gwałt na 13-latce. Policjant nie pomógł, zrobił to samo
Brutalny gwałt na 13-latce. Policjant nie pomógł, zrobił to samo (Getty Images, Hindustan Times)

Brutalny gwałt zbiorowy na 13-letniej dziewczynie w Indiach. Nastolatka została zaatakowana przez czterech mężczyzn. Gdy poszła zgłosić sytuację służbom, stacjonujący tam policjant również ją zgwałcił.

Sytuacja wywołała ogromne oburzenie w Indiach. Przemoc seksualna w tym kraju jest jednym z największych problemów dotykającym kobiety. Są tam gwałcone średnio co 18 minut, jak podaje "CBS News".

Zgwałcona 13-latka jest przedstawicielką Dalitów, czyli najniższej kasty społecznej w Indiach. Jej oprawca również zajmuje w tamtejszej hierarchii to samo miejsce. Teraz mężczyzna trafił do aresztu. Nie przyznaje się jednak do winy i żąda przeprowadzenia niezależnego śledztwa.

Do brutalnego gwałtu na 13-letniej dziewczynie miało dojść w kwietniu. Czterech mężczyzn porwało ją ze stanu Uttar Pradesh. Została wywieziona do regionu obok, gdzie oprawcy ją gwałcili. Mężczyźni przetrzymywali ją w zamknięciu cztery dni. Podejrzani trafili już do aresztu.

Dwudziestu dziewięciu innych funkcjonariuszy obecnych na posterunku policji w czasie napaści zostało zawieszonych w obowiązkach. Wiadomość o incydencie wywołała oburzenie w indyjskich mediach społecznościowych.

Jeśli komisariaty policji nie są bezpieczne dla kobiet, to gdzie pójdą złożyć skargę? - napisała na Twitterze Priyanka Gandhi Vadra, polityczka opozycyjnej partii.

Temat napaści seksualnych w Indiach od 2012 roku coraz częściej jest tematem dyskusji na całym świecie. Na pierwsze strony gazet trafiła wtedy sprawa 23-latki zgwałconej i torturowanej w autobusie przez sześciu mężczyzn. W wyniku doznanych obrażeń zmarła.

Indyjskie przepisy dotyczące gwałtów i wytyczne dotyczące wyroków zostały zrewidowane po wspomnianym ataku w 2012 roku. Jednak według najnowszych oficjalnych danych liczba wykroczeń pozostaje wysoka - w 2020 r. zgłoszono ponad 28 tys. gwałtów, co uważa się za zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Zobacz także: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić